‍‍03.30.2015 // י׳ ניסן תשע״ה

ביום ראשון התקיימה אסיפת הורים למחצית ב', אחרונה לשנה זו. במהלך האסיפה התקיימה מכירה של קאפקייקס מאפה ידיהן של בנות החטיבה ומכירה של חולצות "בשביל מישהו". תודה לכל הקונים והקונות שעזרו לנו לאסוף כסף לעמותת על"ם וכמובן לבנות החטיבה על ההשקעה ועזרה במהלך האסיפה.

 

השבוע במפגשים קיימנו הכנה לפסח, לקראת ליל הסדר בחרו הבנות שני שיעורים מתוך מבחר שיעורים שהעבירו מורים שונים. הרעיון היה שכל אחת מהבנות תשמע שיעורים ובהם רעיונות לליל הסדר מתוך מטרה שהבנות יחלו ללמוד לקראת ליל הסדר ויוכלו להיות שותפות פעילות בסדר המשפחתי. הבנות שמעו שיעורים בנושאים מגוונים בהם: ארבעת הבנים, סדר שלא כסדר, כל שלא אמר שלושה אלו לא יצא ידי חובתו, אלו שבחרו לצאת ממצרים לבד, לצעוק או לנסוע? איך חוצים את הים הזה?! יש משיחים בשעת הסעודה ועוד. תודה רבה למתניה, אפרת, תמר, שירה, נעמה, אוריה ויערה על השיעורים המעניינים והמחדשים!

 

ביום רביעי טיילו בנות ט' בשפלת יהודה. הן ביקרו בתילים מקראיים, נהנו מהזחילה זחלו במערות מסתור מימי מרד בר כוכבא וראו נופים ופריחה של ראשית האביב. תודה ליורם ומאיר כהנא על ההדרכה ולאודליה קניזו על הליווי.

 

ביום חמישי בבוקר הציגו בנות כיתה יא2 את מטלות הביצוע באזרחות בנושא אלימות בקרב בני נוער בפני הלל מירון (אבא של רות מ-י1), מנהל בי"ס יפתח שבאבנת. הבנות הסבירו את הבעיה האזרחית שבה עסקו, את החוקים הנוגעים לעניין, הציגו את הממצאים מהראיונות או מהשאלונים שהפיצו ואף הציעו דרך מעשית להתמודדות עם הבעיה. תודה רבה להלל מירון. מטלות הביצוע של יא1 יוצגו אחרי פסח. (הזמנה מצורפת).

 

השבוע התקיים בדב"ש המפגש האחרון לשנה זו. את מפגש הפתיחה העבירה אודיה גולדשמידט לוריא ולאחר מכן קיימו הבנות ארוחת ערב חגיגית. תודה רבה לתהילה בלומן על ריכוז הפרויקט בחודשים האחרונים ויישר כוח לבנות שהתמידו בלימודן במהלך השנה!

 

בשבוע הבא בתיכון…

 

שיעורי השלמה ליא-יב בתחילת השבוע וחופשת פסח לכולן!

 

מהנעשה בחטיבה

מוזיאון המדע תשעה חטבביום ראשון פגשו בנות קבוצת אמירים בכיתות ח'-'ט' הדנות לאורך השנה בנושאים הקשורים למהפכות, את ד"ר שלמה ישי, לשיחה בנושא האדם בעידן הוירטואלי. למדנו משלמה על ההבדל המהותי בין מהפכת האינטרנט לבין מהפכות תרבותיות שקדמו לה, צפינו ודנו בתרחישים קשים של מהפכה זו בעולם כולו. דנו גם בפוטנציאל החיובי העצום הגלום בה, ובתפקידנו בניצול נכון של פוטנציאל זה. תודה רבה לשלמה על השיחה המרתקת ופוקחת העיניים.

ביום זה גם התקיימה אסיפת ההורים והבנות ושמחנו לפגוש כל אחד ואחת.  תודה לבנות שאפו קאפקייקס ומכרו אותם, שוב נאסף סכום כסף מכובד שייתרם לעמותת על"ם.

ביום שני שכבת ח' העמיקה את היכרותה עם המלך הורדוס עליו למדו הבנות בשיעורי היסטוריה. הסיור החל במרכז דוידסון שבעיר העתיקה שם קיימים שרידים מתקופת בית שני ומבני הורדוס ומשם המשיך להרודיון בו נמצאים שרידי הארמון, בורות המים הענקיים והקבר שלו. תודה רבה למדריכים יורם אלמכיאס ומאיר כהנא שחשפו עוד פנים בדמותו של הורדוס ותקופתו ולאפרת גל ורחל צור שליוו את הסיור.

ביום שלישי הוזמנו בנות שכבת ח' עם הוריהן לפעילות המשך לתהליך התיכון עליו הן לומדות בשיעורי המדעים ומכינות סביבו פרוייקט.

בפעילות ראינו סרט תלת ממד מקסים על החיים בשוניות האלמוגים, חווינו פעילות בחשמל סטטי, ונחשפנו לתערוכת אשליות אופטיות.

אמנם מעט בנות הגיעו עם הוריהן, אך, אלו שהגיעו נהנו מאד. אחרי פסח נתחיל לעבוד על תיכון הרעיונות של הבנות.

חלק מהבנות כבר הגו רעיונות מעניינים, והשאר התבקשו לחשוב במהלך החופשה על צורך כלשהו שהיו רוצות למצוא לו פתרון, וליצור מוצר שיענה על הצורך. ההורים מוזמנים בשמחה להשתתף עם הבנות בחשיבה.

תודה לבתיה יעקבסון המלווה את התהליך כולו והייתה עם הבנות וההורים במוזיאון המדע.

יום שלישי גם הוכרז כ"יום המעשים הטובים" ובו נמכרו בביה"ס צמידי "ואהבת לרעך כמוך" לזכר שלושת הנערים החטופים על מנת להזכירנו להגדיל אהבת האדם מסביבנו. גם הכסף ממכירת הצמידים נתרם לעמותת עלם.

ביום רביעי בנות שכבה ז׳ ביקרו במרכז לחקר ציפורי ירושלים במסגרת שיעורי ביולוגיה. הסיור עסק בחשיבות המרכז, תהליך הנדידה, טיבוע הציפורים ומבנה גוף הציפור. התלמידות שיתפו פעולה, התעניינו והחכימו. תודה רבה למיכל רגב, המורה לביולוגיה שארגנה את הסיור ולמורות ראות בן מנחם ומיכל פינסקי על הליווי.

 

חטב נקיונות פסח תשעה

נקיונות פסח בחטיבה

ביום חמישי קיימנו יום הכנה לפסח. ההכנה כללה פן של לימוד ופן של נקיונות… פתחנו את הבוקר בשיחה של רחל על ההגדה משמעותה והמבנה שלה וראינו כמה הגדות מאויירות מימי הביניים. בהמשך  היום הוצעו סדנאות לבחירה וכל בת נכנסה לשלוש סדנאות שונות ודרכן למדה על קטעים שונים מן ההגדה. תודה רבה למורות שהעבירו את הסדנאות המגוונות והיפות: חפצי פישר, עדי לוביץ, תהלה אקריש אפרת גל, סוזן סטריקובסקי, בת' צוקרמן ועירית רבינוביץ', ולשירה אמסל שעזרה בארגון.

בשלב הנקיונות נתגלו כישורי הנקיון של הבנות, שצחצחו ומירקו כל פינה במקצועיות של ממש, כל הכבוד! עכשיו רק נשאר לשמור על הנקיון גם בהמשך…

תודה רבה לכל המשפחות ששלחו מוצרי מזון לחלוקה לנזקקים. בזכותכם נאספה כמות מכובדת של פריטים ורבים יזכו להנות מהם. שנזכה כולנו למצוות.

חטב מרכז צפרות תשעה

חג פסח כשר ושמח, וחופשה נעימה!