‍‍01.21.2018 // ה׳ שבט תשע״ח

ערב שבת קודש, פרשת בא

 

שיחה במפגשים עם השופטת תמר בזק-רפפורט, אמא של מימי מי"ב. השופטת דיברה על אתגרי המשפט במדינת ישראל, משפט עברי, נשים במשפט והתפתחות המשפט הציבורי. תודה על שיחה מרתקת ומחדשת!

 

בנות ט ביקרו השבוע במעבדות בלמונטה. קבוצה אחת עסקה בניסוי חקר עם ויטמין C, עבור פרויקט החקר השנתי במדעים. קבוצה שנייה עסקה בתופעות מעניינות בפיזיקה – מתחום החשמל, אופטיקה, ולחץ גז. קבוצה שלישית הכירה תהליכים כימיים שונים, ולסיום הכינה גלידה בעזרת חנקן נוזלי. הבנות למדו יפה וברצינות. תודה למורות המלוות – אורלי, שלומית גורדון, ובתיה.

 

סיור שלח ט'  ביום שלישי יצאנו לטיול בגוש עציון במסגרת סדנת 'ההר כערש האומה' אותה התחלנו ללמוד במסגרת תכנית השל'ח. טיילנו בדרך האבות שם סקרנו את תולדות האיזור בתקופת המקרא, בקרנו בדרך העתיקה מתקופת בית שני, מקווה הטהרה הקדום, אבני המיל ושרידי היישוב בית זכריה. משם המשכנו למעיינות הגוש, שרידי היישוב משואות יצחק והאלון הבודד. את הטיול חתמנו בסיפורו של גוש עציון במלחמת העצמאות המיצג החדש בכפר עציון. היה מזג אויר מצויין, וסיור מהנה ומשמעותי. תודה לאיילת ויעל על הלווי ולמאיר ויורם עם אירגון הטיול וההדרכה

 

לסיכום פרק לימוד בשיעורי תנ"ךבנושא, קיימה כיתת י2 הפרשת חלה יחד עם המורה מיכל דיין-פורס. כולן למדו דרך הידיים והחלות יצאו מצויינות! תודה למיכל על היוזמה המלמדת והטעימה.

 

דוברות אנגלית מכיתה י' יצאו ביום חמישי למרכז האמריקאי The American Center ,שלוחה חינוכית של השגרירות האמריקאית, לשמוע שיחה מרתקת על חיפוש מקורות מידע באינטרנט. ראלף אמלן העביר לנו הרצה על דרכי חיפוש מידע אמין, הבעיות בשימוש רגיל ב-google ו-wikipedia  והראה לנו אתרים וקיצורי דרך להגיע למידע אמין, כולל חיפוש במאגרי ה-CIA, עיתונות אמריקאית מקורית מ1789-1948, ספריות ועוד. ההרצאה הייתה הרצאת פתיחה לכתיבת פרויקט הבגרות שנתחיל עכשיו. בהצלחה בכתיבת פרוייקט ובמיוחד בחיפוש המקורות מידע!

 

שיעורי סיכום בשפות לכיתות י'. בהמשך לבחירת המגמות, סיימו תלמידות י' את לימודי החובה בשפות והשיעורים יתקיימו במחצית הבאה רק למי שבחרה להמשיך בלימודיה במסגרת מגמה.

קבוצת ערבית קיימה "חפלה" באווירה בדואית על מחצלות, עם פיתות ולבנה וקינחו בבקלאווה מעשה ידיה של המורה, אורלי זימרן.

רותי אילוז ובנות צרפתית יצאו לסכם את הלימוד בבית קפה צרפתי בו הפגינו את ידיעותיהן בשפה ובתרבות. זה הזמן להודות לרותי על שנה וחצי של למידה מעשירה וחוויתית!

קבוצת יידיש סיכמה עם דבוירה קוסמן בשיעור חגיגי וחזרה על התכנים בהן עסקו במהלך המחצית.

תודה רבה לאורלי, רותי ודבוירה על ההשקעה והמסירות בהוראת השפה מכל הלב. בהצלחה לבנות המגמות בהמשך לימודיהן!

 

ערב אמהות ובנות בחטיבה ביום רביעי בערב התכנסנו בנות ואימהות כיתות ח' לערב מיוחד שכולן נשיות, קשר וחיבור. שמענו הרצאה מטל היועצת על התבגרות ויחסי אימהות ובנות, שיחקנו משחק אינטימי כל אם ובת שאפשר זמן איכות ופלטפורמה לשיח שלרוב לא מזדמן ביומיום, נהננו מארוחת ערב קלה וקינחנו בסדנאות אומנות, כתיבה יוצרת וקולנוע. תודה רבה לכל העוסקות המלאכה – רחל המנהלת, טל היועצת, המחנכות, וכן למעבירות הסדנאות – תמר גנאור ומרים אדלר.

 

סיום מחצית וחלוקת תעודות – ביום רביעי קיימנו תפילת ראש חודש חגיגית משותפת לתיכון ולחטיבה. את התפילה פתחנו בנגינתן של ערבה, לבנה, רננה וזמרת משכבת י"א ויערה, המחנכת, שהובילה את כולנו בשירה. לאחר התפילה סופי בירכה את תלמידות התיכון על סיום מחצית טובה של למידה וכל כיתה קיימה פעילות לסיכום המחצית עם המחנכת. בזמן חלוקת התעודות כולן נהנו מריקודים ברחבת הכניסה. תודה רבה למועצת התלמידות על ארגון פעילות הסיכום המושקעת!!

 

זו הזדמנות להודות לכל הצוות על כל ההשקעה לאורך המחצית, על ראיית הבנות, על הרגישות ועל העבודה החינוכית המשמעותית. תודה!

 

 

אירועים קרובים…

**ערב סיכום "דורשות תנ"ך" יתקיים ביום רביעי, ט"ו בשבט 31.1

**הפקה של מגמת תיאטרון בשכבת י"ב תתקיים ביום חמישי, ט"ז בשבט 1.2

 

בשבוע הבא בפלך…

ביום ראשון (21.1) מפגש נוסף במסגרת ההשתלמות השנתית לצוות

ביום שני (22.1) שיחה לשכבת ט' על העסק הביש מפי נחם אילן.

בימים שלישי-רביעי (23-24.1) סמינריון חלמי"ש לשכבת יב

ביום שלישי חידון הלכה יומית לכל בנות החטיבה. בהצלחה!

ביום רביעי (24.1) נציגות משכבת ט' יצטרפו לאזכרת עולי הגרדום בהר הרצל

חלוקת תעודות בחטיבה

 

 

מזל טוב לאוריה וצאלה וכל המשפחה להולדת הבן. שתזכו לגדלו בשמחה בבריאות ובנחת!

 

שבת שלום!