‍‍11.12.2014 // י״ט חשון תשע״ה

Hands Holding a Seedling and Soilבמפגשים פתחה יערה את הנושא השנתי: שמיטה. במהלך ההרצאה הועלו נקודות שונות למחשבה שידונו בהרחבה במהלך השנה ויבואו לידי ביטוי גם בשיעורים, בתערוכות ועוד. בין היתר שוחחנו על הקשר שבין האדם והאדמה – על בריאת האדם, על היכולת לשבות, על מהי השמיטה וכיצד היא משפיעה עלינו, על מה שקרה בשמיטות קודמות – האם נשמרו ומדוע, על קדושת הארץ ועל הדברים שהנלווים לקדושה, על חישבותה של ארץ ישראל (גם לאור 'מהפכת המילקי') ועוד.

 
ביום ראשון בערב התקיים מפגש להורי כיתות יב' עם שירה ברויאר ועם עירית טל לגבי דרך ההמשך אחרי סיום הלימודים. שירה ברויאר הציגה את מדיניות בית הספר בכל הקשור לגיוס ולשרות לאומי, את הציפייה מבנותינו לשרת את המדינה שנתיים לפחות ובמיטב כישוריהן ואת המלצותיה לגבי הלימוד במדרשות/מכינות. עירית פרטה את תהליך הבחירה המורכב העומד בפני הבנות כדי שההורים יוכלו להיות מעורבים בתהליך קבלת ההחלטות של בנותיהם, זו כמובן, תחילתו של תהליך ארוך ומשותף. תודה לעירית על עבודתה המקצועית והמסורה.

 
ביום רביעי נערך מפגש לתלמידות יב' עם תלמידי יב' מבתי הספר הימלפרב, בויאר ורעות. המפגש המשותף זימן תלמידים שונים,מבתי ספר שונים ללימוד בצוותא סביב סוגיית הבחירה החופשית. בקבוצות מגוונות עסקו בשאלה זו מכיוונים שונים תוך ניסיון לשמוע ולהכיר דעות ואנשים מסקאלה רחבה. תודה רבה לאורית קופמן על העבודה הקשה לקראת המפגש!

 
ביום רביעי קיבלו בנות שכבת י' הדרכה מפורטת משירה ברויאר בנושא "עולים כתה ישראל עוברת ללמידה משמעותית", רפורמת הבגרויות החדשה של השר פירון. שירה הציגה את מטרות הרפורמה, ואת היתרונות והחסרונות שיש בה לתלמידות פלך. כמו כן הציגה בפני הבנות את תעודת הבגרות החדשה ואת השלכותיה על לימודיהן בכתות י' יא' ויב'. הבנות התענינו מאד ושאלו שאלות רבות. הדיון והלימוד יימשך גם לאורך השנה.

 
ובשבוע הבא בתיכון
מבצע התרמה הקש בדלת יתקיים ביום ראשון
סיור של"ח לתלמידות ט' יתקיים ביום חמישי לנחל פרת.

 

מהנעשה בחטיבה
ביום שני התקיים ביקור של שינן אשר האיר את עיני התלמידות בנוגע לבריאות השן, הימנעות ממתוקים ומהתמכרויות העלולות להזיק לבריאות השיניים וצחצוח נכון. מפגש נוסף יתקיים בשבוע הבא. המפגשים נערכים מטעם משרד הבריאות כחלק מתכנית החינוך שלהם בבתי הספר.

 

el halevבימי שני וחמישי השבוע הגיעו לשיעורי חינוך גופני של כיתות ח' מדריכות מטעם אגודת "אל הלב" והעבירו סדנאות קצרות של הגנה עצמית וקפוארה. הבנות התנסו באומנויות הלחימה, למדו את חשיבות ההגנה העצמית ולמדו להכיר את גופן ויכולתן. סה"כ הבנות למדו, נהנו וסיימו בטעם של עוד. תודה לעמותת אל הלב שתרמו עבורנו את הסדנאות.

 
ביום רביעי נכנסו לכיתות מורן שטאל ומליסה דספינה והסבירו על פרויקט בינלאומי ברובוטיקה במסגרת – (first lego league (FLL בו הבנות ילמדו לבנות רובוט ויצאו לתחרות מול קבוצות אחרות. אנו מעוניינות לפתוח קבוצה בתחום זה בביה"ס ובנות מכיתות ז', ח' וט' שאוהבות יצירתיות, חשיבה "מחוץ לקופסה" והתמודדות עם אתגרים בעבודה קבוצתית, מוזמנות להירשם אליה. הקבוצה מוגבלת לכ-8 בנות וכל הקודמת – זוכה.
הורים המעוניינים להכיר את הפרויקט מוזמנים להיכנס לאתר www.firstisrael.org.il וכן קיים המידע (באנגלית בינתיים…) באתר פלך pelechfll.edublogs.org
המעוניינות מוזמנות לפנות במייל למורן  [email protected]

 
ביום חמישי במסגרת תכנית "אמירים – מרד ומהפכה" בכיתה ח' נפגשנו עם יערה ענבר (אמא של ערבה). למדנו על המהפך הדרמטי שעבר דיקלטיינוס מלך רומא, תהינו האם היה חיצוני או פנימי ושאלנו האם מהפכים מוחלטים אפשריים. תודה רבה ליערה על הלימוד המשמעותי והנוגע. תודה לאפרת גל על ארגון המפגש.

 
ביום רביעי בשבוע הבא יתקיים בעז"ה "יום תושב"ע" בשעות אחה"צ.

 

מזל טוב לרונה ולאלון לרגל נישואיהם!