‍‍11.14.2017 // כ״ה חשון תשע״ח

ערב שבת קודש, פרשת חיי שרה

 

*מסע משמעותי בית ספרי 'הרוצה להחכים ידרים…' של תיכון פלך הגיע לסיומו. את המסע פתחנו בדרכו של אברהם אבינו 'הלוך ונסוע הנגבה' בראש מעלה עלי והמכתש הקטן.  ביום השני הלכנו בעקבות ראשונים וסיירים בנחלי ימין חתירה ומעלה פלמ"ח. החלטנו לפגוש גם את הרובד האנושי בנגב ולכן התחלקנו לקבוצות מפגש עם פרוייקטים חברתיים וחינוכיים בנגב: עיר הבהדים, מועצת ירוחם, גרעין איילים בדימונה, בית השאנטי במדבר, כרמי עבדת ועוד. סיכמנו במסע רגלי עד לקבר בן גוריון, הדרכה של משציות, מעגלי סיכום, טקס סיום מדהים עם שירה וקטעי קריאה. שירת תקווה אדירה ומרגשת לצד קברו של מכריז המדינה.

כל הכבוד לכל התלמידות שטיילו באנרגיות גבוהות ואווירה טובה. 

הטיול השנתי התאפשר בזכות עבודת צוות מעולה ושיתוף פעולה של הרבה אנשים. תודה גדולה לכל מי שלקח חלק בתכנון ובביצוע של הטיול  – יורם, מורן, יערה, אוריה, סופי, תמר, יונית וכל המחנכות והמלוות שהצטרפו והפכו אותו למשמעותי, מאורגן וכיף!

 

*היום קבוצת תלמידות משכבת י' יצאו לטיול באזור הסטף עם תלמידות מבית ספר הר הצופים במלבורן, אוסטרליה. התלמידות האוסטרליות יתארחו אצלנו בבית ספר בשלושת השבועות הקרובים ותלמידות שכבת י' יארחו אותן בבתיהן בחלק מהשבתות. תודה למשפחות המארחות ולמורים שילמדו אותן בבית הספר ולמורן שמרכזת את הביקור.

 

בשבוע הבא בתיכון…

 

ביום שלישי תגיע למפגשים תהילה ביגמן לדבר על ערביי ישראל לאורך 70 שנות המדינה.

 

ביום חמישי נחגוג את חג הסיגד.

 

מהנעשה בחטיבה…

ביום שלישי בערב התקיימה הרצאתה של הגברת יהודית גרובר בנושא "מדוע אין ציונים בפלך". בהרצאה הסבירה יהודית את הרציונל ואופן היישום של השיטה הנהוגה בבית ספרנו. יהודית ענתה על שאלות והדגימה את דבריה על ידי סיפורים מהחיים של כולנו. ההרצאה היתה חשובה מאד וההורים שנכחו בה העידו על כך. תודה רבה ליהודית.

 

ביום חמישי חגגנו כולנו עם תהל בגון מכיתה ז' את הגעתה לגיל מצוות. התכנסנו כל בנות החטיבה לתפילה חגיגית, תהל קראה בתורה, אמא של תהל דיברה באופן מרגש על הנשים מהפרשה, שרה ורבקה ותכונותיהן, סוכריות נזרקו כמיטב המסורת, ועם הריקודים והכיבוד הטעים השמחה היתה שלמה. תודה למשפחת בגון על הזדמנות חגיגית הזו.

 

ביום חמישי פתחנו סדרת טורנירים של מחניים בראשות שירה אמסל המורה לחנ"ג. הטורנירים יתקיימו במהלך ימי חמישי בשבועות הקרובים והתחרות תהיה בתוך השכבות וביניהן. בהצלחה לכולן!

 

שבת שלום!