‍‍01.02.2019 // כ״ה טבת תשע״ט

ערב שבת קודש, פרשת שמות

 

תודה לציפי סגל, מחנכת ט2 על כתיבת פרשת השבוע

 

לקראת תהליך הרישום לחטיבות הביניים, ביום ראשון התקיים יום פתוח לבנות ו' תלמידות י' הדריכו את הקבוצות והציגו בפניהן את בית הספר. הבנות השתתפו בשיעורים קצרים של מורים במקצועות שונים וסיימו בפעילות מתוקה של קישוט קאפקייקס. תודה רבה לבנות שכבת י' ושכבת ז' שהתנדבו לפעילות וקיבלו את הבנות במאור פנים ולכל המורים שהגיעו ללמד ולתת טעימה מתכנית הלימודים בפלך. תודה מיוחדת לשירלי וטל על ארגון ותיאום היום כולו. בהצלחה לכולן בהמשך תהליך בחירת חטיבת הביניים!

ביום רביעי התקיים ערב היכרות להורי תלמידות ו' . שמחנו לפגוש הורים רבים שהגיעו לשמוע ולהתעניין בפלך. תודה רבה לכל הצוות, התלמידות והמורים שסייעו בארגון ובהצלחת האירועים והפעילויות.

 

ביום ראשון יצאה מגמת לימודי ארץ-ישראל לסיור השלישי ביחידת מישור החוף. הפעם יצאנו צפונה לעיר הנמל החשובה-עכו.

עסקנו בתולדות העיר מתקופת המקרא ועד תקופת המנדט בדגש על התקופה הצלבנית ותקופות הזהר שבתקופה העות'מאנית.

בין השאר בקרנו במכלול 'אולמות האבירים', מנהרת הטמפלרים, השוק של עכו, ביהכ"ס הרמח"ל, 'חומות נפוליאון', כלא עכו וכמובן- חוף הים.

היום היה גדוש בחוויות, מראות נהדרים ומזג אויר נפלא.

 

באותו יום גם ביקרה קבוצה של הנהלה וצוות מבית הספר למדעים ואמנויות (יאסא) שבאו ללמוד על העבודה החינוכית שלנו בפלך.

השיחה הייתה מפרה ומעניינת לצוותים המקצועיים.

ביום רביעי הגיעו מנהלים ופרחי ניהול של "אבני ראשה" ממחוז צפון שבאו לסיור במסגרת לימודיהם להכיר את תרבות הלמידה המייחדת את פלך. הקבוצה התארחה בשיעורים, שוחחה עם תלמידות, מורים וצוות הניהול של בית הספר.

בכל הסיורים והמשלחות שמגיעות לפלך, אנחנו לומדות הרבה מהתשובות של התלמידות לאורחים, ומקבלות שיקוף על חווית הלמידה שלהן ועל רמת החיבור לבית הספר ומנצלות את ההזדמנות ללמוד ולהתפתח מכל ביקור.

 

השבוע התקיים המפגש הראשון מבין שלושה בנושא "חינוך פיננסי" לתלמידות ט'. בסדנא הבנות למדו על ההיסטוריה של והרקע של הכסף, קיבלו טיפים על קניות חכמות בסופר ועוד.

 

ביום שלישי, סיירה כיתה ט2 בשכונת סן סימון ומעברות קטמון במסגרת תכנית "אני ירושלמית". הבנות הכירו את הסיפור של מנזר סן סימון, סיירו בשכונת קטמון ולאורך פארק המסילה המחבר את השכונות באזור.

 

בימים ראשון-שלישי התקיים סמינריון הכנה לחיי משפחה בכיתות י"ב בהם עסקנו במגוון נושאים: בחירת בן זוג, זוגיות, נישואין, נשיות, מיניות, משפחה ועוד. במסגרת הסמינריון פגשו התלמידות דמויות מעניינות שחשוב היה לנו שהתלמידות יכירו וישמעו:

ד"ר שלי בן הרוש-נגארי – רופאת מתבגרים, דבינה – שהיא אמנם מחנכת עבר ומורה בהווה אבל דיברה כמדריכת כלות, הרב ירמי סטוויצקי – מנהל הימלפרב, הרבנית מלכה פיוטרקובסקי, הרבנית איילת סגל, מורות שונות בצוות, דפנה פלר – מנחת סדנאות למיניות בריאה – כל הדמויות הללו מעניינות ונוגעות בתחומים הללו באופן אישי כבני אדם, אך גם במסגרת תפקידם. במהלך הימים עברו הבנות סדנאות ושמעו הרצאות שונות בהם התחדדו מסרים רבים בתחום הפסיכולוגיה, הגוף, הנפש, ההלכה ועוד ובהם שניים שחזרו אצל כל הדוברים: הראשון הוא חשיבות התקשורת והיותה הבסיס לכל התנהלות זוגית מוצלחת. ההבנה שחייבים להיות מסוגלים לתקשר, לדבר ולעבוד בתוך הקשר. והשני הוא ההכרה בצורך להיעזר באנשי מקצוע לאורך החיים ולהיות מסוגלים לפנות למישהו חיצוני כדי להתמודד עם קשיים מסוגים שונים. הסמינר הסתיים בצהרי יום שלישי במפגש אינטימי בבית המחנכות. הסמינר היה מוצלח מאוד וניכר בהתעניינות הבנות ובשאלות שנשאלו, ובשיח הפתוח והאישי שנוצר.

תודה רבה לכל חברות הצוות שלקחו חלק משמעותי מאוד בסמינריון וסייעו להצלחתו: איילת, דבינה, לאה רוזנטל, שרה קורנבלוט-ריבץ, וכמובן, למחנכות אפרת ויערה על מאמץ והשקעה רבים!

 

שבת שלום!