‍‍10.07.2014 // י״ג תשרי תשע״ה

rimonבשבת התקיים סמינריון ימים נוראים בקיבוץ עין צורים. במהלך השבת הבנות השתתפו בסדנאות ובשיעורים בנושא תפילה, פרשת שבוע ולמדו בחברותא יחד עם הצוות. השבת כולה הייתה מלאה בשיחה ועיון והרבה ריקוד ושירה. כבכל שנה, השבת הבית ספרית היא הזדמנות מיוחדת לתלמידות ולצוות המחנכות וההנהלה לחוות שבת משותפת ונעימה.

תודה רבה מחנכות (וליערה שהצטרפה מחופשת הלידה …) ולחנה, אוריה, שלומית ועירית וכמובן למשפחות שהגיעו ותרמו לשבת

 

ניצן חן, ראש לשכת העיתונות המרכזית התארח השבוע ב"מפגשים". בשיחה זכינו לשמוע זווית של איש תקשורת על משמעות ההסברה במבצע צור איתן. הוא ציין אתnewspaper חשיבות הקשר עם כתבים זרים ודיבר על הקרב הווירטואלי שהוא קו חשוב ביותר בבניית התודעה הציבורית בארץ ובעולם. הבנות שאלו שאלות טובות ושמחו על ההזדמנות להמשיך לעסוק בנושא ולהבין את המסקנות ווהשלכות השונות מהקיץ הסוער שעבר על כולנו. תודה רבה לניצן חן על המפגש המעניין.

 

השבוע הבא יהיה בסימן הכנה ליום כיפור. כל בוקר ייפתח באמירת סליחות באודיטוריום ושיחה קצרה מפי אחד מאנשי הצוות. במהלך השבוע גם יגיעו אורחים ללימוד משותף.

 

מהנעשה בחטיבה

 

beeביום ראשון נערך שיעור כימיה של בנות העתודה של כיתה ח' במעבדת התיכון. הבנות הפכו ל"כימאיות" מיחידת הפיצוח (פיקוח צומח וחי) של משטרת ישראל בשיתוף משרד החקלאות. הו למדו על תהליך רדיית הדבש, על תופעת זיוף דבש, וערכו מעבדה בה בדקו דבש ממקורות שונים. בניסוי ראו הבדל בולט בין תגובת דבש אמיתי למזויף. את השיעור קינחנו בדובשניות (מדבש אמיתי?) בתפילה לשנת לימודים מחכימה ומתוקה.

 

ביום שני יצאה שכבת ח' לטיול באזור הסטף. הטיול היה נחמד ורגוע, הייתה בו התייחסות והכנה לקראת הימים הנוראים וכן התייחסות לנושא השנתי "אדם ואדמה". הטיול איזן בין כיף וגיבוש לבים חשיבה והתכווננות לתקופה זו. הבנות זכו ללימונדה קרירה שהכינו המדריכים. תודה רבה למחנכות אפרת גל ותהילה אקריש ולמדריכים יורם אלמכיאס ומאיר כהנא.

 

ביום שלישי קיימנו לשתי השכבות יום הכנה לראש השנה. לאחר התפילה והסליחות העבירה לנו שירה ברויאר שיחת התעוררות על הקשר שבינינו לקב"ה,האם זהו קשר של הורים וילדים או קשר של מלך ועבדים. תודה רבה לשירה על השיחה המעניינת והישובה.

בהמשך פעלה שכבת ז' בסדנאות עם המחנכות ורחל בנושא תפילת מוסף והתעמקה בלימוד על ברכות מלכויות, זיכרונות ושופרות.

שכבת ח' עבדה עם המחנכות על תפילת אבינו מלכנו תוך התייחסות למלל וללחנים השונים של תפילה זו.

לאחר מכן התכנסנו כולנו וצפינו בסרט "זר לא יבין זאת" של דוד טאובר בוגר מעלה. הסרט עסק במשבר ובהתמודדות עמו, וביכולת ליצור שינוי ותיקון. תודה רבה לפייגי רבר המורה לקולנוע על הצפייה בסרט המיוחד ומעורר המחשבות ועל הדיון סביבו.

בסוף היום נסעו בנות שכבת ח' להתנדבות בחוות הוער הציוני, שם בחסות עמותת "בחסד ובצדק" הן עמלו קשה במיון ואריזת ירקות, מתוך מכולות גדולות, וארזו אותן לשם העברת החבילות למשפחות נזקקות לקראת החג. הבנות עבדו במרץ ובשמחה ומאוד נהנו ממלאכתן. תוד רבבה לבתיה ולמיכל םינסקי המורות שליוו את הבנות בהתנדבות.

 

תודה רבה למחנכות עדי, חפצי, תהילה ואפרת על הכנת יום זה, לעדינה כליל החורש על ארגון ההתנדבות וארגון כל מה שקורה מאחורי הקלעים, למורות עדי וחנה אהרון על דברי ההתעוררות לאחר התפילה והסליחות בבקרים של ימים חשובים אלו.

 

אנו מאחלים לכל עם ישראל שנה טובה, שנת בריאות ושמחה, שנה של למידה וצמיחה, שנה של סיפוק והגעה ליעדים שהצבנו לעצמנו.

 

line