‍‍11.12.2014 // י״ט חשון תשע״ה

aguda2ביום ראשון התקיימה ההתרמה השנתית של "הקש בדלת" למען האגודה למלחמה בסרטן בה לקחו חלק תלמידות רבות מבית הספר.
הבנות התרימו וגייסו סכום כסף מכובד מאוד. יישר כוח לכולן ובהצלחה לבנות שיתרימו בהתרמות הבאות השנה.

 

במפגשים יורם, רכז הטיולים שוחח עם הבנות לקראת הטיול השנתי לאילת שיתקיים בעוד כשבועיים. השנה, לראשונה מזה כמה שנים תצאנה שכבות ט-יב יחד לטיול. אנו מקווים שיהיה טיול מוצלח ומהנה לכולם!

 

ביום חמישי יצאו תלמידות ט' לסיור של"ח לנחל פרת. המסלול היה מאתגר, מלא מים ונופים יפים. הדיווח מהשטח הוא שהייתה אווירה טובה והנאה רבה. תודה ליורם אלמכיאס ומאיר כהנא על ההדרכה ולשירה אמסל על הליווי.

 
בשבוע הבא בתיכון
הפלכיאדה תתקיים ביום שני הקרוב. נפגשים בשעה 8:00 בגן הפעמון ולאחר הפעילות והסיום פיזור עצמאי.

 

ביום רביעי, נציין את יום הזיכרון ליצחק רבין
נושא היום יהיה "הדרכים הלגיטימיות להגבלת השלטון" ובמסגרתו תתקיים שיחה עם פרקליט המדינה, שי ניצן, טקס וסדנאות לכל בית הספר שיועברו על ידי בנות שכבת יא'. לאחר הסדנאות כולן חוזרות ללימודים לפי המערכת.

 

ביום חמישי, סיור מגמת ארץ ישראל למישור החוף.

 

מהנעשה בחטיבהtooth
ביום שני ביקרה אצלנו שיננית למפגש שני על פי תכנית ההדרכה של משרד הבריאות. השיננית הזכירה לבנות את חשיבותה של אכילה נכונה לבריאות השיניים והגוף בכלל, המליצה על שיטה לצחצוח שיניים ועוד. לסיום גם חילקה מברשות שיניים.

 

ביום רביעי קבוצת בנות מכיתת העתודה ח' השתתפה בשלב הראשון של אולימפיאדת אילן רמון.
האולימפיאדה ע"ש אילן רמון היא פעילות המעודדת מצוינות מדעית טכנולוגית, בדרך של תחרות, ובמסגרתה נערכת פעילות של העמקה והרחבה בנושא חקר החלל והיקום. הבנות, עם דוד פרל, המורה לפיזיקה, עבדו על החידון ושלחו פתרון כיתתי. נאחל להן הצלחה. תודה לדוד על הובלת האולימפיאדה בבית הספר.

 

ביום חמישי, בנות כיתה ח' (דוברות אנגלית) השתתפו בכנס האינטרנטי הראשון (און ליין) של הארגון face to faith. ארגון זה נוסד ע"י טוני בלייר, ראש הממשלה הרביעי של בריטניה, על מנת לעודד שיח בין דתות ומדינות שונות.
faceהכנס עסק בפעילותו של ארגון roots שנוסד ע"י שני ישראלים וערבי שגרים כולם בגוש עציון. אנשים אלה ייסדו את הארגון על מנת לאפשר שיח והקשבה של שני הצדדים. הם סיפרו על כך שחשו כי למרות שהם חיים בסמיכות גיאוגרפית מעולם לא היה ביניהם קשר ולכן החליטו ליצור פורום שיאפשר דיבור במקום מחאות אלימות בין הצדדים למרות הסכסוך הקיים.
הבנות הקשיבו לסיפורים של שלושת מייסדי הקבוצה וניתנה להן האפשרות לשאול שאלות.
בנוסף לבנות פלך, השתתפו בכנס עוד ילדים בני אותו הגיל, שני בתי ספר מישראל (ישראלי יהודי וישראלי ערבי), בי"ס מאינדונזיה ובי"ס ממצרים.
השיח שהתקיים דווקא בימים אלה בהם ישנה מתיחות בירושלים דרש מהבנות סובלנות רבה ויכולת הקשבה לשאלות של האחרים אך גם אפשר להן לשאול שאלות מהצד שלהן ואילולא הן התלמידים האחרים מעולם לא היו יודעים ושומעים את הצד הזה.
לאחר המפגש המקוון הבנות הביעו את התחושות הלא-פשוטות שלהן והדברים עובדו עם המורה סוזן בכיתה. הן דיברו על כך שלכל אחד יש את האמונות והעמדות הפוליטיות שלו, ועליו לשמור עליהן ולעמוד על האמונות שלהן, אך ההקשבה והשמיעה של הצד השני הן בסיס בחברה שלנו.
תודה לסוזן סטריקובסקי על ארגון פרויקט זה.

 

השבוע בקבוצת ח' דוברות אנגלית פתחנו את לימודי המחזה A Midsummer Night Dream (חלום ליל קיץ) של שייקספיר. הבנות הכינו הצגות על התקופה בה הוא כתב ועל  עוד נושאים אחרים הרלוונטיים לקריאה של המחזה. הבנות הציגו את הדברים בדרכים יצירתיות. מעבר לכך הבנות "נכנסו" לתקופה ולנושא, הן קישטו את הגג ובחרו מוזיקה מתאימה לתקופה. כל הכבוד על היצירתיות וההשקעה של הבנות, ותודה לסוזן על ההנחיה.

 

בשבוע הבא ביום שני תתקיים בעז"ה הפלכיאדה.

 

ביום רביעי נציין את יום רצח רבין בטקס וסדנאות שיעבירו בנות שכבת י"א בחטיבה.

 

אנו מזכירות כי ביום ראשון תתקיים הרצאתה של יהודית גרובר "למה אין ציונים בפלך" המיועדת להורי בנות שכבת ז' וכן להורי בנות שכבת ח' שלא שמעו את ההרצאה בשנה שעברה.

 
מזל טוב ללאה רוזנטל וכל המשפחה לרגל בר המצווה של הבן

 

שבת שלום!