‍‍02.26.2015 // ז׳ אדר ב' תשע״ה

הכנה לבחירות – ביום שני במפגשים פגשנו את חברת הכנסת עליזה לביא מ'יש עתיד', שבאה כחלק מההכנה לבחירות. היא סיפרה על עיסוקיה הקודמים בתחום התקשורת ועל חיפוש ארוך בתפילות נשים שבא לענות על חוסר גדול שהרגישה בזהות היהודית האישית שלה. היא סיפרה מדוע הצטרפה לפוליטיקה ועל נושאים בהם עסקה בכנסת האחרונה. היא ענתה לשאלות הבנות בתחומים השונים. המפגש היה מעניין ומלמד!

IMG_7734

שולי מועלם, הבית היהודי

ביום חמישי, לאחר תפילת ראש חודש חגיגית בהובלת תלמידות החטיבה, נפגשנו עם חברת הכנסת שולי מועלם-רפאלי מ'הבית היהודי'. שולי סיפרה על הערב בו התאלמנה, כאשר בעלה – סא"ל משה מועלם, מג"ד בגולני, נהרג בהתנגשות שני מסוקי יסעור באסון המסוקים. היא סיפרה על ההחלטות שקיבלה באותו הרגע, ועל החלטות נוספות שנבעו מכך. על התגייסותה למען אלמנות צה"ל, על הובלת תהליך חקיקה ארוך שהוביל אותה להבין שיש לה כוחות להשפיע והצטרפה להובלת המדינה. היא הציגה את גישת המפלגה בתחומים שונים וענתה לשאלות. המפגש היה אישי מאוד ומעניין.

בשבוע הבא תגיע חברת הכנסת שלי יחימוביץ מהעבודה, ותסכם את שלב ההכנה לבחירות, באותו היום נקיים מדגם בבית הספר.

רחל ולאה

רחל ולאה

ביום רביעי התקיים ערב תנ"ך ואמנות לסיכום הפרויקט עליו עמלו בחודשים האחרונים תלמידות י"א. בערב, הציגו הבנות את יצירותיהן האמנותיות בערב מרשים ומרגש בנוכחות חברים, הורים ואורחים. יישר כח לבנות על העבודה היצירתית והמעמיקה במסגרת הפרויקט. תודה למנחות הוד_יה קופ (אמנות), נעה קלנר (תקשורת חזותית), מיה פוליצר (מוזיקה), אודליה קניזו (מחול), עירית טל (תיאטרון), חבצלת לואיס-חן (כתיבה יוצרת), וליעל שמעוני ותמר גנאור המורות לאמנות שליוו את הבנות וסייעו להן להפוך את ההשראה התנכית ליצירת אמנות.

 

 

השבוע בדב"ש את השיעור הפותח העבירה השבוע אפרת גרבר ארן ששוחחה על מדרש פמיניסטי.

בשבוע הבא בתיכון…

יום שני – הפיכה והכתרה

יום בישול

יום שלישי – מפגש עם שלי יחימוביץ

יום רביעי – יום חופשי לעבודת שורשים לכיתה ט'

ערב מגמות לכיתות ט' ו-י' (הזמנה במייל נפרד)

מהנעשה בחטיבה

בשבת שעברה קיימנו שבת חטיבה בנושא "אדם ואדמה" בזיכרון יעקב. כבר באוטובוסים בדרך "תפס" אותנו הגשם אך הוא כמובן לא הפחיד אותנו. ביקרנו במוזיאון העלייה הראשונה המתעד את הקמת המושבה זיכרון יעקב וראינו חיבור אמיתי של אדם ואדמה מה הוא. לאחר מכן נסענו למלון "עדן אין" הנחמד שם שהינו בשבת תוך ריצה בין הביתנים בגשם וחציית נחלים קטנים שזרמו בשבילי המקום (עם נעלי שבת…). הבנות הובילו תפילות מקסימות וקראו בתורה במיומנות רבה, היחידות שהועברו על ידי אנשי הצוות היו מעניינות ומגוונות, הארוחות היו טעימות והשירה הלכה והתקדמה במהלך השבת והיתה ממש מוצלחת! חזרנו עייפות ושמחות ונראה שהשבת היתה משמעותית הן מבחינה לימודית וערכית והן מבחינה חברתית.

זה המקום להודות מאד לכל השותפים: לרכזת החברתית עדינה כליל החורש על הארגון הראשוני של השבת ומחליפתה בתקופת חופשת הלידה חפצי פישר שעמלה רבות על הארגון הממשי שלה ועל כל פרט ופרט בה, למחנכות המקסימות שלנו, תהילה, אפרת, עדי וחפצי ולאנשי הצוות הנוספים שהצטרפו והוסיפו והעבירו יחידות: טל היועצת, פייגי, שרי, חבצלת ורחל וכמובן לבני המשפחות שחברו אלינו.

ביום שלישי יצאו בנות העתודה של כתות ח' למוזיאון המדע. ביקור היווה פתיחה לעבודות חקר בנושא פתרון בעיות טכנולוגיות עליהן יתחילו הבנות לעבוד בשבוע הבא. במהלך הביקור הבנות התבקשו למצוא פתרונות לאתגרים טכנולוגיים שונים. הביקור היה מעניין מאד. תודה לדוד פרל המורה לפיזיקה שמוביל את הבנות בפרוייקט זה.

ביום חמישי, ראש חודש אדר, התפללנו עם בנות התיכון וברוח "נהפוך-הוא" הובילו בנות החטיבה את התפילה והקריאה בתורה. הבנות עשו זאת יפה ובחן! לאחר מכן התכנסנו לכמה מילים בנושא פרשת השבוע וחשיבותם של ההומור והשמחה תוך איזכור פטירתו של אורי אורבך. לאחר מכן הדריכו אותנו בנות י"א בתערוכת תנ"ך ואמנות והסבירו לנו על העבודות שהן יצרו בהמשך לעבודות עיוניות שכתבו בנושאים מגוונים בתנ"ך. בהמשך היום קיימנו טורניר מחניים קצר באולם הספורט וסיימנו את היום הקצר בצפייה בבנות שהכינו קטעי מחול סביב הנושא שלהן בפרוייקט "תנ"ך ואמנות".

בשבוע הבא יתחילו אירועי חודש אדר בביה"ס!

תודה רבה לבנות המועצה שהכינו תקנון הומוריסטי ומשמח, קישטו את ביה"ס וקבעו ימים מיוחדים שעוד תשמעו עליהם במהלך החודש .

ביום שני הקרוב נתפלל בתיכון ונראה את ההכתרה של השמיניסטיות וה"הפיכה" שהן מארגנות בביה"ס. בהמשך יום זה נקיים יום בישול ברוח הבחירות הקרבות בו כל שכבה קיבלה שם של מפלגה ועליה להכין סעודה בהתאם לה.

 

שבת שלום ומבורכת וחודש טוב!