‍‍03.14.2016 // ד׳ אדר ב' תשע״ו

* ביום ראשון יצאה מגמת לימודי א"י לטיול במדבר יהודה: "השכמנו קום וכבר בשעה 7:00 יצאנו לדרך לכוון דרום ים המלח. טיפסנו על הר שולחן מרשים בשם 'צוק תמרור' הצופה על מרחבי המדבר מהרי חברון במערב ועד הרי מואב במזרח. משם גלשנו לתוך הערוץ של נחל בוקק עליון וצעדנו כברת דרך על רמת המדבר עם תצפיות מרהיבות על ים המלח ואיזור עין בוקק. קינחנו בירידה תלולה ממצוק ההעתקים במעלה בוקק עד לטבילה קלילה במעין. היה כיף, מלמד, מעשיר ומגבש". תודה ליורם, מורה המגמה.

 

* יום שלישי בבוקר הוקדש לחלק האחרון של נושא החזון של פלך. התלמידות התחלקו לקבוצות לפי אתרי הסיור שהשתתפו בו בשבוע שעבר ובחנו את המשפטים מתוך החזון ששייכים לאותו מקום. כל קבוצה, בהנחיית אשת צוות, בחנה ובדקה האם בעקבות התובנות מהסיורים, יש צורך לעדכן או לשנות את סעיפי החזון.

תודה למורות שליוו את הסיורים ועיבדו עם הבנות את הנושאים החשובים שבבסיס העשייה של פלך.

 

הפיכה 2

לכבוד ראש חודש אדר בית הספר עבר את ההפיכה המסורתית בידי שכבת יב'. אחרי תפילה משותפת עם החטיבה, יצאו כולן לחזות בבחירת רבנית פורים ופרסום התקנון שיחול על המורים והתלמידות בשבועיים הקרובים. לאחר מכן נכנסו כולן לראות את ההפיכה של שכבת י"ב. ההשראה הייתה נופי הארץ וההליכה במסדרונות הפיכההפכה לטיול ברחבי ישראל. אולם הכניסה היה מסלול הנחיתה בנתב"ג, משם היה אפשר לראות את מגדלי עזריאלי ונתיבי איילון. הקומה העליונה העלתה אותנו לחרמון ברכבל ומשם עם הרכבת הקלה הגענו לשוק מחנה יהודה. האודיטוריום הפך לאיצטדיון בלומפילד וחדר המורים לכנסת. קפיצה קטנה לקיבוץ ומחוף הים לכותל ועוד ועוד. לאחר הסיור בבית הספר התקיימה הרקדה משמחת לכל התלמידות. כל הכבוד לתלמידות יב' על ההפיכה המושקעת והיפה. תודה למחנכות, אביה ושלומית, שסייעו בהכנות (עד השעות הקטנות של הלילה…). חודש טוב ושמח!

 

* טו"ר אילת סג"ל הוזמנה ביום שישי ללמוד ולדבר עם בנות מגמת גמרא מוגבר בכיתה י"א כסיכום ללימוד נושא העגונות ומסורבות הגט בהלכה. אילת, בוגרת פלך וטוענת רבנית כיום שיתפה את הבנות בהתמודדויות האקטואליות שנושא זה מעלה וכן דיברה עם הבנות על החשיבות בחתימה על הסכם קדם נישואין. תודה!

 

בשבוע הבא בתיכון…

שבוע החינוך הגופני:

ביום שני, טורניר כדורסל של התלמידות

ביום שלישי במסגרת מפגשים תתארח הכדורסלנית נעמה שפיר.

ביום רביעי, הבגרות בתנועה לבנות יב.

ביום חמישי, טורניר כדורסל מורות ותלמידות

ביום שישי, מרתון ירושלים – אין לימודים!

 

ברצוננו לקיים את קריאת המגילה המסורתית בפלך בשושן פורים. אמהות, אחיות וחברות המעונינות לקרא מוזמנות להתקשר למזכירות בית הספר 02-6711282. תודה!

 

 

 

booksמבצע איסוף ספרי קריאה באנגלית!

נשמח להעשיר את מאגר הספרים באנגלית שיש בספריה בספרי קריאה באנגלית, קלים ומאתגרים, לכיתות ז-יב. בספריה מחכה קופסא מיוחדת לאיסוף הספרים.

כל ספר יתקבל בברכה!

תודה מראש, צוות אנגלית והספרניות

 

Dear students and parents,

Please help us enlarge the English reading section in our library! Please donate old, used reading books, easy and challenging: a box is waiting in the library. Every book will be happily received!

Thank you, The English and library staff

 

 

 

מהנעשה בחטיבה

* ביום שני התקיים בחטיבה כמיטב המסורת "חידון ההלכה היומית" בנושא תפילה וחגים. זה היה שלב השיא בתהליך שהתקיים בשבועות האחרונים בבית הספר וכלל חידות יומיות, מבחן אישי, פרסום ועידוד ללימוד ההלכות ועוד. כל החטיבה התחלקה לקבוצות מעורבות מכל הכיתות שהתחרו זו בזו. באווירה כיפית וחיובית גילו הבנות בקיאות וידע בחומר. ברכות לקבוצה הזוכה – קבוצת "ברוך שפטרנו" שידעה היטב את ההלכות. תודות לוועדה המארגנת: יעל שבתאי, הודיה מנשה, שחר גל, טל-אור מאירסון, רחל אלטלף, מיה אלזס , סהר גבאי ואלה ון לוין. תודה רבה לחפצי פישר שהובילה את התהליך. שנזכה כולנו להמשיך ללמוד, לשמור ולקיים את ההלכות.

 

* ביום שלישי ציינו את יום האשה הבינלאומי.  הזמנו את דפי אזרחי, פעילה בנושאי שוויון לנשים, שדיברה עמנו על המקור ליום הזה ועל משמעותו וחשיבותו למרות שאנו חיות בתקופה ובמקום שמבחינה חוקית יש בהם שוויון בין נשים וגברים. דפי הראתה לנו עד כמה כל החברה שלנו (כולל אנו עצמנו) עדיין שבויה בדימויים מגדריים המשפיעים על הוויתנו ועל דרך המחשבה שלנו. תודה רבה לדפי. בהמשך היום סיפרה כל מורה בשיעורים שלה על דמות נשית משמעותית הקשורה למקצוע אותו היא מלמדת .כך הכירו הבנות דמויות שונות ביניהן נחמה ליבוביץ, וירג'יניה וולף, דונה גרציה, מלאלה יוספזאי ועוד.

 

* ביום חמישי התארחה בתכנית "אמירים – תחי המהפכה!" מיכל עיר-שי, מורה ותיקה לאמנות בבית הספר, ושוחחה עמנו על מהפכת האמנות המודרנית. למדנו מהי אמנות מודרנית, מה היה הרקע ההיסטורי להתפתחותה, מה היו האלמנטים המהפכניים בראשיתה ועוד. הבנו שכדי להבין אמנות מודרנית, כמו יצירות אנושיות אחרות, יש צורך ללמוד את השפה המיוחדת לה. תודה רבה למיכל על הנכונות להתארח בקבוצה, ועל פתיחת הצוהר לתחום תרבותי מרכזי שאינו מוכר לרובנו.

 

face+to+faith* ביום רביעי כתת דוברות אנגלית של שכבת ז' קיימה במסגרת התכנית face to faith מפגש וירטואלי דרך הסקייפ עם בי"ס ממלכתי בארה"ב שבו לומדים יחדיו נוצרים, מוסלמים ויהודים. שתי הקבוצות סיפרו זו לזו על החגים שלהם וכיצד הדת משפיעה על חייהם. התלמידים דיברו גם על חיי היומיום, המאכלים ובילוי בשעות הפנאי. הבנות נהנו מאד ולמדו על חיי הנוער המגוון בארה"ב, ובנוסף הרגישו שהילדים בארה"ב לא ידעו כלום על ישראל ובזכותן עכשיו הם קצת מכירים את החיים בארץ. את השיחה ניהלה והנחתה עובדת הארגון מהודו – מה שמראה לנו עד כמה עולמנו קטן וגלובלי. תודה רבה למורה אהובה ליפמן על הובלת המפגש.

 

* ביום חמישי חגגנו את כניסתו של חודש אדר והרבינו בשמחה! בנות החטיבה הובילו את התפילה בתיכון (ונהפוך – הוא) החזנית והקוראות בתורה עשו זאת היטב! לאחר מכן הסתובבנו בתיכון אשר בנות י"ב הפכו אותו למדינת ישראל בכשרון רב, ורקדנו בשמחה. כשחזרנו לחטיבה ראינו כי גם פניה השתנו, הכניסה היתה מקושטת בסמיילים שונים (אימוג'ים!!!) והגג קושט בממתקים גדולים ויפים. בנות המועצה קראו את תקנון חודש אדר המקורי והמקסים שכולל חוקים שונים לגבי התנהלות השיעורים וכן ימים מיוחדים שיתקיימו בחודש אדר. בנות המועצה גם חילקו אוזן המן וצ'ופר רוחני לכל בת. ישר כח ענק לבנות המועצה: טלי פרץ, תהילה מזרחי, שיראל כהן, אליאורה וייס, מיכל בלעדי, שירה בן שחר, אור בריימן ואורי ברנשטיין שחשבו, טרחו, התאמצו והשקיעו – והכל לטובת הכלל. תודה רבה לעדינה ופייגי העובדות עם המועצה.

 

שבת שלום!