‍‍10.15.2018 // ו׳ חשון תשע״ט

ערב שבת קודש, פרשת נח

 

* את דבר התורה השבוע כתבה יונית וטנשטיין. נשואה ואם לארבעה. מחנכת כיתה ז, מורה למקצועות היהדות.

 

*השבוע פתחנו את תוכנית keep talking, שעות לימוד נוספות המוקדשות לקידום האנגלית מדוברת. הבנות דברו בזוגות ושלשות, תכננו נסיעה לחו"ל, הגיעו לשדה תעופה ועברו בידוק בטחוני ואז נסעו במונית, עם כמה קשיים ואתגרים בדרך . הבנות דברו באנגלית אחת עם השניה במשך שעה שלמה והיה מצחיק ומהנה! תודה לצות אנגלית וגם למורן וליאת שעזרו לתפעל את הפעילות!

 

*התרגשנו השבוע לקבל את פניו של חייל מחיל המודיעין למפגש ראשון מתוך ארבעה לשנה זו. החייל נכנס לכיתות ט'- י"ב, והעביר שיעורי העשרה מעניינים בנושאים ערביים. תלמידות כיתה ט' קיבלו סקירה כללית על האיומים שאיתם מתמודדת מדינת ישראל, ועל תפקידו החשוב של חיל המודיעין בהגנה על המדינה מפני האיומים הללו. בנות כיתה י' עסקו בשינויים שקורים במזרח התיכון בשנים האחרונות והשפעתם על מדינת ישראל, תלמידות כיתה י"א נחשפו למקורות איסלאמיים קדומים המהווים בסיס לפעילות דאעש וחמאס, ובנות י"ב שמעו הרצאה על המצב המשתנה באירופה לאור ההגירה ההמונית מארצות ערב ועל תופעת הלוחמים האירופאים שהצטרפו לשורות המדינה האיסלאמית (דאע"ש). תודה לניב החייל על ההעשרה.

 

קריאה בתורה - ראש חודש חשוןלכבוד ראש חודש, התקיימה תפילה חגיגית יחד עם החטיבה. תודה לכל הקוראות והשותפות. שיהיה לכולנו חודש טוב ומבורך!

 

*ביום שלישי הגיעה אפרת גל לדבר עם בנות כתות ז' על הקריאה בתורה המתקיימת בבית ספרנו. אפרת התייחסה לכך שבנות מגיעות ממשפחות שונות בהן יש שוני מבחינת ההיכרות עם קריאת התורה על ידי בנות. אפרת הסבירה את ההלכה סביב סוגיה זו והבסיס ההלכתי המאפשר קריאה בתורה על ידי נשים ודיברה על הנושא גם מבחינה חברתית. אפרת גם סיפרה לבנות את סיפורו המופלא של ספר התורה הנמצא בבית ספרנו שחציו הובא על ידי בנות מביה"ס שהיו במשלחת בפולין. מוזמנים לבקש מהבנות לספר לכם את הסיפור המלא… תודה רבה לאפרת על שיעור חשוב זה.

 

*ביום חמישי הגיעו נציגות מעמותת queenb לדבר עם בנות שכבה ח' על הפרויקט שלהם. עמותה זו הוקמה על ידי סטודנטיות למדעי המחשב לאור מיעוט נשים סביבן. מתוך רצון לשנות מציאות זו, העמותה שמה לעצמה למטרה להעלות את הייצוג הנשי בתחום הטכנולוגי. הסטודנטיות הציגו בפני הבנות תוכנית המיועדת לבנות בלבד, בה הבנות לומדות פעם בשבוע בצהריים בקמפוס בגבעת רם. בלימודים אלה הבנות נחשפות לעולם התכנות ולומדות לתכנת, ובנוסף מגיעות ליום מרתון hackathon, בו הן ממציאות תוכנה במסגרת תמורות נשיות, ובעצם מתקיימת תחרות בין בנות מכל העיר. קישור נשלח לכל בנות השכבה לבנות המעוניינות להצטרף.

 

בערב, התקיים ערב רישום למגמת אמנות. בנות המגמה מכיתות י', י"א וי"ב התכנסו והחלו את הערב ברישום מודלים בעיפרון בהנחיית מאיה ערב רישום מגמת אמנות תשעט2ישראל, המורה של כתות י"א. לאחר ההתנסות ברישומים ראינו סרטונים של אמני מיצג והתוודענו דרך מצגת שהכינה מיכל עיר-שי לרישומים של אמנים מתקופות שונות ובהמשך הערב אכלנו ארוחה מפנקת בחסות הבנות, מיכל עיר שי וביה"ס. בשלב האחרון של הערב ירדנו לחדר אמנות להתנסות בהנחיית מאיה בציור בדיו בצבעים שונים ובטכניקות מגוונות. היה ערב נעים ומגוון, תודה רבה למאיה ישראל ומיכל עיר שי על הארגון וההנחיה.

 

*ביום שישי נפתח תהליך כתיבת עבודת שורשים בבוקר חגיגי עם בנות שכבת ט' והוריהן. במהלך הבוקר עברו ההורים והבנות בין תחנות פעילות שונות בהן שוחחו, למדו ושיחקו בדגש על פיתוח קשרי הורים-בנות.  את הבוקר סיימנו בשיתוף וסיכום כיתתי.

בוקר שורשים תשעטתודה לכל ההורים שהגיעו ולמחנכות, ליאת ונפת. נתראה בערב שורשים!

 

דב"ש – השבוע למדנו עם הרבנית רחלי שפרכר פרנקל שיעור בנושא "דיבורים המסורים ללב", היה מרתק ומעורר מחשבה.

בשבוע הבא, ביום חמישי, נפגוש את ד"ר תהילה אליצור ונלמד איתה על: "גשם, תפילה ואמת". בנות התיכון מוזמנות!

 

 

 

 

שבת שלום וחודש טוב!