תוכנית דבש – תוכנית בית המדרש של פלך, מיועדת לתלמידות כיתות ט-יב ומתקיימת בשעות אחר הצהריים.

התלמידות, בליווי רבנית בית הספר אילת סג"ל, מתמודדות בעצמן עם המקורות ורוכשות מיומנויות לימוד עצמי, ניתוח טקסט ושאלת שאלות. לאחר מכן כולנו מתאספות לארוחה משותפת באווירה חברית ונעימה ואז שומעות שיעור מפי מרצה אורח.

הנושאים, המרצים וסגנונות ההוראה מגוונים מאד. חלק מהנושאים הלכתיים, חלקם מחשבתים – כולם נוגעים עמוק בקיום הדתי שלנו ומעשירים אותו. התלמידות מעורבות מאד בשיעור ומאחר והן מגיעות אליו לאחר הלימוד העצמי יש להן אמירות ותובנות משמעותיות לגבי המקורות, דבר שמעלה את רמת השיעור ואת מידת השותפות והעניין של התלמידות.

לשם התרשמות, הנה רשימה חלקית של השיעורים שהתקיימו בדבש: הרבנית רחלי שפרכר פרנקל: דברים המסורים ללב, ד"ר תהילה אליצור: גשם, אמת ותפילה, הרב אבישי שרייבר: סימנים בדרך, השגחה או אמונה טפלה, הרב שלמה וילק: מעמדם המשפטי של בעלי חיים, הרב מאיר נהוראי: תרומת אברים וקביעת רגע המוות – הלכה והתמודדות מעשית, הרבנית אוריה מבורך: על מה נחרב הבית? מבט פסיכולוגי -דתי על מערכות יחסים. הרבנית חנה השקס: מי רוצה להיות אשת חיל? הרבנית נעה לאו: נשים בעולם ההלכה והפסיקה ועוד רבות ורבים. 

לתלמידות המשתתפות בתוכנית יש השפעה על התכנים, וכאשר הן מבקשות ללמוד נושא מסויים אנחנו עושות מאמץ לתאם עם מרצה מומחה בתחום שיעור לפי תחומי העניין של התלמידות.

אנחנו מאד מתרגשות מן הנכונות של תלמידותינו להשקיע את הזמן היקר שלהן בתוכנית דבש, אשר מהותה הוא לימוד תורה לשמה, מתוך אהבת התורה ורצון להתמיד, להעמיק ולהתקדם בלימוד התורה, ללא הכרה ותגמול חיצוניים באמצעות ציונים או הערכות. אנחנו גאות בתלמידותינו שבוחרות להשקיע בכך ושמחות מאד מההדים החיוביים שאנחנו מקבלות מהן על תרומתה העמוקה של התוכנית לחייהן.