‍‍02.27.2015 // ח׳ אדר ב' תשע״ה

אירועי השבוע

20150224_144343ביום שני, באיחור קל בעקבות מזג האויר הסוער שהגיע בסוף השבוע, קיימנו את חגיגות ראש חודש אדר!

ליצן קטןלאחר תפילה משותפת לכלל בית הספר באולם הספורט, התכנסנו מחוץ לבית הספר וחזינו בטקס התאמת הנעל לסינדרלה – רבנית פורים מטעם השמינית, ולחברתה, לראשונה בפלך – ראשונה לציון… הרבניות קראו את תקנון חודש אדר המשמח והמחייב עד פורים.

20150223_090556

לאחר מכן, נכנסנו לתוך בית הספר ואל עולם סיפורי הילדים. תלמידות י"ב עבדו כל הלילה והפכו את בית הספר למקבץ גדול ויפהפה של סיפורי ילדים: פיטר פן ריחף באויר, פליקס כתב סיפורים בספריה, בחדר של אוריה חיכה אביר על סוס לבן, ובכל פינה בבית הספר התגלו סיפורי הילדים האהובים על כולם! ההפיכה היתה אומנותית ויפה וההשקעה הרבה ניכרה מכל פינה! יישר כח לשכבה כולה על העבודה המסורה וההשקעה האדירה!

 

במהלך היום קיימנו יום בישול בנושא הבחירות. כל שכבה נדרשה להכין אוכל ולקשט כיתה בהתאם לנושא אותו קיבלה:

ז – הרשימה הערבית  ח – ישראל ביתנו  ט – מרצ    י – העבודה  יא – הבית היהודי

השכבות עבדו במרץ, והשקיעו מאוד! המנצחות במקום הראשון היו שכבת ח' שהכינו 'ארוחת שחיתות' למפלגת ישראל ביתנו. הקיבוץ של מפלגת העבודה (היו בפועל שני קיבוצים בכיתה: איחוד ומאוחד!) הגיע למקום השני.

יישר כח למועצת תלמידות על התכנון ולשכבות על הביצוע! היום היה משמח וכיפי!

 

*ביום שלישי התקיים המדגם הבית ספרי לקראת הבחירות. קלפי הוצבה באודיטוריום וניצלו את זכות ההצבעה כ-40 בנות מכל שכבה, מורים ואנשי צוות. במדגם זכתה מפלגת הליכוד. תודה לכל המשתתפות ולמועצה על ההליך הדמוקרטי

 

שלי יחימוביץ

*ביום שלישי הגיעה ח"כ מטעם המחנה הציוני, שלי יחימוביץ וחתמה את המפגשים עם חברי הכנסת בבית הספר. היא סיפרה לנו מדוע החליטה לעבור מתחום העיתונאות לפוליטיקה והסבירה שהמילה פוליטיקה מבחינתה אינה מילת גנאי אלא הדרך לשנות את המציאות ולהפכה לטובה יותר. לדעתה פעולות למען צדק חברתי – הן ציונות. היא נתנה דוגמאות מהחוקים שחוקקה וממעשיה נגד השתלטות בעלי ההון במדינה על התשתיות הלאומיות. השיחה הייתה מעניינת ומעוררת מחשבה.

תודה רבה לחברי הכנסת שלי יחימוביץ, שולי מועלם, יולי אדלשטיין ועליזה לביא שהגיעו לדבר עם הבנות בתקופה האחרונה וליערה שארגנה את המפגשים.

 

*ערב מגמות לתלמידות כתות י' ולהוריהן התקיים ביום רביעי בערב. במהלך הערב הציגו המורים את המגמות העומדות לבחירת התלמידות. שירה הציגה את דרישות משרד החינוך לזכאות לתעודת בגרות וכן את תהליך הבחירה ומחויבות הבנות לבחירותיהן. תודה לתלמידות שעזרו למורים בהצגת המגמות. תודה לשביט גוטל שהציגה את עבודות הגמר בפני התלמידות. הבנות מתבקשות לשלוח את טופסי בחירת המגמות שלהן עד ליום שישי כב' באדר 13.3.

לאחר עיבוד הנתונים נודיע לתלמידות אלו מגמות נפתחות בעקבות בחירותיהן. בהצלחה לכל הבנות בבחירותיהן.

מוקדם יותר באותו ערב הוצגו בפני הורי ט' השלכות של הרפורמה החדשה על לימודיהן של התלמידות בשנה הבאה, בכתה י'. הבנות מתבקשות לבחור את המדעים אותן הן מעונינות ללמוד ולפיהן נבנה את מערכת הלימודים לשנה הבאה. בהצלחה!

 *השבוע בדב"ש בשיתוף פעולה עם הועד למען טהרת התורה ושמירת הנשים במטבח למדנו על עמלק, בין המקרא לגלגוליו בחסידות חב"ד ואישביצא.

תחרות אתלטיקה קלה פברואר תשעה

נבחרת אתלטיקה קלה, ט

*ביום חמישי השתתפה נבחרת בית הספר באליפות בתי הספר באתלטיקה קלה של מחוז ירושלים.

במדליות על מקום שני בתחרות שליחים שוודי זכו עדינה אייזנטל-ברקוביץ, עינב גורלין, אליענה לייסנר ומעין צוריאלי. עדינה אייזנטל-ברקוביץ זכתה במקום שני בריצת 80 מ'. בשאר המקצועות רוב הבנות היו בעשירייה הראשונה מה שזיכה את הנבחרת כולה בגביע על המקום השני הקבוצתי!!

כל הכבוד למתחרות – עדינה אייזנטל-ברקוביץ, עינב גורלין, אליענה לייסנר, מעין צוריאלי, מיתר אחיטוב, הדס גרושקו ותמר חריף. תודה למורן שטאל ושירה אמסל על הכנת הבנות לתחרות!

בשבוע הבא בתיכון…

ביום ראשון כיתות ט' יבקרו במעבדות בלמונטה

מפגשים ביום שני בנושא יפן

יום שלישי – ט-י יקיימו שוק פורים בבי"ס "תדהר" ובבית האבות "עידן הזהב"

שכבת י"א תקיים התנדבות לכבוד פורים

ב-12:00 פסטיפלך ברמת רחל

מיום רביעי, תענית אסתר לא יתקיימו לימודים עד יום ראשון לאחר פורים למעט שיעורי השלמה.

ביום שישי – קריאת נשים במגילת אסתר בשעה 9:00 במבנה התיכון ברח' יהודה 31. תלמידות, אמהות וחברות מוזמנות להצטרף
הסרטון של ההפקה ביידיש עלה ליוטיוב
J מוזמנים לצפות: https://www.youtube.com/watch?v=0rNyD_6Qk5w&feature=youtu.be

מהנעשה בחטיבה
השבוע התנהל באווירת פורים הקרב ובא, הבנות פצחו בריקודי מיש.. מיש.. מדי פעם ואנו, צוות המורים, ניסינו ללמד בצל תקנון אימתני שלא אפשר הרבה שיגרה….

ביום שני חגגנו את פתיחת אירועי חודש אדר בתיכון (שנדחו בגלל השלג). חזינו בהכתרה של רבנית פורים וסיירנו בהפיכת של ביה"ס ששינה פניו והשתתפנו בהרקדה. כתה ז' של עדי נפגשה עם בנות כתב ז' מכיתת "צופיה", פלך-צייטלין בתל אביב שנפתחה השנה. הבנות ערכו היכרות ביניהן, דיברו קצת על הייחוד של כל אחת מהערים ירושלים ותל אביב, ועל ערכי פלך המשותפים לשני בתי הספר. תודה למורה עדי ולמורות מפלך צייטלין חנה וסטפני.

מכינות פלאפל S

מגלגלות פלאפל

בהמשך היום התקיימה תחרות יום הבישול השנתי בנושא הבחירות. השכבות השונות הכינו ארוחה בסגנון המפלגות השונות ועיצבו את הכתות ברוח המפלגות. כתות ז' הכינו ארוחה לתפארת ברוח המפלגה הערבית המאוחדת ועיצבו את החדר ואת עצמן ברוח זו. כתות ח' עמלו על הכנת ארוחה ברוח מפלגת ישראל ביתנו והכינו סעודת שחיתות לתפארת מלאה במאכלים עתירי קלוריות. שכבת ט' תיארה את מפלגת מרצ, שכבת י' את המחנה הציוני וי"א הציגו את הבית היהודי – כולן עשו זאת במקוריות רבה. המנצחות במקום הראשון היו בנות שכבת ח' שהגדילו לעשות בסעודה ובעיצוב! כל הכבוד. במקום השני זכתה שכבת י' שעיצבה את הכיתה כחדר אוכל בקיבוץ. וכמובן – כל הכבוד לשכבת ז' שעבדה מקסים והכינה דברים יפים וטעימים!

בנות החטיבה עושות ניסויים בעמק המצלבה

ביום שלישי בנות שכבה ח׳ יצאו לסיור וביצוע מחקר אקולוגי קצר בעמק המצלבה במסגרת שעורי ביולוגיה. העמק היה יפה ופורח והבנות מדדו את השטח בעזרת מכשירים, עבדו וחקרו.

תודה רבה לבנות על ההשתתפות היפה ולצוות: מיכל רגב, המורה לביולוגיה שהנחתה את היום, רונית בוטח הלבורנטית שהביאה את מכשירי המדידה השונים והנחתה את הבנות , ולמורות בתיה יעקבסון ומיכל פינסקי על הליווי.

 

ביום שלישי יובל יקותיאל, אבא של מיה מכיתה ז', הגיע לכיתה והעביר סדנת עיצוב בלונים. הבנות הכינו ליצנים גדולים מבלונים מסוגים שונים היה שמח ופורימי. תודה רבה ליובל!

 

ביום שלישי בנות שכבה ח׳ יצאו לסיור וביצוע מחקר אקולוגי קצר בעמק המצלבה במסגרת שעורי ביולוגיה של המורה מיכל רגב. העמק היה יפה ופורח והבנות מדדו את השטח בעזרת מכשירים, עבדו וחקרו. תודה רבה לבנות על ההשתתפות היפה ולצוות: רונית בוטח, בתיה יעקבסון ומיכל פינסקי על הליווי.

 

ביום רביעי עברו בנות העתודה של כיתה ז' שיעור פיזיקה מורחב ומיוחד במעבדות התיכון. הבנות ביצעו מדידות תנועה באמצעות סונאר ולמדו כיצד משלבים מחשבים בניסוי פיזיקלי. היה מעניין וכיף! תודה רבה למורה לפיזיקה דוד פרל.

 

ביום חמישי השתתפו בתחרות האתלטיקה בגבעת רם גם בנות כתות ז' וח'. ישר כח לליאור ביתן, עדי אורבך, אודליה פיצ׳חדזה, רוני סלומון, אסתר ניאמרק, צופיה ג׳מאל, איריס צ׳רנקו גורין, כרמל מאלי שהשתתפו וברכות לרוני סלומון מכתה ח' שזכתה במקום הראשון בקפיצה לגובה ובמקום הראשון בהדיפת כדור ברזל. כל הכבוד רוני!!!!!!!

 

ובשבוע הבא בעזרת ה'… ביום ראשון יפעילו בנות ח' שוק פורים בגני הילדים הסמוכים אלינו, ביום שני יוצאות חלק מבנות ח' לביריה במסגרת בנ"ע ושאר הבנות יצאו לסיור בירושלים שיסתיים בהתנדבות וביום שלישי נקיים את מסיבת הפורים של החטיבה!!!

 

איחולי הצלחה לשרון ברנשטיין עם עזיבתה את תפקידה בפלך וביציאתה לדרך חדשה!

שבת שלום ומבורכת ופורים שמח לכולם!

20150223_085441-1

בנות יב' מקדמות את פניהן של רבניות פורים