‍‍03.13.2014 // י״א אדר ב' תשע״ד

*ראש חודש אדר ב' נפתח בתפילת שחרית חגיגית באולם הספורט בהובלת תלמידות חטיבת הביניים. כל הכבוד לכל הבנות שתרמו את חלקן לאווירת התפילה היפה. לאחר התפילה חיכתה לנו בחצר בית הספר רבנית פורים של כיתות יב אסתר הרפז, שהגיעה רכובה על חמורלבן, וקראה את חוקי חודש אדר.
SAM_6972כשנכנסנו לתוך מבנה בית הספר, קיבלה את פנינו ההיסטוריה! תלמידות יב, עבדו כל הלילה כדי להפוך את בית הספר למקבץ מרתק של האירועים ההיסטוריים
המרכזים מאז בריאת העולם ועד היום! ההפיכה היתה מקורית, מצחיקה ויפה! במהלך הבוקר הגיעו תלמידי הרטמן שבאו לשיר ולשמוח לכבוד ראש חודש אדר. יישר כח לתלמידות יב על ההכתרה וההפיכה המוצלחות!

 
* נבחרת האתלטיקה בכיתות ז' – י' ייצגה את פלך באליפות האתלטיקה שהתקיימה בגבעת וושינגטון. הבנות הצטיינו במקצועות האתלטיקה השונים וזכו במקום הראשון בקפיצה למרחק, מקומות שניים בקפיצה לגובה ובריצה קצרה ומקום שלישי בריצת השליחים. הן הצטיינו גם בתחרות הקבוצתית וקיבלו ניקוד גבוה מאוד. כל הכבוד לכל המשתתפות!

 
* ברכות לתלמידותינו משכבת י'  שייצגו בכבוד את בית הספר פלך בתחרות ארצית על תרבות צרפת. בתחרות השתתפו 400 תלמידים ותלמידות מכל רחבי הארץ והיא נערכה בשפה הצרפתית. קליה ואודיה עלו שתיהן לשלב חצי הגמר! לשלב הגמר שנערך השבוע ביום ד', בתל אביב עלו 15 זוכים וזוכות בלבד ובתוכן תלמידתנו שייצגה את מחוז ירושלים. חומר התחרות כלל ידע על מלחמת עולם הראשונה, לציון 100 שנה לפרוץ המלחמה, וכן ידע רב על 5 ערים בצרפת השייכות למורשת יונסקו העולמית. תלמידתנו הרשימה בבקיאותה וסיימה את התחרות בין 9 המועמדים המצטיינים. יישר כוחה!

 
* יום למניעת תאונות דרכים התקיים ביום שלישי לשכבת יב' בהדסה הר הצופים. הבנות שמעו הרצאות מעולות על דרכים לנהיגה בטוחה כששיאו של היום היה במפגש עם משה כהן שעבר תאונה קשה והשתקם. הבנות התרשמו מאד מדבריו ורואות חשיבות בהבאתו לדבר עם כל תלמידות בית הספר.

 
* נציגים מטעם עירית ירושלים הגיעו לבית הספר ביום רביעי והנפיקו 'כרטיס ירושלמי' לתלמידות שהתעניינו בכך. תודה וכל הכבוד לבנות ממועצת התלמידות שהובילו את המהלך כולו.

 
* ביום חמישי התקיימה הבגרות בתנועה. הלואי והרבה בגרויות יתקיימו באווירה רגועה ותומכת כפי שזכינו. הבנות הציגו עבודות שעשו בעקבות הנחיה לעבוד עם תמונה שלהן ולעסוק ב"מה שקדם לה ומה שבא בעקבותיה". ליבי קדרי, בוגרת פלך שלמדה חינוך וטיפול בתנועה, היתה המורה האורחת. היא ציינה במיוחד שנעשו ניסויים מעניינים ויצירתיים בנוכחות ובגופניות. היה מרגש לארח אותה. גם היא עשתה בגרות בתנועה לפני שנים רבות והמשיכה באופן מקצועי בתחום. כל הכבוד לבנות שהציגו משהו נקי ואישי של עצמן.

 
ובשבוע הבא בתיכון:
* היום, יום שישי, נפתחה תערוכת ה'חברה הישראלית' של כיתות י'. תערוכה זו מסכמת פרוייקט שבנות י' עברו לאורך השנה של הכרות עם קבוצות שונות בחברה הישראלית. אתם מוזמנים לבא ולסייר בתערוכה שמציגה את החברה הישראלית במבטים שונים ותמונות ייחודיות.

* ביום ראשון בערב יתקיים ערב מגמות לתלמידות שכבת י' ולהוריהן.

* יום חמישי, תענית אסתר. סיום לימודים בשעה 54:04 לאחר מנחה
* ביום שישי נקיים יום התנדבות ושמחת פורים במקומות שונים בעיר.
*ביום רביעי תתקיים מסיבת תחפושות והפסטיפלך המסורתי! בהצלחה לבנות יב' על הנחיית הפסטי!!!

 
מהנעשה בחטיבה

*ביום ראשון, יום ראשון של ראש חודש, התפללנו יחדיו וקיבלנו בשמחה את גזירות תקנון פורים של מועצת תלמידות בחטיבה! ביום שני התפללנו עם בנות התיכון והובלנו את החזנות בתפילה ואת קריאת התורה! חווינו את ההכתרה, הסתובבנו בהפיכה והרגשנו את שמחת חודש אדר.
בהמשך היום נסענו למוזיאון יהדות איטליה, וכל כיתה ערכה סיור קצר במוזיאון ובבית הכנסת האיטלקי היפהפה, התנסתה בעיצוב מסכה נוצצת בהשראת מסכות פסטיבל ונציה, ונפגשה לשיחה מרתקת עם שחקן מתאטרון "אסקפינו". השחקן הציג לפנינו דמויות מגוונות עם מסכות שונות ומשונות, הכיר לנו דמויות מתיאטרון הרחוב "דל ארטה" והסביר כיצד מחוות גוף בתוספת מסיכה מתאימה יוצרות את הדמויות השונות תודה לצוות מורות יום שני שליוו את הסיור ולעדינה על ארגונו.

 
*ביום שלישי בחטיבה התקיים "יום פיג'מות" וכך נחשפנו לשלל פיג'מות חמודות וכיפיות! רק מיטות היו חסרות להשלמת התמונה …

 
*ביום רביעי התקיים יום מתמטיקה לאורך כל הבוקר, ודרכו התגלתה לנו המתמטיקה מן הפן החווייתי והמרתק שלה. הבנות שמעו הרצאה מעניינת מאד מפי דר' אורית אלווגי הרשלר על "פרקטלים". ההרצאה לוותה במצגת מרהיבה ולאחריה התקיימה פעילות בנושא. בהמשך היום השתתפה כל בת על פי בחירתה בשתי סדנאות שעסקו בחידות מתמטיות, שעשועי מתמטיקה,משחקי חשיבה, הסתברות ועוד… הסדנאות הועברו על ידי סטודנטיות להוראת מתמטיקה ממכללת אפרתה שנמצאות בבית הספר. תודה רבה לחיה נגאל על ארגון היום, לצוות מורות המתמטיקה שהיה לה לעזר ולסטודנטיות שהכינו סדנאות בהשקעה רבה!

 
*ביום רביעי יצאו תלמידות מכיתה ח' לתחרות איות באנגלית בין בתי הספר בירושלים. הבנות עמדו בביטחון והצטיינו בידע שלהן, הן אמנם לא זכו במקומותהראשונים אך הן הגיעו למקום מאד גבוה ולשלבים האחרונים של התחרות בצורה מכובדת.

 
*ביום חמישי יצאו בנות שכבת ח' לסיור במצדה. בסיור התוודעו הבנות למפעליו של הורדוס, למרד שהתרחש על ההר, להיות מצדה סמל ומופת במשך דורות עבור הנוער הציוני ולחיילי צה"ל בשל הגבורה שהתגלמה בו, ולמורכבות הסיפור וההחלטה של המורדים לפני נפילתם ביד הרומאים. תודה רבה למאיר ויורם על ההדרכה של הטיול ולמתניה מאלי ושקמה דגני שיצאו עם הבנות!

 
ובשבוע הבא:

ביום ראשון יצאו בנות שכבת ז' לסיור בעקבות אליהו בהר הכרמל.

ביום חמישי, תענית אסתר, לא נקיים לימודים, וביום שישי נערוך מסיבת פורים עם תחפושות !!!

 

 

מזל טוב לגולדי בוקוב להולדת הנכדה!

 

שבת שלום ומבורך!