‍‍06.12.2017 // י״ח סיון תשע״ז

ערב שבת קודש, פרשת בהעלותך

 

מהנעשה בתיכון ובחטיבה

 

ביום שני שמענו כל בנות החטיבה וכן שכבות ט-י את שיחתה של שרון מ"הורשת", עמותת הורים שלקחה על עצמה להעלות את תודעת הילדים וההורים בעניין שימוש ברשת. ולאחר מכן השתתפנו בסדנה שהעבירו שרון וחברתה רוני. השיחה נסבה סביב שימוש מושכל בכל גווני הרשת, ובעיקר באפליקציות. שרון העלתה דילמות מוסריות, שאלות מהותיות, ודיון לגבי יחסינו עם חברים ודאגה לגבי חשיפה של עצמנו דרך המכשירים הסלולריים. השיחה והסדנאות היו ערות מאד, חשובות מאד וגרמו לבנות ולאנשי הצוות להבין יותר לעומק את ההשלכות של כל פעולה שלנו בכלי זה.

 

ביום שלישי ביום ג' פתחה שכבת ח' את הבוקר במשחק מסכם 'המרוץ לשופט' כפעילות סיום לשיעורי נביא בהם למדנו על ספר שופטים. הסתובבנו בין רחובות השכונה הקרויים על שם השופטים. כל הכבוד לקבוצת דבורה שזכתה במקום הראשון! וכן לשאר הקבוצות שגילו רוח ספורטיבית. תודה רבה למיתר אחיטוב ואיילה קופנהגן מכיתה י"א 1 וכן למורות אפרת גל, אפרת קוסלובסקי ורוני בן מלך חובב שליוו את הקבוצות, לציון על קניית הקרטיבים המפנקים שחיכו לכולנו בתום המרוץ ולעדי לוביץ ואודליה קניזו על ארגון המשחק.

 

לאחר סיום המשחק פנו תלמידות ח' לפעילות 'מעברים' בתיכון.

בפעילות זו נפגשו שכבת ח' עם המורות לשפות השונות ערבית, יידיש וצרפתית, שהציגו את השפות אותן הן מלמדות ואת החשיבות שפלך רואה בלמידת שפה שלישית. לאחר מכן קיימנו מספר מפגשי הכרות ושיח פתוח בין שכבת ח' לנציגות משכבה ט' שסיפרו על חוויית המעבר האישית שלהם מהחטיבה לתיכון. בהמשך נערכו מפגשים עם אנשי צוות התיכון: סופי פפר- מנהלת התיכון, תמר גנאור- רכזת שכבת ט'-י', שירלי אסף- יועצת התיכון, אוריה שמלצר- אחראי מערכת, רונה אטלס- מזכירה ודפנה שכטר- ספרנית. אשר שוחחו עם התלמידות על תפקידם בתיכון.

את היום סיימנו בגן ליפשיץ בפעילות של מעגלי שיח אינטימיים של בנות ח' עם בנות שכבת י' ששוחחו עם שכבת ח' בפתיחות ובמאור פנים ולאחר מכן הכינו פיתות על הטאבון.

תודה רבה לכל העוסקים במלאכה, אין ספק שהמעבר לתיכון הפך להיות נעים עוד יותר בזכותכם.

 

ביום רביעי נהנו בנות החטיבה מסדנאות מגוונות בנושאים מתמטיים. בין השאר השתתפו הבנות בתחרות מאסטר שף, בנו מודלים ממרשמלו,חקרו אצטרובלים, יצרו קסמים מתמטיים ופתרו חידות גפרורים. דרך הסדנאות נפגשו הבנות עם נושאים מתמטיים שונים כגון: סידרת פיבונאצ'י, פרקטלים, מספרים בעלי תכונות מיוחדות, והסתכלות שונה ומהנה על החומר הידוע. הבנות נהנו מאוד, פיתחו חשיבה יצירתית וקיבלו הצצה לעולם המתמטי העשיר. תודה רבה לסטודנטיות מיקי, נירית, רעות ורננה ולמורות אורלי גרופמן ותמר מעודה שיצרו והפעילו את הסדנאות היפות. וכן לחיה נגאל מנחת הסטודנטיות שיזמה והפעילה את הפעילות המיוחדת.

 

ביום חמישי בשעת הכינוס הבית ספרי בחטיבה נחשפנו לפרוייקטים של בנות קבוצת יזמות. הבנות לומדות עם שירה אמסל בקבוצת מצויינות ובה הן לומדות על עקרונות כלכליים, בניית עסקים, שיווק ועוד. הבנות הציגו את היוזמות שלהן , שחלקן עסקו במוצר וחלקן בנתינת שירות. הרעיונות היו נהדרים ומעוררי השראה. כל בת או זוג הציגו את היוזמה דרך אתרי אינטרנט שהן בנו לעצמן ודרכם הן משווקות אותה. כל הבנות עשו עבודת שיווק מצויינת, הסבירו היטב והציגו את הפרוייקט שלהן באופן משכנע. לאחר ההצגה של כל הבנות הצביעו בנות החטיבה מהי היוזמה המועדפת עליהן. את היוזמה המנצחת נחשוף בשבוע הבא…. ישר כח לשירה אמסל מורת הקבוצה ולבנות בעלות היוזמות.

 

בהמשך יום חמישי יצאו כל הבנות לחצר ביה"ס שם התקיים "שוקיץ" שארגנה מועצת התלמידות. השוק היה כולו בסימן קיץ, כל כיתה ארגנה דוכן אוכל ודוכן פעילות, בנות המועצה ארגנו גם הגרלה שבה הוגרלו פרסים שווים במיוחד, ותמורת תשלום סמלי נהנו כולן. האוירה היתה קייצית וכיפית ואת החום הפגנו במלחמת מים… הכסף שנאסף (מעל אלף ש"ח!) ייתרם כולו לצדקה לטובת משחקים לילדים החולים הנמצאים בימים אלה בגן סאקר.

 

ביום חמישי בצהרים התכנסה כל שכבת ז' להצגת פרזנטציות של עבודות החקר שכתבו הבנות בנושא קהילות בירושלים. כל בת הציגה דרך מצגת קצרצרה את  עיקרי העבודה שכתבה. הבנות הציגו את עבודותיהן בצורה מאד מאד יפה, והשתמשו בכלים שקיבלו יום קודם בסדנת פרזנטציה שערכו להן המדריכות מהספריה הלאומית. העבודות היו מגוונות, מעניינות ושיקפו עבודה רצינית ויפה של הבנות. ישר כח! תודה רבה לשלומית שבות ורחל צור מורות הקבוצות.

 

ביום שישי זה מציינות בנות כיתה ח' יחד עם הוריהן את פרידתן מהחטיבה והמעבר לתיכון. בשל הטיול השנתי הוקדם מעט אירוע הפרידה. בתוכנית: מפגש ולימוד של כל כיתה עם המחנכת, תחנות חשיבה ועשייה של הבנות וההורים, סרטון, שיר ועוד. כל הכבוד לכל בנות השכבה שהתארגנו בשמחה ובשיתוף פעולה לקראת האירוע. כולנו מאחלות לכן הצלחה רבה בהמשך דרככן.

 

בנות התיכון לומדות ותומכות – לבקשת מספר מורים ותלמידות רבות בתיכון ובהמשך למפגש שהתקיים ביום חמישי בבוקר עם ד"ר איריס פריד, בית הספר החליט להיענות לבקשה והלימודים לשכבת ט-י התקיימו במאהל חולי הסרטן בגן סאקר.

מורי בית הספר העבירו שיעורי אקטואליה ועיון בנושא המאבק שמתקיים בימים אלה ושמעו הרצאה עם פרופ' ויינטרוב והורי הילדים. פרופ' ויינטרוב סיפר על המחלוקת עם הנהלת הדסה והורי החולים סיפרו על המקצועיות והרגישות של הרופאים לילדים החולים. נקוה לפתרון מתאים והולם לילדים אשר כל כך זקוקים לרפואה שלמה.

 

מזל טוב לשולי שיינפלד להולדת הבן!

 

 

שבת שלום