‍‍02.24.2017 // כ״ח שבט תשע״ז

 

ערב שבת קודש, פרשת משפטים

 

*לקראת ביקור משלחת תלמידות מגמת פיזיקה ב יא' -יב' במאיץ החלקיקים בסרן (שיתקיים בע"ה מיד אחרי פסח) שמעו  התלמידות השבוע שתי הרצאות על נושאים שנמצאים בחזית הפיזיקה.

פרופ' מזא"ה, פיזיקאי ואסטרונום מאוניברסיטת תל אביב, נתן הרצאה על שיטות לגילוי כוכבי לכת במערכות שמש אחרות. ההרצאה התקיימה בדיוק בשבוע שבו התגלתה מערכת שמש הכוללת שבעה כוכבי לכת, ביניהם כמה באיזור "הישיב" – איזור פוטנציאלי להתפתחות חיים. ההרצאה היתה מרתקת! תודה רבה לפרופ' מזא"ה (סבא של הללי).

פרופ' גיא רון ממכון רקח לפיזיקה באוניברסיטה העברית דיבר על המודל הסטנדרטי – המודל המקובל היום לתיאור החלקיקים היסודיים של החומר והכוחות הפועלים ביניהם. הוא גם דיבר על עבודתו החדשנית בתחום מדידת גודל הפרוטון. ההרצאה היתה מעניית מאוד והשאירה אותנו עם שאלות רבות שאת  התשובות עליהן נשמע בהרצאות הבאות.

 

*סיור של"ח לכיתות ט' התקיים ביום שלישי. הבנות נסעו לעמק האלה וטיילו באזור חרבת מדראס ותל גודד. המטיילות זכו ליהנות מהשמש שהפציעה השבוע ולראות את מרבדי הפריחה של הכלניות והרקפות. תודה ליורם ומאיר על הליווי. מומלץ לכולם!

 

*הפקה ביידיש – ביום חמישי עלתה ההפקה של בנות יידיש קלאס י"ב. הבנות עיבדו את הסיפור "מעשה בכובע" של הסופר היידי שלום עליכם. השנה עקבו הצופים אחר מסעו של שלום-שכנא שנוסע לביתו ברכבת יחד עם שלל הדמויות הצבעוניות, נוסעי ה"דריטער קלאס", המחלקה השלישית ברכבת. בחן, בהומור וביידיש מרשימה, בנות המגמה החיו את העיירה היהודית.

ההפקה עלתה שלוש פעמים במהלך היום בפני בנות בית הספר, חברים ובני משפחה רבים וכן בוגרות רבות של המגמה. כל הכבוד לתלמידות על הערב המהנה. תודה לעירית טל על הבימוי ולדבוירה, מורת המגמה על ליווי הבנות! לצפייה בגלריית התמונות

 

מהנעשה בחטיבה

 

*במסגרת הנושא השנתי, ירושלים, שמעו בנות שכבת ח' ביום חמישי הרצאה מפי מרים אדלר, המורה לקולנוע, על ייצוג ירושלים בקולנוע בסרטים ישראליים וכן בסרטים מחו"ל. מרים הראתה כיצד נתפסת ירושלים בסרטים רבים כמזרחית, דתית ומסורתית, בעיקר בסרטים ישראליים וגם כמציגה את הקונפליקט היהודי-ערבי גם בסרטים ישראליים וגם בסרטים מחו"ל. תודה רבה למרים על ההרצאה מרחיבת האופקים.

 

*לאור הנושא השנתי, ירושלים, יצאה כתה ז'2 ביום חמישי לסיור בשכונת נחלאות. את הסיור הדריכה הדר, הסטודנטית המלווה את הכיתה והאחראית על לימוד נושא ירושלים בכיתה. הבנות נטלו חלק פעיל בסיור ואף קראו קטעים שהכינו מראש וכתבו בעצמן.

משם המשיכו לסיור בשוק מחנה יהודה על מנת ללמוד על צרכנות נבונה וקנו מצרכים לפי הצורך. היום הסתיים בשמחה בפיקניק בגן סאקר שהיה כמובן מורכב כולו מהקניות הנבונות שנערכו בשוק.

הבנות וצוות הכיתה סיכמו את היום בתחושה כי היה זה יום מאד מהנה מגבש ומלמד.

תודה רבה לצוות הכיתה – הדר הסטודנטית, רוני, מירי וציפי שליוו את הטיול.

 

*ביום חמישי בנות החטיבה יצאו לתיכון לראות את ההפקה ביידיש. את ההרחבה לגבי ההפקה תוכלו לראות בדיווחי התיכון, אך חשוב לציין כי בנות החטיבה מאד נהנו מההצגה והתרשמו מהמקצועיות של הבנות והיידיש שקלחה מפיהן… תודה רבה לדבויר'ה המורה ליידיש, עירית המורה לתיאטרון ובנות מגמת יידיש על ההצגה המקסימה שזכינו לראות.

 

*ביום חמישי בשיעור שפת סימנים למדו הבנות את הסימנים של המאכלים. בכדי ללמוד נושא זה בדרך חוויתית ארגנו תלמידות הקבוצה ארוחה בריאה וטעימה. תודה למארגנות!

הידעת: בזמן ארוחה בה יושבים חרשים ומסמנים משכיבים על השולחן את בקבוקי השתייה בכדי לא להסתיר את הידיים.

תודה לאודליה המורה לשפת סימנים.

 

 

שבת שלום!