במסגרת שיעורי חינוך, תלמידות כיתות י' משתתפות בפרויקט, המשלב צילום, שבמסגרתו הן לומדות יותר על החברה הישראלית. התלמידות התחלקו לקבוצות של 2 – 3 בנות בכל קבוצה ובחרו חברה או תופעה שאותה הן יחקרו ויכירו לעומק. בשלב הראשוני הן למדו את מושא המחקר דרך ספרים ואתרי אינטרנט.

 

בשלב השני התלמידות השתתפו בסדנאות צילום שהועברו על ידי אנשי מקצוע ושמעו הרצאה על אומנות חזותית מפיה של המורה לאומנות, מיכל עי-שי.

 

chevra 4לקראת השלב השלישי הבנות עברו הכנה כיצד מבצעים מחקר תצפיתי לקראת יום התצפית, בו הן נסעו לפגוש את האנשים הקשורים לנושא המחקר שלהם, ראיינו אותם, צפו בהם וצילמו. התמונות שהן בחרו לצלם מייצגות את החברה / נושא / קונפליקט אותו הם בחרו. התמונות נחלקות למבויימות ולכאלו שלא. לקראת סוף חודש פברואר התלמידות יציגו במסגרת תערוכה בבית הספר את הצילומים שלהן בליווי נייר עמדה המתאר את התהליך ואת הצילום.

לצפיה בתערוכה לחץ כאן

 

במקביל לתצפיות ולצילומים, התלמידות יצאו ליום סיור בלוד ובדרום תל אביב, שם פגשו הבנות קצת מהמורכבות של ההוויה הישראלית. הן נפגשו עם נציגה מארגון פסיפס ולמדו על תושבי שכונות דרום תל אביב. בביקור בלוד הן התארחו בבית של משפחה מהגרעין התורני ולמדו מהן על החיים בעיר.