‍‍01.09.2017 // י״א טבת תשע״ז

בנות י שערי צדק 2*בנות כיתה י' הלומדות ביולוגיה עם רעות נסעו למחלקה הקרדיולוגית בשערי צדק במסגרת לימודיהן על מערכת ההובלה. שם הם קיבלו הדרכה מד"ר יוני קוסלובסקי שנתן הסברים על מקרים קליניים הקשורים בבעיות לב ואף הסביר כיצד מבצעים צינתור. תודה לרעות חזן שארגנה את הסיור ולדוד פרל על הליווי.

 

*ביום ראשון לפני חנוכה יצאו בנות י"א במסגרת "סמינר מודיעין באופק" לגבעת חביבה לשלושה ימים. הן השתתפו במסגרת הסמינר בהרצאות העשרה על סוריה, דאע"ש, חזבאללה, לוחמה בעזרת מודיעין ובפעילויות בערבית ספרותית ומדוברת. הן שמעו על השירות במודיעין מפי בכירה בצבא.

הבנות נהנו, הפיקו תועלת מההרצאות ואף התגבשו. תודה ליעל מרגליות שליוותה את הבנות בסמינר.

 

הקמצן1*השבוע זכינו לצפות בהפקה של "הקמצן" שהועלתה על ידי קבוצת בנות מבית הספר. במהלך יום שלישי צפו בהצגה בנות התיכון והחטיבה ובערב העלו את המופע בפני חברים ומשפחה.

בנות ההפקה הן קבוצת תלמידות רב-גילאית שחברה יחד מכיתות ט-יב להעלות את המחזה "הקמצן" של מולייר. הבנות (למעט אחת…) לא לומדות במגמת התאטרון אך נפשם חשקה בעבודת תיאטרון ובהעלאת הצגה המשלבת את כל הגילאים. בהנחיית הבמאית אורטל אלישיב הן עיבדו את המחזה והציגו הפקה מושקעת ומהנה! כל הכבוד לשירה אלגביש (יב), עדי אורבך (י), עדי הלמן (יא), אור ליבוביץ נגארי (יא), איילת פפרמן (י), יעל בוזגלו (י), איריס גורין (ט), אפרת צוברי (י), אלונה גורין (יא), נועה נבות (י) ונטע תומר (י), עינב גולן (יב). אנחנו גאות ביוזמה שלהן, בביצוע ובנחישות להתאמץ בעבור מה שהן אוהבות.

 

 

הפינה של יורם – טיולים וסיורים

*ביום רביעי יצאו בנות כתה ט לסיור של"ח בהרודיון, נחל תקוע ומערת חריתון. בין השאר עסקנו בדמותו של הורדוס ובמפעליו ההנדסיים ועל ייחודו של אתר הרודיון כמקום המשחזר מחדש את מקום קברו של המלך הבנאי. בנחל תקוע דברנו על ייחודו של ספר המדבר ועל עמוס הנביא שהיה מן 'הנוקדים אשר בתקוע'. באותה הזדמנות פגשנו עדרי צאן על רועיהם במעלה הנחל.

קינחנו בזחילה חווייתית במערת חריתון שהיא מן המערות הקארסטיות הארוכות בארץ.

תודה לנפת ואיילת על הליווי וליורם על ההדרכה.

 

*ביום חמישי יצאה מגמת לימודי ארץ ישראל לסיורה השלישי ביחידת מישור החוף, והפעם-לעכו.

את הסיור פתחנו בתצפית מחומת עכו העתיקה, למדנו על יתרונותיה השונים של עיר הנמל הקדומה ומדוע נבנתה ונהרסה חליפות במרוצת השנים.

משם נכנסנו לבטן האדמה וגילינו את מפלס העיר הצלבנית: אולמות האבירים, מנהרות המילוט וכמובן הנמל.

לצד היהודי של עכו נחשפנו עם ביקורנו בבית הכנסת של הרמח"ל שחי ופעל בעכו עד למותו.

את הסיור קינחנו בסיור בנמל ובחומת הים ובהמשך בבית הכלא המנדטורי השוכן מעל המפלס הצלבני.

היה ברוך ה' סיור מוצלח, מלמד ומהנה.

 

*ביום שישי שעבר התארגנה קבוצת בוגרות מגמת א"י שיזמו סיור משלהן יחד עם יורם, מורה המגמה.

הקבוצה טיילה באזור נס הרים, חירבת בית עיתאב ועין חוד. תודה לבוגרת המגמה שירה הס על היוזמה המבורכת וליורם על ההדרכה וההזדמנות שוב לטייל ביחד. אי"ה בעתיד יערך יום מרוכז לבוגרות המגמה…

 

בשבוע הבא

ביום ראשון תתקיים פעילות מיוחדת לעשרה בטבת

בהמשך השבוע יתקיימו ימי שיא לשכבת ט-י ופעילויות מיוחדות. מייל נפרד עם פירוט הפעילויות נשלח להורים.

 

הודעות הודעות… 

*בכיתה ז'2 מעוניינות הבנות והצוות להקים ספריה קטנה. נשמח אם יש ברשותכם ספרים טובים ובמצב תקין שמתאימים עד לגיל של כיתה ז', אם יש ספרים עם ניקוד זה מצוין. ספרים לדוגמה: מנהרת הזמן של גלילה רון פדר, ספרים של "פרוזה צעיר" ודומיהם.

נשמח גם למשחקים במצב תקין וטוב.

 

*קבוצת הריצה התחילה להתאמן למרתון! הקבוצה מונה כ-30 תלמידות (ואפילו בוגרת אחת) ורצה בימים ראשון ושלישי בבוקר. אמהות, בוגרות או מורות שרוצות להצטרף, מוזמנות ליצור קשר עם מורן שטאל [email protected]. כל הכבוד לבנות המשתתפות!

 

גאות בד"ר ג'ני רוזנפלדשהוענק לה השבוע התואר מנהיגה רוחנית ומורת הוראה על ידי  המכון למנהיגות הלכתית במדרשת או"ת לינדנבאום. ג'ני מלמדת גמרא בפלך ושימשה בשנתיים האחרונות כמנהיגה רוחנית באפרת. אנו מצטרפות לדבריה של חנה גודינגר (דרייפוס): "יהיה רצון שנתברך בנשים נוספות בקיאות בתורה, ובקהילות שירצו שנשים יהיו אצלם בתפקידי הנהגה תורנית" 

 

מצורפת הזמנה לכנס בארגון רבני "בית הלל" ביום ראשון, צום עשרה בטבת, 8.1.17 במכון ון ליר בירושלים. בכנס תשתתף בין השאר חנה גודינגר (דרייפוס) ויתקיים לימוד, העמקת השיח היהודי והרתמות לסיוע סביב המצב ההומניטרי בסוריה

 

משפחת פלך משתתפת בצער של קהילת מקור חיים והשכונה. 

 

תנחומים למשפחת בינה עם פטירתו של יעקב בינה ז"ל 

 

מזל טוב ליעל תנעמי להולדת הבת שתזכו לגדלה בבריאות טובה ובנחת!

 

שבת שלום ומבורכת!