‍‍01.08.2018 // כ״א טבת תשע״ח

ערב שבת קודש, פרשת שמות

 

*ביום ראשון התקיים הערב הפתוח להורי תלמידות כיתה ו'. במהלך הערב הציגו המנהלות, סופי ורחל, את רוח בית הספר, את התיכון והחטיבה בפני ההורים. לאחר מכן התחלקו למעגלי שיח יחד עם נציגות מהתלמידות, ההורים והצוות. תודה רבה לכל השותפים בערב החשוב הזה. כולנו כבר מצפות לפגוש את הבנות ביום הפתוח ביום ראשון הקרוב. להרשמה ליום הפתוח לתלמידות ו'.

 

*תלמידות מגמת לימודי ארץ ישראל  יצאו ביום ראשון לסיור הרביעי ביחידת ירושלים. את היום פתחנו בדגם ירושלים של בית שני שבמוזיאון ישראל, בהיכל הספר ובאגף לארכיאולוגיה. משם המשכנו להר הצופים לתצפית על ירושלים מזוויות לא מוכרות ומשם לפעילות ארכיאולוגית בעמק צורים. הבנות התחלקו לצוותים וסיננו שכבות עפר שנחפר בשטח שלמרגלות הכותל המערבי, מתחת לקשת וילסון. המאמץ התגלה כשווה במיוחד כאשר צוות של תלמידות גילה מטבע מהתקופה החשמונאית! היה בהחלט מעניין מרגש ומלמד.

 

*שיעורי אנגלית בשכבת ז'  סיכמו מערך בנושא תיירות בשיעור בהצגת העבודות שלהן בפני הכיתה. כל קבוצה התבקשה לתכנן עלון נסיעות לתקופה לבחירתן בעבר או בעתיד. הן למדו על המאפיינים של פרסומים בסגנון הזה והרחיבו את אוצר המילים שלהן. התלמידות הציגו את העבודות שלהן בצורה מעניינת ובהירה. השבוע יסכמו את הפרויקט בכיתות יחד עם המורות. כל הכבוד לתלמידות ותודה לצוות אנגלית שליווה אותן!

 

*ביום א' הגיעה אחראית תכנית אלפא באוניברסיטה העברית לחשוף את בנות ט' לתכנית.

היא הסבירה לבנות מה כוללת התכנית, וריתקה אותן במחקרים משמעותיים שבני נוער עושים במסגרת התכנית. הורים המעוניינים בפרטים נוספים מוזמנים לפנות לבתיה   batbat10@gmail.com  כמו"כ תתקיים חשיפה כללית לתכנית – להורים ולתלמידים

האירוע יתקיים ביום ד', ה-10 בינואר, 2018, בשעה 18:30, אולם קנדה האוניברסיטה העברית בירושלים, קמפוס גבעת רם.

 

*מפגש נוסף של קבוצות המעורבות החברתית התקיים ביום שלישי. הקבוצות שיתפו בפעילויות השונות שכל אחת מעורבת מהן ועסקו בנושא של נתינה

 

ביום שלישי קיימנו כמיטב המסורת הבית ספרית את "יום יוון" לסיכום הלימוד על יוון בשיעורי היסטוריה. פתחנו את היום בשיחה מעניינת ומרחיבת אופקים עם ד"ר מאיר בן שחר שהסביר לנו על השפעת התרבות היוונית על היהדות וחידד נקודות חשובות לגבי נושאים שלמדנו. בהמשך הבנות פעלו בסדנאות בתחומים שונים שם למדו ויצרו. כשהתכנסנו הציגה כל קבוצה את שלמדה והכינה בתחומים השונים: ספורט, ציורי כדים, מסעות אודיסאוס, מסכות תיאטרון ומקהלה יוונית. הבנות הסבירו נהדר את שלמדו ולסיום קינחנו בסעודה יוונית טעימה . תודה רבה למעבירות הסדנאות ולמורות להיסטוריה, עירית טל, מיכל עיר שי, תהלה אקריש, מורן שטאל, תמי ורחל.

 

*מר טומי בוק, סבה של דנה בוקר מי"א, הגיע לשוחח עם בנות המשלחת לפולין. הוא שיתף אותנו בסיפור שלו ושל משפחתו, על ילדותו בצ'כוסלובקיה בצל השואה ועל סיפור הצלתו. הייתה שיחה מרגשת מאוד ואנו מודות לו על הגעתו.

 

ביום רביעי יצאו בנות כיתה ח'3 להתנדבות משותפת עם ילדי בית ספר תדהר באריזת מצרכי מזון. שיתוף הפעולה היה מוצלח וכולם עבדו במרץ ובזריזות. בין לבין נוצרה היכרות אישית בין הבנות לילדי תדהר. היה זה מפגש ראשון מתוך רצף של מפגשים שיהיו עם ילדי בית הספר. תודה למלוות אורלי גרופמן ורוני בנמלך חובב.

 

ביום חמישי הבנות הלומדות ערבית שמעו שיעורים מעניינים בנושאים מגוונים מפי חיילת שהגיעה אלינו מחיל המודיעין. בכיתות ט' שוחחנו על מבצע 'אביב נעורים', ועל חשיבות ההיערכות המודיעינית לקראת מבצעים מסוג זה. כיתות י' התנסו בפענוח משימה, תוך התמקדות במילים בעלות משמעויות שונות, כשברקע סיפורו העצוב של 'ליל הגלשונים'. כיתות י"א עסקו במאבק ארוך הימים והעקב מדם שבין הפלג הסוני והפלג השיעי של האיסלאם, ובכיתה י"ב הבנות התוודעו לעקרונות המנחים של תנועת החמאס. תודה לחיילת נועה על השיעורים המרתקים ולמורות לערבית אורלי זמרן ויעל מרגליות.

 

*ביום חמישי שכבת ט' התכבדה לארח את פלר חסן-נחום, חברת מועצת העיר ויו"ר סיעת 'ירושלמים', השכבה כולה למדה על תקשורת אפקטיבית והבעת דעה בסדנה מדהימה. תודה רבה לפלר על הסדנה המרתקת ולמורה איטה על היוזמה המקסימה.

 

*במהלך השבוע האחרון שכבת י' עסקה בתהליך בחירת המגמות לשנה הבאה. הבנות קיימו שיחה עם שירלי, היועצת, על שיקולים ותהליך בחירה בכלל ובחירת מגמה בפרט, שמעו הסבר מקיף על מבנה תעודת הבגרות ועל חובותיהן הלימודיים. ביום שלישי התקיים פאנל תלמידות משכבת יא ו-יב שהציגו את המגמות השונות בבית הספר מזווית אישית ודיברו על הייחוד של כל מקצוע. לאורך השבוע ושבוע הבא ינכנסו התלמידות לטעום שיעורים שונים ולחוות את הלמידה במסגרת של מגמה. תודה רבה לכל התלמידות שהשתתפו בפאנל ולצוות שפתח את דלתות הכיתה לשכבת י'. בהצלחה לכולן בבחירות!

 

קבוצת תלמידות בית הספר העלו ביום שני הפקת תיאטרון רב שכבתית בפני תלמידות, הורים וחברים. הבנות יזמו וכתבו את המחזה ובליוויה של המורה ציפי סגל, מחנכת ח2 ומורה לתיאטרון, העלו הפקה מקצועית, ייחודית ומהנה. כל הכבוד לכל המשתתפות והשותפות מאחורי הקלעים.

בשבוע הבא בתיכון…

ביום ראשון, יום פתוח לתלמידות ו'.

ביום שני, יום שיא בהלכה לשכבות ט-י

ביום רביעי, יום שיא בהיסטוריה לשכבת ט'

ביום חמישי, תתקיים שיחה לשכבות ט-יב עם ח"כ רחל עזריה

————

 

ברכות חמות לחנה גודינגר (דרייפוס) עם זכייתה במקום הראשון

בתחרות הראשונה בכתיבת מאמרי הגות לנשים שערך מפעל הפיס בנושא "כח המילה"

גאות בך!!

 

מזל טוב לדליה לייבוביץ להולדת הבת

 

שבת שלום!