‍‍02.08.2019 // ג׳ אדר א' תשע״ט

מפגש עם תלמידי בי"ס הריאלי בחיפה – שכבת י' נפגשה ביום שני לפעילות בנושא מקום היהדות בחיי היום יום עם הבי"ס הריאלי בחיפה. 100 תלמידות מחיפה הגיעו לפלך ולאחר היכרות קצרה התקיימו מעגלי שיח בליווי טקסטים בנושאים שונים – אמונה ואלוהים, דת ומדינה, שבת, תיקון עולם, יחס למיעוטים מתוך היהדות ומקום היהדות בחינוך במאה ה-21. המפגש בפלך היה פתיחה לסמינר בנושא יהדות של תלמידי הריאלי בירושלים. תודה רבה למורן ולמיטל בלומנטל-גורדון, בוגרת פלך ומחנכת בריאלי על ארגון המפגש. תודה לצוות שליווה את הפעילות – אילת, דוד, דבורה, והודיה.

 

י2 הלכו לצפות ולעודד את ירדן הראל, שהשתתפה בחידון התנ"ך המחוזי . כל הכבוד לירדן על ההשתתפות!

 

ביום שני מועצת התלמידות של החטיבה ארגנו יום חורף לכלל החטיבה. את הבוקר פתחנו בארוחת בוקר חטיבתית, היה טעים ומפנק במיוחד. לאחר מכן כל שכבה השתתפה בפעילות משחקית של "הכל הולך" -משחקי תחרות טריוויה, פנטומימה, ריקודים, ציורים, הצגות ומורל הייתה אוירה שמחה, מצחיקה וממש מגבשת. בסיום היום הכינו הבנות מנדלות וחיברו לו מגנט וחילקו את המגנטים אחת לשנייה כקישוט ללוקר. בנות המועצה קינחו את היום בצ'ופר טעים לכל החטיבה. כל הכבוד לבנות המועצה – שירה בינג, הלליה אזולאי, מאור הדר ואור דמביץ משכבה ח' שהרימו יום מקסים, מאורגן, מגבש וכייפי במיוחד.

 

Keep Talking  שכבת ישיעור keep talking לשכבת י' והפעם בנושא פרסומות- למדנו קצת על שיטות פרסום וניתחנו פרסומות, בסוף הבנות יצרו פרסומות למוצרים שלהן והציגו, שרו או הקליטו את עצמן בפרסומות- הכל כמובן באנגלית! כל הכבוד!

 

ביום שלישי יצאה שכבה ח' לסיור בהרודיון במסגרת שיעורי היסטוריה. נחשפנו לשרידי הארמון של הורדוס, נכנסנו לבתי המרחץ שלו וכן פקדנו את שרידי קברו המפואר.

בנוסף שמענו על השימוש שנעשה במקום בתקופת המרד הגדול ובמרד בר כוכבא. החיבור בין הלימוד בכיתה לשטח היה משמעותי ומלמד. תודה רבה ליורם ומאיר שהדריכו אותנו ולתמי ועדי שליוו את הסיור.

 

משנכנס אדר מרבים בשמחה, והשנה, פעמיים. ביום רביעי פתחנו בתפילת ראש חודש חגיגית יחד עם החטיבה. לכבוד תחילת ראש חודש אדר א' ובסימן "נהפוכו קטן"  התפילה הייתה בהובלת המורות. לאחר התפילה שכבת י"ב הובילה הרקדה קצרה. חודש טוב ומבורך!

 

דורשות תנך - תערוכה תשעטביום רביעי התקיים ערב "דורשות תנ"ך" שהביא לשיא עבודה ארוכה ומאומצת של בנות שכבת י"א במסגרת לימודי תנ"ך מוגבר. הערב נפתח בסיור בתערוכה בה הוצגו עבודות שיצרו התלמידות המבטאות פרשנות אישית לנושא "אחווה" אותו חקרו ולמדו.

באולמון הוצגו יצירות מחול של תלמידות שבוצעו בשיתוף עם תלמידות משכבות שונות. לאחר מכן, התכנסנו באודיטוריום שם שמענו קטעי שירה ונגינה שהלחינו הבנות וברכות של סופי וצוות התכנית. הערב היה מרגש, איכותי ושיקף מאמץ ולמידה, כמו גם הנאה ויצירה. ביום ראשן תציג שכבת י"א לשכבות ז-ט את יצירותיהן בתחומים השונים על מנת לחשוף אותן לפרויקט ולאיכויותיו השונות: למידה מתוך בחירה, העמקה, ביטוי אמנותי, פרשנות חדשנית ועוד.

יישר כח גדול לבנות על התקופה האחרונה ועל העבודה והיצירה מתוך שיתוף פעולה ובאחווה אמיתית. תודה למנחות על הליווי של הבנות בתחומי היצירה השונים – אסנת אפטר, שרה יעקב, יפעת שטיינמץ, חיה פוירשטיין-זהר, רעות שרייר, אודליה קניזו ואפרת אפטר. תודה למורי תנ"ך מוגבר, אביה חייקין ומתניה מאלי על הליווי של הבנות בתהליך החקר העיוני, למאיה ולרונה על הבאת הרעיונות לכדי ביצוע יצירתי ועל הפקת הערב. מצורף קישור לסרטון שהכינה דורית מנשה, אמא של הודיה מיא2 ובו "סיור וירטואלי" בתערוכה. מוזמנים לצפות וכמובן לבקר בתערוכה.

 

"לומדות בפלך" שיחה ולימוד עם אילת סגל ביום חמישי בערב שמחנו לפגוש בוגרות פלך ממחזורים שונים בלימוד ושיחה עם אילת סג"ל על התרת עגונות בעבר ובהווה ועל מנגנונים הלכתיים שונים בהם ניתן להשתמש כדי למנוע מראש מצבי עיגון. תודה לכל מי שהגיעה ללמוד ותודה לאילת על שיחה חשובה ומאירת עיניים.

 

שבת שלום וחודש טוב!