‍‍10.16.2017 // כ״ו תשרי תשע״ח

ערב שבת קודש ויום הכיפורים

 

כמה מילים לסיכום הימים העמוסים והגדושים בשפע של לימוד, נסיון לעורר לתשובה בתפילה ועשיית טוב.

 

בכל בוקר נאמרו יחד סליחות, בנוסח מוגה ומתוקן, ולאחריהן דברי התעוררות יפים מפי אחת מנשות הצוות. תלמידות רבות בחרו להצטרף לסיור הסליחות עם יורם אלמכיאס, או להשתתף בסליחות במדרשת מגדל עוז ומדרשת לינדנבאום.

 

צום גדליה הוקדש לפתיחת פרויקט המעורבות החברתית והיכרות עם פרויקטים חברתיים שניתן להתנדב בהם לאורך השנה. את שיחת הפתיחה העביר יוחאי אריה, ממובילי קואופרטיב "צדקא" למכירת סלי מזון מוזלים. יוחאי דיבר על הכח של הנוער להשפיע ולשנות והשיחה הייתה מעוררת השראה ומוטיבציה לעשייה. את היום סיימנו ב"בית מדרש חברתי"בו הבנות בחרו בלימוד קבוצתי הקשור לנושא. תודה לשירלי, תמר, נעמה, ציון, רונה, אורלי זימרן ואוריה על הנחיית הלימוד. תודה לליאת פרבר, רכזת המעורבות על ארגון היום וההתנדבויות לאורך השנה. שתהיה לכולנו שנת עשייה מבורכת!

 

ביום רביעי התקיים יום הכנה ליום כיפור. לאחר הסליחות והכינוס הבית ספרי שמענו את חנה גודינגר דרייפוס וכל כיתה ומחנכת התכוננו יחד ליום כיפור. בהמשך היום התארחו דוברים שהעבירו יחידות תחת הכותרת "היום הרת עולם". תודה לאפרת קמפניינו, יונתן פיינטוך, אביטל ברנר, רננה רביצקי פילזר, רחל קרן, שולי אייזקס, רותי רביצקי על שיעורים מעניינים והארת נקודות למחשבה בתקופת עשרת ימי תשובה. תודה רבה למורן שטאל על הארגון.

 

מהנעשה בחטיבה

 

אתמול קיימנו יום הכנה לקראת יום כיפור בחטיבה.

בתחילה השתתפו הבנות בשיעורים מענייני היום שהעבירו המחנכות, רחל וטל. השיעורים עסקו בוידוי, באפשרות לשינוי וביכולת לסלוח לזולת ולעצמינו. לאחר מכן התכנסנו בגג לתפילת מנחה ברוב עם ובסופה ערכנו טקס התרת נדרים. כבית דין להתרת הנדרים ישבו שלוש נשים וזאת על פי פסק הלכה שקיבלנו.

 

לאחר התפילה יצאנו לסיור בהר הזיתים. צפינו על הר הבית מכיוון מזרח, שמענו על אברהם ויצחק המגיעים להר בניסיון העקידה ועל עבודת כהן גדול ביום הכיפורים. ירדנו לבית הקברות, שם פגשנו דמויות גדולות כמו לוחמים מתנדבים שנפלו במלחמת העצמאות, הרב קוק, הרב הנזיר, ועוד. הקשבנו לסיפורים קטנים ואנקדוטות מחייהם שעוררו אותנו למחשבה גם על חיינו שלנו.

 

את הסיור סיימנו בעיר דוד, בבית משפחת חלמיש לערב שירה והתעוררות עם הזמרת והמנגנת הילה כפיר. הבנות היו מקסימות וברוך ה' היה ערב מעורר ומחבר.

 

תודה רבה ליורם על ארגון הסיור המוצלח, ולתמי, אודליה, חפצי, תהלה, ציפי, טל, רחל ועדי על ארגון היום והליווי.

 

 

מזל טוב לנפת ולמשפחתה על הולדת הבת.

שתזכו לגדלה בשמחה, בבריאות ובנחת!

 

גמר חתימה טובה!