‍‍12.02.2016 // ב׳ כסלו תשע״ז

*נעה, חיילת מחיל המודיעין, מאגף "טל"ם", טיפוח לשון הערבית והמזרח,  הגיעה ביום שלישי להעביר שיעורים בכיתות הערבית בשכבות ט, י, ו-יא.

בכיתה יא סיפרה החיילת על חיל המודיעין ועל שיטת השיקלוט {כתיבת ההקלטות ששמעו ותרגומם}.הבנות תרגמו כמה ידיעות וראו כמה חשובה כל מילה ומילה. החיילת סיפרה גם על דאע"ש והחמאס, הקרינה סרטונים בנושא ולבסוף קראו יחד את הסורה הראשונה של הקוראן. הבנות למדו ונהנו.

הפעילות בכיתה י' כללה שני שיעורים, האחד על המזרח התיכון והשני על יחיא עייאש, והפעילות בכיתה ט' עסקה בנושא המודיעין. כל הפעילויות היו מעניינות ונעה העבירה אותן ברמה גבוהה מאוד: שליטתה בנושאים אותם העבירה, יחסה לתלמידות, והדרך בה עמדה מול הכיתות ראויות לכל שבח! תודה לטליה ויעל, מורות הערבית. יישר כח.

 

 

*ביום ד' יצאו בנות כיתה י' לפעילות העשרה במעבדות בלמונטה. בנות מדעי ביולוגיה וכימיה עסקו בזיהוי פלילי של מקרה רצח ודנו בתרומת תחומי הדעת השונים במדע לזיהוי פלילי. לאחר מכן, קיבלו נתוני אירוע רצח שהתרחש, והתחלקו לארבע מעבדות שונות כדי לאסוף נתונים מדעיים לפענוח האירוע.

הבנות עבדו בסבב במעבדות: טביעת אצבעות, בדיקת דם ודנ"א, בליעה אטומית, וזיהוי כוהלים בגז כרומטוגרף. בסיכום איסוף הממצאים עסקו כבלשי משטרה בניתוח הנתונים, ופענחו את האחראי לרצח. במבקביל, בנות הפיזיקה עסקו במעבדות אופטיקה תודה לבתיה יעקבסון ולצוות המדעים על יום פעילות מעניין וחוויותי במעבדות.

 

 

*ביום רביעי חל חג הסיגד, בו מציינת העדה האתיופית את חידוש הברית במעמד מרגש ומיוחד בארמון הנציב, מול הר הבית. ביום שלישי במפגשים, צפינו בסרט "מונית לגונדר" המתאר מסע שורשים של בני נוער מ"ימין אורד" לאתיופיה. לפני הסרט, סופי דיברה על השותפות והכמיהה לציון ועל חידוש הברית בתור משהו שכולנו בעצם שואפות לקחת בו חלק ללא קשר למוצאנו.

ביום רביעי בבוקר, נפגשו שכבות י ו-יא בטיילת ארמון הנציב. לאחר תפילה משותפת, שמענו את אפרת קוסלובסקי  שדיברה על הכיסופים לירושלים לאורך הדורות ומכל הגלויות. שמענו שירים המשקפים כמיהה זו כמו השיר "חסידה" של מקהלת שבא ו"יפה נוף" אותו שרה אתי אנקרי. משם הצטרפנו לטקס המרכזי ושמענו את הקייסים מתפללים באמהרית וקוראים מתוך ה"אורית" (תורה).

תודה רבה לשלומית שבות על היוזמה, לאפרת על ההדרכה, לאיילת ודבינה על הליווי של הבנות.

 

מגמת אמנות - קשרים במוזיאון

ביום חמישי יצאה מגמת אמנות של כיתות י"א וי"ב לסיור במוזיאון ישראל. בסיור ביקרו הבנות בתערוכה "חוטים וקשרים" המוצגת באגף הנוער ועוסקת בקשרים מסוגים שונים -חומריים ובינאישיים, ומשם "קפצו" גם להצצה בתערוכת המומיה. תודה רבה למיכל, תמר ורחל מורות המגמה על אירגון הסיור וליוויו.

 

 

 

*את  חודש כסלו פתחנו ביום חמישי בתפילה חגיגית ויפה בהובלתה של יערה קאופמן ובליווי מוזיקלי של תמר ונעה מ-י"א. תודה לאלומה ועדינה על ההובלה של קריאת התורה בבית ספרנו. אנו מזמינות את תלמידות החטיבה והתיכון להשתלב כעולות וכקוראות. בראש חודש זה זכינו בקריאתה היפה של אביטל. לאחר התפילה נהנינו מסופגניות טריות ומתוקות!

 

 

*שכבת י' נפרדה השבוע מקבוצת התלמידות מאוסטרליה. במהלך חודש נובמבר השתתפה הקבוצה פעמיים בשבוע בשיעורים בבית הספר, יצאה לטיולים משותפים באזור ירושלים והתארחה בבתיהן של בנות השכבה. ביום שני בערב התקיים מפגש סיכום וארוחה חגיגית. הישראליות והאוסטרליות הכינו וקישטו אחת לשנייה מסגרות לתמונה שלקחו עמן וקיבלו גם תמונה קבוצתית למזכרת. תודה למשפחות המארחות, לצוות שפתח את דלתות הכיתה ולתלמידות שקיבלו את כולן בנעם ומאור פנים. תודה מיוחדת למורן שטאל שריכזה את הביקור. מקוות שהיה לכולן מפגש מוצלח עם טעם של עוד!

 

 

בשבוע הבא בתיכון

שבוע אחרון של חודש ארגון בתנועת בני עקיבא. הלימודים ביום חמישי יסתיימו בשעה 13:10.

בהצלחה לכל המדריכות והחניכות בבני עקיבא בארגונים האחרונים לקראת שבת ארגון!

 

 

הודעה מצוות אנגלית לבנות ט-יב

Dear students,

We are getting near the school book report! Please make sure you have a book you enjoy reading and finish reading it by December 19th when we will give you the task,

כולן מתבקשות לקרוא ספר באנגלית עד ה-19 לדצמבר אז ניתן את המטלה הבית ספרית של הbook report

shabbat shalom and happy reading-

the English Staff

 

 

מהנעשה בחטיבה… 

*את השבוע פתחנו בכל הכיתות בשיעורים שהוקדשו לשריפות שהיכו באיזורים רבים בשבוע שעבר. רבות מאיתנו מכירות מקרוב את המשפחות שפונו ושנפגעו, ולמרות שידנו קצרה מלהושיע ראינו חשיבות בדיבור, באמפתיה ובחשיבה על אפיקי עזרה.

 

 

*ביום שלישי, יום לפני חג הסיגד, הזמנו לחטיבה את אלי טל אל, בימאי הסרט "מונית לגונדר" לשוחח עמנו ולהקרין את סרטו. אלי פרש בפנינו את הסיפור שמאחרי הסרט אשר ליווה קבוצת נערים שנסעה למסע שורשים באתיופיה. הסרט היה נוגע ללב והשיחה עם הבמאי הוסיפה הרבה. למרות שהפעילות התארכה הבנות היו קשובות מאד וגילו עניין רב בנימוס וכבוד.

 

 

*ביום חמישי התפללו כל בנות ביה"ס חטיבה ותיכון בתפילת ראש חודש חגיגית, וכפי שניתן לקרוא בדיווח לעיל – התפילה בליווי כלי הנגינה בהלל היתה מאד יפה והסופגניות הטריות והטעימות שחולקו בסוף התפילה הזכירו לנו עד כמה אנחנו אוהבות את חג החנוכה…

 

 

מזל טוב לטל כהן, יועצת החטיבה לרגל הולדת הבן
שתזכו לגדלו בבריאות ובנחת!

 

 

שבת שלום!