‍‍09.25.2016 // כ״ב אלול תשע״ו

250px-Milstarתלמידות מגמת פיזיקה יא-יב נסעו לביקור בחטיבת מבת חלל של התעשיה אווירית. ישראל שייכת למועדון המצומצם והאקסלוסיבי של מדינות שבונות לווינים ועל כך שמענו בסקירה נרחבת שנתן מהנדס מערכות חשמל לוויניות. לאחר מכן  הראתה לנו נטלי, מהנדסת שילובים,  את החדרים הנקיים המשמשים להרכבת לווינים ולבדיקת העמידות שלהם בתנאי שיגור ושיוט בחלל. הבנות נפגשו עם מדענים שרואים בעבודתם שליחות ואבלים על התרסקותו של עמוס 6, התלמידות מחזיקות אצבעות לאופק 11. אנחנו מודות מאוד לאסתי פשין חברת ועד המנהל של פלך על היוזמה והתיאום של ביקור זה.

 

שולי אייזקס הגיעה למפגשים ודיברה על נושא התחלות ופתיחות דרך קטעי שירה וספרות. בין השאר דיברו על סיפורו של קפקא "לפני שער החוק", על מה מונע מאיתנו לעיתים מלצאת לדרך חדשה ומהם הדברים שרוצים להתחיל. תודה רבה לשולי על הנכונות לבוא ולחלוק עימנו  את השיחה המעמיקה והמעניינת.

 

כיתות ט שמעו הרצאת שיננית ועברו בדיקת שיניים ביום שלישי.

 

מגמת אמנות יא-יב הלכו יחד לתערוכה "משונה להיות אשה", אמניות "סטודיו משלך" במחווה לזלדה במסגרת אירוע האמנות "מנופים" שנפתח ביום חמישי בערב. בין האמניות, הציגה יעל שמעוני-בוכבינדר, בוגרת פלך ומורה בבית הספר. תודה למיכל עיר-שי על אירגון הביקור בתערוכה וליעל שמעוני ששוחחה עם הבנות והסבירה על תפקידו של סטודיו משלך (נשים דתיות יוצרות), ונתנה רקע והסבר לתערוכה. הבנות המשיכו עצמאית למקומות תצוגה נוספים הפתוחים לרגל "מנופים"! תודה לתמר גנאור ורחל צור שליוו את בנות המגמה לתערוכה.

 

בשבוע הבא בתיכון… 

ביום שלישי, אסיפת הורים כללית 8:30

להורי י"ב פגישה בנושא שנת המשך בשעה 19:00

סיור של"ח לכיתות ט'

י"ב סמינר הכנה לשירות ומפגש להורים

כיתות י' פיזיקה – ביקור במבת חלל

 

 

מהנעשה בחטיבה

השבוע החלו לפעול קבוצות המצויינות השונות. הבנות שובצו בקבוצות העניין שלהן והחלו את ההיכרות עם התחומים השונים – שפת הסימנים, עולם היזמות הכלכלית, פסיכולוגיה, רובוטיקה, וכתיבה יוצרת. בהנאה ובהצלחה לכולן!

 

השבוע עסקנו בענייני בריאות. הבנות קיבלו הרצאה מפי שיננית שהסבירה היטב על חשיבות שמירת מצב השיניים, רופאת שיניים אף בדקה את הבנות ועידכנה אותן במצב השיניים שלהן. בנות כיתה ח' קיבלו באומץ חיסונים ועברו זאת בשלום למרות הכאבים.

 

ביום שלישי התקיימה אספת ההורים של שכבות ז' וח'. שמחנו מאד לפגוש את ההורים שפינו מזמנם והגיעו, למחנכות ולסופי ורחל המנהלות, ובעיקר – ברכות הצלחה ושנה פוריה ומוצלחת לכולם.

 

בשבוע הבא…

ביום חמישי יתקיים טיול לכל החטיבה לאזור הגלגל בעקבות השיעורים על ספר יהושע.

 

 

שבת שלום!