‍‍11.12.2014 // י״ט חשון תשע״ה

sportהפלכיאדה – ביום שני ציינו את הפלכיאדה המסורתית לזכרה של תלמידת בית הספר חגית צדוק ז"ל. הפלכיאדה השנה היתה מתוכננת להתקיים בגן הפעמון אך בשל גשמי הברכה, קיימנו אותו בביה"ס.
היום נפתח בתפילה משותפת של התיכון והחטיבה ומיד לאחר מכן התקיים הטקס לזכרה של חגית שהוכן על ידי בנות יב' ובנוכחות הוריה של חגית ואחותה.
כל היום חג סביב תחרות צבעים בין הכחולים לאדומים מז' ועד יב'. מיד לאחר הטקס הקפצנו את התלמידות במסיבת זומבה מהנה, משם המשכנו למרוץ שליחים תחרותי בין הצבעים השונים, טורנירים שכללו: כדורסל, מחניים, בית-שדה, לחצות את נהר,  פירמידות וצילום מגנטים שליווה את היום כולו.
ארוחת בוקר תחרותית, מרוץ אפצ'י, מורל, שיר, ריקוד, הצגה והכל תוך תחרות הנאה וכיף.  לבסוף ניצחה הקבוצה האדומה וזכתה בחולצות פלכיאדה.
לסיכום היה יום מוצלח מאוד,  כולם נהנו ושמחו.  תודה לצוות החינוך הגופני עדינה, שירה ומורן על ההשקעה הארגון והאווירה הטובה שהשרו על כולנו. תודה לקפטניות, נציגות הכיתות שעשו עבודה נפלאה בארגון, דרבון ועידוד הבנות במהלך היום כולו! לתמונות
יום רבין ביום רביעי – יום הזכרון לרצח יצחק רבין, קיימנו פעילויות מיוחדות לציון היום. בבוקר, התכנסנו לשמוע את עו"ד שי ניצן, פרקליט המדינה, שדיבר על נושא הגבלת השלטון. בהרצאתו, דיבר על זכויות הפרט כמו חופש הביטוי, הזכות לקניין וזכויות האדם בכלל וחשיבותם לשמירת חברה ושלטון דמוקרטיים. לאחר מכן בנות יא' ערכו שני טקסים בתיכון ובחטיבה במקביל והעבירו לכל תלמידות בית הספר סדנאות שכותרתן "דרכים לגיטימיות ולא לגיטימיות להגבלת השלטון". יישר כח לשכבת י"א על הכנת והעברת מערכים מעניינים ויצירתיים ומעוררי מחשבה.

 

megama
סיור מגמת ארץ ישראל – ביום חמישי השבוע יצאה מגמת ארץ ישראל לסיור ראשון ביחידת מישור החוף. הסיור עסק באזור מישור החוף הדרומי ובמהלכו ביקרו בגבעת יונה באשדוד, במוזיאון התרבות הפלישתית (בתמונה), פארק לכיש, נחל שורק וחוף פלמחים. מזג האויר היה מצוין, ההדרכות של התלמידות היו ברמה גבוהה והיום כולו היה גדוש בלמידה וחוויות!

 
דב"ש – את השיעור הפותח בתוכנית דב"ש העביר ידידה לאו, השיעור עסק במכתבו של עופר וינטר ובמשמעויות של נשיאת שם שמיים בעם ישראל.

 
בשבוע הבא בתיכון
*טיול שנתי בית ספרי יתקיים בין ראשון לשלישי. ביום ראשון רביעי לא יתקיימו לימודים.
*ביום שלישי יתקיים יום ההליכה הבינלאומי בו ישתתפו תלמידות התיכון במסגרת הטיול השנתי.
מהנעשה בחטיבה
השבוע התקיימה שיחתה של יהודית גרובר "למה אין ציונים בפלך" להורי שכבת ז'. ההרצאה היתה מעניינת מאד והבהירה מדוע וכיצד הערכה מילולית המעצבת את המשך הלמידה של הבת עדיפה על ציון מספרי. תודה רבה ליהודית גרובר על ההרצאה הרהוטה ותודה להורים שהגיעו.
ביום שני התקיימה הפלכיאדה ביחד עם כיתות התיכון. בנות החטיבה הפגינו מרץ רב, יכולות גבוהות ויצירתיות רבה, הן בתחרויות, הן במוראל והן בהכנת האוכל ובנקיון . שיתוף הפעולה שלהן היה מלא והאווירה היתה נהדרת. ישר כח לכל בת ובת וכל הכבוד לקפטניות שהובילו את הכיתות.
תודה רבה רבה לעדינה כליל החורש המורה לחנ"ג שהניעה את נושא הפלכיאדה בכיתות החטיבה ולמורן שטאל ושירה אמסל המורות לחנ"ג בתיכון.

 

rabinביום רביעי ציינו בחטיבה את יום הזיכרון לרצח יצחק רבין. בנות משכבת י"א הגיעו וערכו טקס מכובד ולאחריו התפצלו הכיתות לקבוצות קטנות בהן העבירו בנות י"א פעילויות ודיונים הקשורים ליום זה. הדיונים נסובו סביב דרכי מחאה לגיטימיות בחברה דמוקרטית והתמודדות עם מחלוקות בחברה. בנות י"א השקיעו בפעילות זו ובנות החטיבה שיפתו פעולה ולמדו הרבה. תודה רבה לבנות י"א שהגיעו ועבדו בצורה מאד טובה ובפעילותן גם יצרו סוג של קשר בין השכבות. תודה רבה לשלומית כהן על הובלת פרוייקט זה.

 

שבת שלום!