‍‍09.14.2018 // ה׳ תשרי תשע״ט

ערב שבת קודש, פרשת ניצבים

 

ב"ה עברנו בטוב את השבוע הראשון של הלימודים.

 

פתיחת שנה!

ביום ראשון נפגשנו מחדש אחרי החופש. בתיכון נהנו ממסיבה משמחת בהובלת תלמידות י"ב, מחזור נ"ג.

בנות השכבה קיבלו את שכבת ט' הנכנסת וסופי בירכה את התלמידות בשנת לימודים טובה. לאחר מכן כולן המשיכו לפעילות כיתתית עם המחנכת וחברותיהן לכיתה.

בקומת הכיתות נתלו תמונות ודימויים הקשורים לנושא פתיחת השנה "התעוררות". תודה לכל מי שתרמה רעיונות והשראה לקיר ותודה למאיה ישראל, המורה לאמנות על הצבת התערוכה.

 

את שנת הלימודים החדשה פתחו כיתות ז' וח' בחטיבה. הבנות נפגשו עם המחנכות ועם חברותיהן לכיתה, ולאחר מכן התכנסו לפתיחה חגיגית בגג עם המחנכות ורחל. בנות ח' בירכו את כיתות ז' בלבביות רבה, בנות י"ב הגיעו אף הן ובירכו את כיתות ז' וח' באופן נעים ומשמח.

בהמשך קיימנו פעילות שבה כל בת חברה לבת זוג מהשכבה השנייה, וביחד הן התבקשו לפתור חידה מתגלגלת שהביאה אותן לכתוב ברכה לביה"ס (ולזכיה בקרטיב…) האוירה היתה נעימה ושמחה והיתה תחושה של אחווה, כמובן שכל הברכות נתלו על קירות המבנה.

 

בכל בוקר אנו מקיימות תפילה עם סליחות ודבר התעוררות בסוף התפילה.

ביום שלישי בלילה, כפי שאנו נוהגות בשנים האחרונות, נסעו תלמידות יא-יב להשתתף בסליחות במדרשת מגדל עוז. תודה למורות שיזמו וליוו את הבנות.

 

אסיפת הורים לפתיחת השנה התקימה ביום רביעי ערב. ההורים פגשו את המנהלות והמחנכות.

בחטיבה התקיימה שיחה מאד משמעותית מפי ד"ר מיכה גודמן בנושא "מחשבות על הפרדוקסים של הטכנולוגיה המודרנית" ובה דיבר על המחירים הרגשיים והחברתיים שאנו כחברה משלמים על החיים עם הסלולריים ביד.

השיחה היתה משמעותית מאד והיתה הפן הרעיוני לפעולת הפקדת הסלולריים המתקיימת בחטיבה.

תודה לכל מי שהגיע ולהורים שהתנדבו לוועד ההורים.

 

את יום חמישי הקדשנו ברובו להכנה לקראת ראש השנה. לאחר תפילה וסליחות דיברה איילת סגל, רבנית ביה"ס עם בנות החטיבה ודרך מדרש דיברה על הקשר בין בריאת האדם לראש השנה ורעיון הסליחה של ה' כבר מיום הבריאה. בהמשך היום קיימנו שיעורים וסדנאות בכל שכבה.

בכיתות ז' התמקדנו בתפילה המרכזית של החג – תפילת מוסף – ובברכות הייחודיות לה – מלכויות, זכרונות ושופרות. הפעילות היוותה הכנה לתפילה במטרה להגיע לבית הכנסת מתמצאות יותר במחזור ובמבנה התפילה, ואף מבינות אותה קצת יותר לעומק. הבנות עברו מתחנה לתחנה, למדו בעיון כל ברכה ואף יצרו בעקבות הלימוד בכל תחנה.

בשכבת ח' צפינו בסרט 'מלך האריות' תוך התבוננות בתהליכים שעובר סימבה הנושקים לתהליך התשובה של האדם. לאחר הצפייה בסרט דנו בתהליך התשובה תוך לימוד תורות של רבי נחמן והרב קוק. לאחר מכן התפצלנו לכיתות אם וכל כיתה למדה עם המחנכת שיעור נוסף הקשור לר"ה, העמקה ופעילות סביב השיר 'לו יהי' והפיוט 'עת שערי רצון'.

בנות התיכון למדו יחד עם הרבנית איילת סגל מקורות שונים המתייחסים לראש השנה, לתפילות ולמשמעויות השונות של החג..

 

בשבוע הבא…

 

לאחר החג, בצום גדליה, יום פתיחת מעורבות חברתית ובית מדרש חברתי לבנות התיכון.

ביום חמישי עד שבת, סמינריון בית ספרי לבנות התיכון בנושא תפילה.

 

 

שנה טובה ומתוקה לכולכם וחג שמח