‍‍06.05.2017 // י״א סיון תשע״ז

ערב שבת קודש, פרשת נשא

 

יום הכנה בית ספרי לקראת שבועות

בוגרות שהגיעו ללמוד לקראת שבועותביום ראשון התקיים יום לימוד תורה והכנה לחג השבועות בו השתתפו בנות שכבות ז' עד י'. לאחר תפילה משותפת שוחחה סופי עם הבנות על חובתנו להמשיך ולפרש את התורה בכל הדורות לפי המדרש על משה שהגיע לבית מדרשו של ר' עקיבא. בהמשך,חולקו כל הבנות לאחד עשר מעגלי לימוד מעורבים (ז' עם ט' וח' עם י') בנושאים שונים הקשורים למתן תורה. את הקבוצות הנחו מורות מהצוות וגם בוגרות שהגיעו מהמכינות והמדרשות שלהן ללמוד יחד איתנו. תודה לאפרת קוסלובסקי לשלומית גורדון ולאביה חייקין על הארגון של היום. תודה למורות חיה, מיכל, איילת, אפרת קוסלובסקי, שלומית שבות, אביה ושלומית גורדון ולבוגרות מחזור נ' אילה גולדשמידט, הדר רוזנטל, חנה בלוך, עדי טוקר, הילה לנדס, ענבר וולפסון ויובי גרסטל על לימוד פורה והכנה טובה לחג. החוויה היתה משמעותית ומעניינת ושמחנו מאד לראות את בוגרותינו ממשיכות להעביר את התורה לדורות ההמשך!

סיור לכיתות י' לדרום תל אביב

במסגרת שיעורי אזרחות ופרויקט מעורבות חברתית למדו הבנות על מעמד הפליטים בחברה הישראלית והיחס המורכב לסוגיה זו. ביום שני יצאו בנות שכבת י' לסיור בדרום תל אביב. הסיור, שנמשך 3 שעות, עבר בקומות התחתונות של התחנה המרכזית, רחוב נוה שאנן, גן לוינסקי ומקומות נוספים בסביבה, הועבר על ידי מדריכים מחברת "פסיפס". במהלך הסיור למדנו על האוכלוסיות שגרות באזור זה של העיר, ביניהן מבקשי המקלט ופליטים, מהגרי עבודה (עובדים זרים) וזונות. לאחר הסיור נסענו לאזור צפון תל אביב וטיילנו בנמל רידינג. תוך הזמן החופשי שהיה בנמל, דיברנו עם אנשים שהסתובבו באזור ושאלנו אותם על המצב בדרום תל אביב ועל הפליטים. כך נחשפנו לפערים הגדולים בין החלקים השונים של העיר והאנשים שחיים בהם. היה יום עמוס במידע ורגשות, שפתח בפנינו חלון לחיים בדרום תל אביב. תודה למורן שטאל, רכזת המעורבות החברתית על ארגון הביקור ולליאת ועירית, המורות לאזרחות על הליווי.

לימוד חג שבועות ביום רביעי קיימנו לימוד לכבוד השבועות בשיתוף עם בית הספר הימלפרב. תודה לסופי פפר והרב ירמי סטביסקי שהעבירו שיעורים ולכל הציבור שהגיע ללמוד יחד.

 

"מתנערים" הוא פרויקט נוער חדש שקם בירושלים (במסגרת ארגון lead), ומתקיים במתחם התחנה. הפרויקט עורך תחרויות בנושאי תרבות שונים, שבהם מתחרים בני הנוער וזוכים בפרסים בתחומם. האירוע הראשון היה תחרות ספוקן וורד, שבו ניצחה יעל מכיתה י', וזכתה בהפקת קליפ מקצועי לקטע שהעלתה. האירוע הבא הוא תחרות מוזיקה ובישול, שמתרחש ב4.6. כל הכבוד ליעל ולמארגני הערב.

תהל שטובר - אות הפעיל המצטיין

כל הכבוד ויישר כח לתהל שטובר, יב, שהוענק לה בשבוע שעבר "אות הפעיל המצטיין" על המעורבות שלה במסגרות התנדבותיות וחברתיות בעיר. זהו הפרס המכובד ביותר במסגרת המעורבות החברתית בירושלים. גאות בך!!

 

 

מזל טוב לחיה נגאל לאירוסי הבת!

מזל טוב למיכל רגב ומשפחתה על הולדת הבן!

 

שבת שלום!