‍‍04.24.2017 // כ״ח ניסן תשע״ז

חזרנו מחופשת פסח ביום רביעי לשבוע קצר אך עמוס.

 

ביום רביעי יצאה מגמת ארץ ישראל לשלושה ימים בצפון הארץ (סיור לימודי שעדיין בעיצומו!) במסגרת יחידת הלימוד לבגרות בלימודי ארץ ישראל. בין השאר ביקרו באתרים הארבל, גמלא, גבעות אלונים ולמדו את סיפור אלכסנדר זייד, תל חי וכפר גלעדי. בנוסף, ביקרו בגשר בנהריים, כוכב הירדן, נחלים ומעיינות בגולן וכן ביקור באתר אשכול של חברת מקורות בנושא המוביל הארצי, ביישובים חיספין ופוריה וגם שמעו שיחה משמעותית ומעניינת מהגב' ורדה הרשקוביץ מרמת מגשימים בנושא ההתיישבות בגולן. אווירת השיתוף והחיבור בין י"א ו-י"ב הייתה מדהימה. הבנות העבירו הדרכות מאוד יפות והייתה אווירה מצוינת. בעזרת ה' הקמפוס המוצלח יסתיים במהלך היום והבנות תוכלנה לנצל את השבת למנוחה.

 

גן תשיבביום חמישי מגמת יידיש י"א התייחדה עם זכרם של סופרים ואנשי רוח יהודים שהוצאו להורג בבריה"מ ב 12.8.1952.באשמת פעילות אנטי סובייטית תחת שלטונו של סטאלין. באנדרטה, שנמצאת בגן תשי"ב, חורשה בפינה של הרחובות טשרניחובסקי והרצוג, קראו התלמידות שיר של שמואל האלקין, אחד הסופרים וזכרו בימים אלה לפני יום השואה גם את הרוגי המלכות של יהדות בריה"מ.

 

יום השואה תשעז - גיטה  סיקוביץהשנה, לקראת יום השואה, זכינו לשמוע את עדותה המרגשת של גב' גיטה סיקוביץ. גיטה סיפרה על חייה וחיי משפחתה לפני המלחמה, בעיר חוסט בצ'כוסלובקיה, ועל ההתמודדויות הקשות שחוו במהלך השואה וסיפור ההישרדות שלה ושל אמה ואחיותיה. כיום, גיטה מתגוררת בארץ עם כל משפחתה וגאה על כך שהיא ממשיכה את המורשת הציונית שאביה האמין בה. תודה רבה לגיטה על השיתוף והשיחה החשובה ומעוררת ההשראה על כוחה של רוח האדם.

 

בגרות בתנועה תשעז2ביום חמישי התקיימה הבגרות בתנועה לבנות יב'. השנה הנושא היה עבודה יצירתית על בסיס חפץ, תמונה וזיכרון מהילדות. הבנות עבדו באופן פרטני וגם בקבוצה, והתנסו בתרגילי אימפרוביזציה רבים ומגוונים. ליבי קדרי, בוגרת פלך (ולימודי תנועה), שהיא מורה ומטפלת בתנועה, באה כמורה האורחת והעריכה מאוד את עבודת הבנות. תודה למיכל שחק על ליווי הבנות בתהליך לקראת הבגרות.

 

 

בשבוע הבא…

תלמידות מגמת פיזיקה נוסעות למשלחת הלימודית למאיץ החלקיקים בסרן. נסיעה טובה לכולן!

 

בערב יום השואה יתקיים ערב של "זיכרון בסלון" עם הרב-הפילוסוף דניאל אפשטיין בשעה 20:00 בספריית התיכון.

 

יום השואה בתיכון – כיתות ט-י מסיימות בשעה 15:00. כיתות יא-יב מסיימות לפי המערכת הרגילה.

ביום חמישי ייערך ערב שורשים לשכבת ט'

 

אסיפת הורים למחצית ב' תתקיים ביום רביעי לאחר יום העצמאות ז' באייר, 3.5.

 

 

מהנעשה בחטיבה…

לרגל "שנת ירושלים" מתקיימות בבית הספר שיחות, הרצאות ופעילויות. ביום חמישי הגיע לשוחח עמנו דודו עשהאל, סבא של עמית חיים. דודו, המדריך שנים רבות קבוצות של נוצרים הבאים לבקר בארץ, הסביר על חשיבות ירושלים עבורם. דרך תמונות של אתרים ונקודות בעלי חשיבות בעיר הראה דודו מתי ואיך הפכה ירושלים לקדושה וחשובה לנוצרים, ובנוסף לכך הסביר גם על קבוצות שונות של נוצרים והיחס של כל אחת מהן ליהודים ולירושלים. תודה רבה לדודו על ההרצאה המעניינת והחשובה!

 

שבת שלום!