‍‍11.28.2017 // י׳ כסלו תשע״ח

ערב שבת קודש, פרשת ויצא

 

ביום א' ר"ח כסלו, במסגרת יום מדע, שמעו בנות ט' י' הרצאה מעניינת מאד בנושא אנרגיה חלופית. ההרצאה ניתנה מפיו של גיל קרויזר, וחשפה בפני הבנות שיטות שונות להפקת אנרגיה. גיל שיתף את התלמידות בפועלה של החברה בה עובד – חברת "מגלים". החברה עוסקת בהפקת חשמל מאנרגיה סולרית בעזרת מראות המרכזות את אנרגיית השמש. תודה לאילון על היוזמה והליווי של ההרצאה המרתקת.

 

 

ביום רביעי השתתפו כיתות ט בשיחה עם פרופ' נחם אילן במסגרת לימודי ההיסטוריה. נחם תיאר בפנינו את דמותו המיוחדת של רב סעדיה גאון ואת פועלו הרב כמחולל ארון הספרים היהודי. למדנו על השילוב המיוחד בין יכולותיו כלמדן ליכולותיו כמנהיג, על המהפך שהוביל דווקא מתוך רצון לשמר את המסורת, ועל ההשפעה הרבה של מורשתו על העולם היהודי עד ימינו אנו. תודה רבה לנחם על היענותו התמידית לבוא ולהעשיר את הבנות ועל ההרצאה המעניינת.

 

ביום חמישי כיתות ט' השתתפו בסדנה לחינוך פיננסי מטעם משרד החינוך. מטרת הסדנה היתה להקנות לתלמידות מושגי יסוד בהתנהלות פיננסית. במהלך הסדנה הראשונה מתוך שתיים, התנסו התלמידות בקבלת החלטות כלכליות בעזרת משחק הדמיה שבעזרתו הבינו מהי התנהלות כלכלית אחראית.

 

בשבוע הבא בתיכון…

 

ביום ראשון (26.11) לא יתקיימו לימודים לשכבות ט-יא. שכבת יב תתחיל ללמוד בשעה 12:00.

 

ביום שני (27.11), בין השעות 9:50-11:25, ימשיכו תלמידות שכבת י' לעבוד על הפרויקט החברתי שלהן שהשנה יעסוק בעולים חדשים. בהצלחה להן ולליאת שמובילה את הפרויקט.

 

ביום שלישי (28.11) תתקיים תחרות מירוץ שדה (נדחתה משבוע שעבר בגלל הגשם). לתחרות יצאו בערך 5 תלמידות מכל שכבה משכבות ט-יא. בהצלחה לרצות!

בשעה 13:20 יצאו בנות מגמת אומנות מכיתות יא-יב לסיור בקוביה.

במפגשים יתקיימו פגישות מעורבות חברתית לשכבת ט-י והכנה לפולין לשכבות יא-יב.

 

ביום רביעי וחמישי (29.11) תתקיים הדרכת סע"ר (סיוע עצמי ראשוני) לתלמידות שכבת י' בין השעות 8:00-13:00 המשך לימודים כרגיל לאחר הפסקת צהריים. התלמידות ילמדו כיצד לחלץ אנשים לאחר אירוע רעידת אדמה ויקבלו תעודות הסמכה לחילוץ קל.

 

ביום חמישי (30.11) סיור מגמת ארץ ישראל מכיתות יא-יב

שיעור חינוך פיננסי לתלמידות שכבת ט'

 

מהנעשה בחטיבה…

על בנות החטיבה עבר שבוע של לימוד ושגרה ברוכה 🙂

 

 

אחרי שבועות ארוכים של הכנות והתרגשות,

מאחלות לכל בנות תנועת בני עקיבא

בהצלחה והנאה רבה בשבת ארגון!

 

שבת שלום!