‍‍06.11.2018 // כ״ח סיון תשע״ח

 

ערב שבת קודש, פרשת שלח

 

ביום ראשון יצאה שכבת י' לסיור בדרום ת"א כסיכום ללימוד נושא זכויות אדם בשיעורי אזרחות וכיום שיא של לפרויקט המעורבות החברתית.

הבנות סיירו בשכונת נווה שאנן ולמדו על המציאות המורכבת של קליטת מבקשי המקלט ועל קורבנות סחר בנשים. התקיימו דיונים מרתקים על מוסר, פערים חברתיים ואחריות ודאגה ל'אחר'.

לאחר הסיור התקיים מפגש עם פליט מאריתריאה שסיפר לנו את סיפור הגעתו לישראל. לאורך היום  הבנות הרשימו ברצינות שגילו, בעומק הדיונים ובנוכחות להקשיב.

בשבוע הבא יתקיים מפגש עם נציגה מהקואליציה הדתית למאבק בזנות כהמשך לסיור.

 

ביום שני התקיים בשכבת ז' יום "הורים מלמדים". ביום זה הגיעו מספר הורים של תלמידות השכבה להעביר לבנות שיעורים בתחומי עיסוקם והתמחותם. השיעורים עסקו בין היתר ביזמות, פסיכולוגיה, כתיבת שירה, קולנוע, כלכלת ישראל ועוד ועוד. השיעורים היו מרתקים והבנות זכו להיחשף למגוון תחומים מעניינים וחדשים עבורן. תודה רבה להורים שהתנדבו ובאו.

 

ביום שני אחרי הצהריים התקיים כנס טד לנוער בתיכון יאסא. נציגת פלך, יעל שרון מכיתה ח' העבירה גם היא הרצאה בכנס. יעל דיברה באופן רהוט ומרשים. בנות כיתתה של יעל הגיעו לעודד ולהקשיב ונהנו מאוד. כל הכבוד ליעל שהצליחה להגיע למעמד זה. גאות בה מאד!

 

ביום שני, יצאו בנות כיתה ח' לגן חיות. הבנות התחלקו ל-4 קבוצות עבודה. לכל קבוצה היה מדריך מטעם גן החיות. הבנות עסקו בשטח בנושאים שנלמדו בכיתה במהלך השנה: אקולוגיה ורבייה. הן שמעו על פרויקטים הנעשים בגן חיות, כמו ריבוי ושימור של מינים נכחדים, ובהחזרה לטבע. (נשרים).

הבנות נהנו והחכימו מאד, ולזכותם יאמר שגם המדריכים נהנו מאד מהן. תודה מיוחדת למיה וייס שארגנה את הסיור, ולמלוות מורן, דינה ורוני.

 

פרויקט אנגלית עתידבמסגרת שיעורי אנגלית בכיתה ז' יצרו הבנות פרויקט בנושא "העתיד" כחלק מלימוד כללי הדקדוק של זמן עתיד יחד עם המורה סוזן סטריקובסקי. הבנות יצרו פוסטרים של העתיד, כפי שהן מדמיינות אותו. בשבוע הבא הן יציגו את העבודות לכיתה.מגמת אמנות יב תשעח

 

ביום רביעי נפתחה תערוכת הסיום של מגמת אמנות בשכבת י"ב. בבוקר הבנות הציגו את העבודות שלהן מול בוחנת שהתרשמה ממגוון הנושאים והעבודות המיוחדות. בערב התקיימה פתיחה של התערוכה להורים ולחברים. האורחים התעניינו ושוחחו עם האמניות והייתה אווירה נעימה וחגיגית. תודה למיכל עיר שי מורת המגמה על ליווי התהליך לאורך השנה, לתמר גנאור על כל העזרה לבנות לקראת התערוכה. תודה רבה גם לציון על העזרה הרבה בכל הצדדים הטכניים החשובים הכרוכים בהעמדת תערוכה כזו. ברכות לכולן! תמונות מהתערוכה ניתן לראות באתר בית הספר.

 

ביום רביעי ארגנה שירה אמסל, המורה לחינוך גופני, יום תחרויות מים לבנות שכבה ז. הבנות התחרו במורל וביכולות נוספות כמו העברת מים במהירות ממקום למקום על ידי כוסות וספוגים,

תחרויות מיםלאחר מכן שחקו הבנות במשחק של מחניים רטוב. כמובן שהבנות התרטבו ונהנו. תודה לשירה.

 

ביום חמישי בבוקר בנות מצויינות של יזמות כלכלית הציגו את הפרויקטים השנתיים שלהם בפני התלמידות. כל בת הציגה מצגת ואת האתר שלה.בין המיזמים היו: שיעורים פרטיים, פנסיון לכלבים, מגן חדיש לפלאפון, בייביסיטר שבא עם פעילויות מיוחדות, טיולים לכלבים, צהרון בקיץ לאחר קייטנה, שירות סידור ארונות, מברשת עם מקום אחסון, בייביסיטר לחולי סכרת עם נסיון ומפעל לסליים. היה מכובד ומרגש לראות את היזמיות הצעירות ואת רעיונותיהן. תודה לשירה אמסל על ההנחייה והליווי של הבנות.

 

ביום חמישי נערך יום שיא בהיסטוריה לבנות שכבת ח'. לאחר שנה בה למדו הבנות על תקופת ימי הביניים, תוך התמקדות בלידת הנצרות והאיסלאם, סיכמנו את הלימוד ביום העוסק באומנות הנוצרית והמוסלמית. היום נפתח בשיחה של רחל צור על האומנות הנוצרית, בשיחה התייחסה רחל למבני הדת והאדריכלות של הכנסיות המשקפים את התפתחות הנצרות לאורך השנים וכן הציגה ציורים, פסיפסים ועוד המבטאים את הערכים והתפיסות הנוצריות. תודה רבה לרחל על שיחה מאירה.

קליגרפיה- יום שיא בהיסטוריהבהמשך התחלקו הבנות לקבוצות ועברו בין שלוש סדנאות העוסקות באומנויות האיסלאם- קליגרפיה, מוסיקה ערבית וריקודי בטן. הסדנאות היו חוויתיות ומחדשות. תודה למעבירות הסדנאות- שרה יעקב המורה לאומנות, בת חן שהדריכה את סדנת הריקודים וירדן ממוזיאון אומנות האסלאם. תודה לעדי לוביץ על ארגון היום.

 

 

בשבוע הבא…

לשכבות ט-י יתקיימו ימי שיא מיוחדים לסיכום הנלמד במקצועות השונים.

בנוסף:

ביום ראשון (10.6) שכבת ט' תצא ליום מפגש פלכים בתל אביב בנושא הציונות הדתית.

"יום מעברים" לבנות כיתה ח' בתיכון.

ביום שני (11.6) ייערך יום הכנה לחופש לשכבות ח-ט-י.

 

ביום שלישי (12.6) החטיבה תצפה בהצגה בתיאטרון מזי"א ולאחריה פעילות בגן סאקר.

 

ביום זה שכבת י' תיבחן במבחן תיאוריה במסגרת החינוך התעבורתי שייערך בבית הספר.

 

ביום חמישי (14.6) יצאו שכבת ט' לסיור שלח אחרון לשנה זו.

 

 

שבת שלום ומבורכת!