‍‍12.11.2017 // כ״ג כסלו תשע״ח

ערב שבת קודש, פרשת וישב

 

*השבוע התקיים מפגש הסיכום של תכנית האוסטרליות עם התלמידות שהשתתפו בה. תודה לתלמידות, למורים ולמשפחות שלקחו חלק ושיתפו אותן בחיי היומיום הישראליים והבית-ספריים. ולמורן שטאל שריכזה את הפרויקט!

 

*בנות קבוצה ב' במדעים ט' יצאו במסגרת שיעור ביולוגיה למעבדות בלמונטה באוניברסיטה העברית. נושא הלימוד היה מיקרובילוגיה, והמעבדה עסקה בהשפעת תרופות שונות (כולל תרופות טבעיות – 'סבתא') על חיידקים. זה היה מפגש ראשון מבין שניים, אשר במהלכם ילמדו הבנות להכיר את המעבדה ואף יתנסו בניסוח שאלת חקר ועריכת ניסוי שהן יבנו.

 

*נציגותנו לשלב המחוזי של חידון התנ"ך הן יעל בוזגלו מכיתה י"א וירדן הראל מכיתה ט'. בהצלחה!

 

אנגלית:

*בתקופה האחרונה, כיתה י' אנגלית של איטה עשו הכנה לקראת לימוד שיר של לנגסטון יוז, משורר אפרו אמריקאי. כדי להבין את הטקסט שלו, הכיתה למדה על ההיסטוריה הקשה של האפרו אמריקאים מתקופת ה African imperialism ועד היום. הבנות חולקו לקבוצות וכל קבוצה למדה על תקופה מסוימת. אח"כ הקבוצה לימדה את הכיתה על הקבוצה שלהן דרך פוסטר, הצגה, וסרטונים. בסוף התהליך, הבנות יצרו יחד ציר זמן שיתופי ענק אותו הרכיבו התלמידות מתאריכים, תמונות והפוסטרים של הקבוצות. התלמידות למדו הרבה על נושא חדש בשבילן והכל בשפה זרה. כל הכבוד!

 

ביום שלישי, לורה בן דוד הגיעה לדבר עם כיתה ט1 במסגרת הפרויקט שלהן באנגלית. הפרויקט דרש מהבנות לחשוב על נושאים שמעסיקים אותן ולבנות קמפיין המוביל לשינוי באותו תחום. הנושאים שהבנות בחרו היו תעסוקה לחסרי דיור, התמכרות לטלפונים ניידים והתאכזרות לבעלי חיים. לאחר מחקר בנושא הבנות כעת עובדות על מהלך שיגרום לשינוי. לורה, העוסקת בשיווק, הסבירה מה צריך כדי לבנות קמפיין מצליח, איזה מטרות כדאי להציב בדרך וכיצד לנצל את הרשתות החברתיות לטובת העניין. לאחר השיחה היא ישבה עם הבנות ועזרה להן למקד את הפרויקטים שבחרו. הבנות התעניינו ולמדו דברים חדשים לא רק על הפרויקט שלהן אלא על עולם השיווק והפרסום בכלל.

תודה לצוות אנגלית על פעילויות מרעננות ומעניינות.

 

מהנעשה בחטיבה:

ביום שלישי ציינו בחטיבה את יום ההוקרה לפצועים בשיחה עם דן ליאני, שאיבד במלחמה את מאור עיניו. דן שתף את הבנות בתהליך הקבלה של הנכות וההתמודדות היומיומית הכרוכה בפציעה. בנוסף, דן ספר לנו שעבר ניתוח שהחזיר לו את ראייתו לזמן מה אך לאחר מכן התעוור שוב. על אף שהסיפור היה לא קל, השיחה היתה מחזקת ומלאה באופטימיות. תודה רבה לדן.

 

ביום חמישי יצאו בנות החטיבה לטיול לקראת חנוכה בגן לאומי בית גוברין-מרשה. למדנו על התקופה ההלניסטית והרומאית בעיר, ראינו סוגים שונים של מערות ונהננו מהשמש החורפית שהאירה לנו פנים. תודה רבה ליורם ומאיר, למדריכות ממדרשת מזכרת בתיה, למחנכות ורחל שליוו את הטיול.

 

תנחומים לניל כהן, חבר בוועד המנהל ולמשפחתו במות אמו, עדנה כהן ז"ל.

 

 

שבת שלום!