‍‍01.27.2014 // כ״ו שבט תשע״ד

*פרויקט שורשים בשכבת ט' מתקדם במרץ. בנות ט' קיבלו יום נוסף השבוע לזמן עבודה על הפרויקט וניצלו אותו היטב לראיונות עם בני משפחה, לכתיבה והמשך מחקר. בהצלחה לבנות בפרויקט.

*ביום שני התקיימה בגרות החורף באזרחות. כעת עומדת בפני תלמידות יא' משימת מטלת הביצוע שנושאה השנה הוא "קשישים". כיתה יא2 פתחה את הנושא וצפתה בקטעי סרטים המציגים קשישים מזוויות שונות וקראה יחד את הסיפור של מאיר שלו "הטרקטור בארגז החול".

*כיתת האנגלית של סוזן בשכבת י' למדו שיר באנגלית בשם "checking out me history" של המשורר ממדינת גיניאה ששמו ג'ון אייגרד. השיר מדבר על דמויות היסטוריות שנשכחו. הבנות התבקשו לחקור על הדמויות המופיעות בשיר. במסגרת השיעור הבנות פרשו דפים גדולים, שירטטו דמות אדם בגודל טבעי ומילאו את קווי המתאר בדברים המאפיינים את הדמות –סמלים, צבעים וכו'. פרויקט זה הוא חלק מה"לוג" אותו הן צריכות להגיש בסוף יב בנושא "שינוי" שילווה את הבנות גם בשנה הבאה.

*למפגשים ביום שני הגיעה קרין ברקמן, ספרניתנו שנמצאת השנה בשבתון, להרצות על האפרטהייד בדרום אפריקה כחלק מהנושא השנתי "האחר". קרין סיפרה על ילדותה בדרום אפריקה ועל המציאות המורכבת והבעייתית בה חייתה. היא עמדה על העקרונות המפלים שעמדו בבסיס החוק באותן השנים, והסבירה על הזכויות השונות שנשללו מהשחורים. היא דיברה על ההתנגדות לשלטון ועל החיים בסביבה לבנה ומבוססת כאשר במרחק פרבר חיים אנשים שחורים ללא תשתיות כלל. תודה לקרין על ההרצאה המחדשת והמרתקת. אנו מקווים שקרין תוכל להגיע  להרצאת המשך על האופן בו השתנתה המציאות בדרום אפריקה בעקבות ביטול חוקי האפרטהייד.

בנות תנ"ך ואומנות בשכבת יא' השתתפו בסדנת בימוי עם אדוה שושן בלווי שני שחקנים. במפגש הן עסקו בדרכים שונות לפרשנות על טקסט, רק ע"י שינויים בהוראות במאי! המפגש היה מאוד מוצלח, מלמד ומצחיק. הבנות גילו מעורבות ועניין רב.

הפקה בתיאטרון  של מגמת יב' התקיימה ביום חמישי. לאחר הכנות ממושכות ושעות ארוכות של חזרות, עלתה ההפקה השנתית של מגמת תיאטרון. השנה הציגו הבנות את המחזה "בלב ים" ו"הרופא הטוב". המגמה הציגה את המחזה שלוש פעמים, בפני בנות השכבה, חברים ובני משפחה  וגם בפני בוחנת של משרד החינוך וקיבלו הדים מצוינים! כל הכבוד לכל השחקניות על ההשקעה, לגלית צברי, הבמאית שעבדה איתן באינטנסיביות בחודשים האחרונים ולכל העוסקות והתומכות לאורך התקופה האחרונה. יישר כח!!

בביה"ס צייטלין בתל אביב מתכוננים לקראת פתיחת מסלול "פלך" בשנה הבאה (ששמו "צופיה" – צייטלין ופלך)  בהובלת רוני הירש רסקובסקי וחנה רוס פרידמן. לפני כשבועיים הוזמנה שירה ברויאר לפגוש הורים המעוניינים במסלול זה והשבוע התקיים מפגש שני עם הורים המתעניינים בו. למפגש זה  הוזמנו בנות המעוניינות ללמוד במסלול ושם חוו אחר צהרים של יצירה ופעילויות נוספות. תמר קמון גנאור הנחתה את הבנות בפעילות אמנותית חוייתית ומעוררת חשיבה ורחל צור פגשה את ההורים כדי לספר מהו "פלך". בהצלחה רבה לאחיותינו בתל אביב.

.

בשבוע הבא בתיכון….

שני, חידון הלכה בית ספרי

שלישי, יום עיון בנושא עגונות ומסורבות גט בהשתתפות הרבנות הראשית

שלישי, מועדון הספר של המורות – קריאה בסיפורים קצרים של זוכת פרס הנובל אליס מונרו

חמישי, השתלמות מורות עם יובל ריבלין בנושא פמיניזם ומגדר בקולנוע

 מהנעשה בחטיבה

השבוע, עם פתיחת המחצית חזרנו לשיגרת למידה בחטיבה. ישנם מעט שינויים במחצית זו: הבנות לומדות שיעורים בקולנוע עם פייגי וולפוס ושיעורי אמנות יתקיימו עם הודיה קופ חנונה. בשל עומס בקבוצות המצויינות נפתחה קבוצת מצויינות חדשה של שפת הסימנים ועולם החרשים, שתנחה אודליה קניזו. ברכות למורות המצטרפות ובהצלחה לכולן!

בחצר ביה"ס הותקנו מתקנים והתווספו אביזרים חדשים לרווחת ולשמחת הבנות. ישנו "משפך סל" כיפי, שולחן פינג פונג ובדרך לחטיבה גם כדורים ורשת כדורעף , לוח כדורסל ועוד כמה הפתעות קטנות. אנו מודות מקרב לב למשפחה שתרמה כל זאת עבור בנות החטיבה. אנו בטוחות שהדבר יאפשר להן פעילות חברתית וספורטיבית מהנה ובריאה (ואולי גם תוריד את מינון זמן ההיצמדות למכשירים הסלולריים בהפסקות…)


מזל טוב ליהודית גרובר ומשפחתה לרגל נישואי בנה

מזל טוב לחיה נגאל ומשפחתה לבת המצווה של בתה

מזל טוב לשרון ברנשטיין ומשפחתה להולדת הבן

יונית וטנשטיין תחליף את שרון בתקופת חופשת הלידה. ברוכה הבאה!

 שבת שלום!