‍‍03.12.2018 // כ״ה אדר ב' תשע״ח

 

ערב שבת קודש, פרשת ויקהל

 
בחטיבת הביניים היה שבוע של למידה ושגרה מבורכת. מאחלות לבנות שעולות לביריה בשבוע הבא טיול מוצלח ומהנה ומחכות לפעילות המיוחדת לכבוד ה14.3 – יום הפאי!

 

טיול של"ח עם תלמידי בית רחל שטראוס – ביום שני יצאו תלמידות י' לטיול השני שלנו במסגרת הפרויקט עם ביה"ס לחינוך המיוחד בית רחל שטראוס. לטיול קדמה הכנה של הבנות עם תלמידי בית הספר ולאחר מכן יצאנו לטייל בשפלת יהודה בין רמת אבישור למצפה משואה. הבנות טיילו עם התלמידים והתלמידות, הכינו להם פעילויות חמודות, ליוו אותם ותמכו בהם לאורך כל המסלול. היה חיבור מצויין, פריחה נפלאה ובכלל חוויה מיוחדת במינה. תודה לליאת על לווי הפרוייקט וליורם על ההכנה והובלת הטיול ולבנות המקסימות על הנכונות וההשקעה. בהמשך לטיול, עפרי פלדמן, דניאל הכהן ואודליה גולדמן בליווי מתניה מאלי, הציגו את היוזמה בכנס האקתון של יוזמות בחמ"ד!

 

המסע לפולין בנות המשלחת לפולין בכיתות יא-יב טסו ביום שלישי בלילה לפולין. ביום רביעי החל המסע בבית הקברות בלודז' שם פתחו את המסע בטקס גילוי מצבה של סבא של דבוירה קוסמן. הבנות הצטרפו למשפחתה של דבוירה לטקס משמעותי ומרגש והמשיכו בסיור בבית הקברות ללמוד על יהדות לודז לפני השואה ובמהלכה. בהמשך היום ביקרו בנקודות ציון נוספות של יהדות לודז'. ביום חמישי החלו את יומן בוורשה בביקור בבית הקברות אוקופובה, בית הקברות היהודי המרכזי של ורשה, הן פקדו את קבריהם של דמויות מרכזיות מיהדות פולין בתקופות השונות – הנציב מוולוז'ין, הרבי מבריסק, י"ל פרץ, אדם צרניאקוב ועוד רבים אחרים. מספר בנות פקדו גם את קברי משפחותיהם. משם המשיכו למוזיאון יהדות פולין, מוזיאון חדש ומרתק שעוסק בתולדות יהדות פולין והלכו במסלול הגבורה עד לאנדרטת רפפורט וכן ביקרו בשרידי הגטו. מוורשה המסע ממשיך בלובלין והיכרות עם ההיסטוריה הייחודית של המקום.
עד כה הבנות והצוות חוות מסע משמעותי ומעניין כיחידות וכקבוצה. אנו מאחלות להן המשך מסע מוצלח ושבת שלום ומבורכת.

 
ביום חמישי התקיים יום שיא בגמרא לכיתות י. יום השיא היה בעקבות סיפור שלמדנו במסכת ברכות, על רבן גמליאל, שהודח מנשיאותו. באותו היום קרה שינוי גדול בבית המדרש: "אותו היום סלקוהו לשומר הפתח ונתנה להם רשות לתלמידים ליכנס שהיה ר"ג מכריז ואומר כל תלמיד שאין תוכו כברו לא יכנס לבית המדרש".
יום השיא שלנו עסק בשיטות החינוכיות השונות שעולות מן הסיפור: חינוך אליטיסטי וממיין וחינוך אינטגרטיבי, הפתוח לכולם. לאחר הצגת הסיפור התלמודי, נערך פאנל של שתי מנהלות בית ספר: מבשרת יעקבס, מנהלת בית ספר מקיף ביהוד, וסופי פפר שלנו. מבשרת וסופי סיפרו על הערכים המנחים את בית הספר אותו הן מנהלות ועל האידיאולוגיה שלהן. הדיון היה מרתק ומשמעותי והתלמידות היו קשובות ומעורבות. לאחר מכן, התלמידות דנו בקבוצות בהיבטים שונים של הנושא: תנאי קבלה, עיצוב כיתה ודרכי הערכה, על פי כל אחת מן השיטות החינוכיות.
תודה רבה למבשרת ולסופי על ההשתתפות הכנה והמאירה בפאנל, ולאוריה, אורלי ומתניה על ההצטרפות להנחית הסדנאות. צוות תושב"ע: הודיה, שלומית ורחל.

יום שיא באנגלית י'

יום שיא באנגלית לשכבת י' כלל מעגלי שיח בצורת "ספיד דייטינג" יחד עם המתנדבת, וונדי, שמלווה את כיתות האנגלית במפגשים לאורך השנה, והמורות שרה ועירית. הבנות הכירו אחת את השניה ודברו ושוחחו במשך 45 דק ברציפות באנגלית והכינו הצגות מצחיקות כמובן גם כן באנגלית. תודה לצוות האנגלית על עוד פעילות מלמדת וכיפית!

 

שבעים שנות קומיקסבספרייה מוצגת בימים אלה תערוכה על 70 שנות קומיקס בישראל. תודה לספרניות דפנה ונעה על האוצרות. בנוסף, מצורף קול קורא להגשת יצירות לתערוכת קומיקס מעשה ידי התלמידות. את היצירות ניתן להגיש לספרניות.

 

גאות ביעל לוי, שמובילה פרויקט חשוב בתחום שילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים במסגרת תכנית "LEAD". ניתן לקרוא עוד הפרויקט בכתבה שהתפרסמה השבוע: https://xnet.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5145849,00.html

 

מזל טוב לרבקה עינות על זכייתה בפרס הוקרה של מורי המאה של החמ"ד.

השבוע, בטקס חגיגי ומרגש הוענק למורה רבקה עינות פרס על היותה אחת מ- "מורי המאה של החינוך הממלכתי דתי". פרס זה מוענק למורים ומחנכים חדשנים בתחום החינוך. רבקה, מהמורות הוותיקות למתמטיקה בבית הספר, העניקה לאין ספור תלמידות חוויה של למידה משמעותית במתמטיקה ואת אהבת המקצוע. רבקה שישמה כרכזת מתמטיקה בבית הספר שנים רבות והובילה את צוות המקצוע ואת התלמידות בסבלנות ובמסירות ובאמונה בכל אחת ואחת. אנו מלאות גאווה והכרת הטוב על כך שאשה נבונה, יצירתית ואמיתית כ"כ נמנית על צוותנו מזה שנים. יישר כוח!

 

שבת שלום!