‍‍03.02.2014 // ל׳ אדר א' תשע״ד

*בנות יידיש כיתה ט' ביקרו השבוע בבית החולים הסיעודי "בית ראובן" ורקדו ושרו שירי יידיש. הציבור התרגש מאוד והעלה חיוך על השפתיים. הבנות הוזמנו לחזור עם רפרטואר שירים נוסף. יישר כוח לבנות ולדבוירה.
*ביום ראשון אירחו תלמידות יא' את שכבת ח' בתערוכת תנ"ך ואמנות שנעשתה במסגרת לימודי תנ"ך מוגבר. הבוגרות שיתפו את הצעירות מחוויותיהן ותחושותיהן במהלך העבודה והסבירו על שלבי העבודה: כתיבת עבודה עיונית-פרשנית ולאחריה העבודה האמנותית שמבטאת את הנושא בו הם בחרו בצורה יצירתית. לאחר מכן סיירו הבנות בתערוכה וקיבלו הסברים על מיצגי האמנות השונים מהיוצרות עצמן. תודה רבה לבנות יא' – אביב אליאסיאן, אביגיל הטב, יערה אופנהיימר ותמר קפלן!
*ביום שני ב"מפגשים" התקיימה אסיפה כללית בניהול מועצת התלמידות. נושא האסיפה היה האם להמשיך לקיים את "מפגשים" במתכונת הנוכחית, כאשר בנות רבות מתנהגות בצורה שאינה ראויה ואינה הולמת את הפעילות. במהלך האסיפה נשמעו קולות שונים והועלו הצעות להתמודדות עם העניין. לאחר דיון סוער ומורכב הוחלט שבנות מועצת התלמידות יעבירו בימים הקרובים שאלונים בנושא לבנות בית הספר ובאמצעותם יתקבלו ההחלטות להמשך. תודה רבה ויישר כוח לבנות המועצה על ההכנה ועל הנחיית האסיפה והתהליך!
* ביום חמישי התקיים שיעור קרב מגע לבנות שכבת י"ב. את השיעור העבירו חיילות מיחידת "עוקץ" שהגיעו במיוחד כדי להראות לבנות כיצד הן יכולות להגן על עצמן במקרה של תקיפה חס וחלילה. בשיעור למדנו שההצלחה תלויה בטכניקה ולא בכוח וגם אנחנו יכולות לנצח גדולים וחזקים מאיתנו, אם רק נדע מה לעשות… קיבלנו ידע נרחב ונקווה רק שלא נצטרך להשתמש בו. תודה רבה לחיילות שתרמו מזמנן למען מטרה חשובה זו! תודה רבה למורן שטאל, המורה לחנ"ג על היוזמה החשובה.

 

*את השיעור הפותח בתוכנית דב"ש העביר גבי ירושלמי, מורה לתנ"ך מבי"ס דרור. השיעור עסק בפרשיית רחל והתרפים ופתח נקודת מבט מעניינת על סוגיה זו ובכלל על דרך לימוד תנ"ך.
* ביום חמישי, מגמת אמנות בשכבת יא' נסעה יחד עם מורת המגמה, תמר גנאור, לתל אביב ליום יצירה והשראה. הבנות ביקרו בתערוכות המוצגות במוזיאון נחום גוטמן וביקרו בבית הספרים ומשם הלכו ברגל לחוף הים לרישום, ציור בצבעי מים ופיסול בחול. כולן גם נהנו מפיקניק על החוף ומאוויר ואווירה מצוינים. המגמה מודה לאפרת קדרי על היוזמה.

 

*היום, שישי קיימה שכבת י' פעילות מיוחדת יחד עם המחנכות, דבינה והודיה. במסגרת הנושא "אידיאל היופי" בו הכיתה עוסקת בתקופה האחרונה ומתוך רצון לחבר את הנושא לחודש אדר, הבנות עסקו בקישוטי מסכות. הבנות יצרו מסכות מורכבות ומעוררות מחשבה על המשמעויות השונות וטיב הקשר בין עולם הפנים ועולם החוץ.
בשבוע הבא בתיכון…
יום ראשון, תפילה בשעה 8:00 ולימודים עד השעה 13:10 עקב ההפגנה
יום שני, רח' אדר ב' תפילת ראש חודש בשעה 8:00 יחד עם החטיבה באולם הספורט ולאחריה הפיכה והכתרה. כולם מוזמנים, גם הורים!
ביום שלישי, כיתות יב' נפגשות בביה"ח הדסה הר הצופים לפעילות בנושא זהירות בדרכים.

 
מהנעשה בחטיבה
*בשבת שעברה היינו כל החטיבה ב"שבת חטיבה". יצאנו לדרך כבר ביום ו' בבוקר וניצלנו את היום האביבי שהיה לביקור במושבה מזכרת בתיה. הביקור היה מעניין, הבנות למדו מפי המדריכים על החיים של פעם, על מקימי המושבה, על הדבקות במטרה ועוד דברים רבים ומגוונים. ממזכרת בתיה נסענו לגבעת וושינגטון ובמהלך השבת עסקנו בנושא "איזהו מכובד המכבד את הבריות". היחידות והשיחה ששמענו בערב מפי אילה צרויה מקיבוץ יבנה, עסקו בנושא חשוב זה ונגעו ביחסי כבוד בתחומי החיים השונים של כולנו.
במהלך השבת התפללנו את תפילותינו בתפילות נשים, וכן קראנו בתורה בעצמנו. התפילות והקריאות – הן בבוקר והן בצהרים – היו נהדרות, הגבאיות והחזניות מילאו את תפקידיהן נאמנה והייתה חגיגיות רבה לאורך התפילות. תודה רבה לאפרת גל על הכנת הבנות לתפילות ולקריאה בתורה ולניהול הכל.
שמחנו על השתתפותן היפה של הבנות ועל ההתנהלות שלהן לאורך כל השבת!
תודה רבה רבה לצוות המחנכות שעמל רבות על השבת לפרטיה ולבני משפחות המחנכות – הילה כהן, שקמה דגני, אפרת גל, תהילה אקריש, עדינה כליל החורש הרכזת החברתית ושירה קדרי המורה לעיתונות.
*ביום ראשון בבוקר ביקרו בנות כתות ח' בתערוכת "תנ"ך ואמנות" של כתות י"א בתיכון. בנות י"א (שיהיו השמיניסטיות של בנות ח' כשיהיו ט' בשנה הבאה…) הדריכו אותן בתערוכה והסבירו להן את הרעיון שעומד בבסיס התערוכה והסבירו להן על היצירות השונות. בנות ח' מאד נהנו והתרשמו מהביקור ואנו מקוות כי שר זה בין שכבת ח' וי"א ימשיך ויעמיק. תודה למורות לאנגלית שליוו את הבנות ולבנות י"א שליוו והסבירו כה יפה.
*ביום רביעי יצאו בנות העתודה מכיתות ז' וח' לסיור במעבדות של מדעי המוח בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית. בפתיחה חיכתה לנו הרצאה קצרה שבה העלינו את השאלה, איך אפשר לחקור מוח בלי להביט לתוכו? במעבדות שבהן ביקרנו, ראינו את הפעילות המוחית של חברותינו לכיתה באמצעות אלקטרודות מיוחדות, בחננו מה משפיע על קצב הנשימות, קצב הלב וההזעה בידיים שלנו, ומה קורה כשכל אחת משתי העיניים שלנו רואה תמונה שונה. הביקור היה מאד מעניין והבנות שיתפו פעולה נהדר. תודה רבה לרחלי יובל מורת העתודה שאירגנה יום מיוחד זה ולמיכל רגב ורונית בוטח הלבורנטית שליוו את הסיור.
*ביום חמישי יצאו בנות כתות החטיבה לפעילות סיכום לימוד פרק שלישי במסכת מגילה. הבנות הלכו לבית כנסת רמב"ן שם פגשו את נועה לאו מורה בפלך, יועצת הלכה ואשתו של הרב בני לאו רב הקהילה, ששיתפה אותנו בדילמות ואתגרים בחיי בית הכנסת. נועה דיברה על בעלי מוגבלויות בביה"כ, עיצוב מחודש של ביה"כ בהתחשב במקומן של הנשים בו וביה"כ כבית לקהילה ולא רק כמקום תפילה. לאחר מכן קבוצת העמוד היומי ערכה סיום לפרק ראשון בגמרא במסכת מגילה, ישר כח עצום לבנות אלה המגיעות בבקרים ללימוד. בנות כתה ח' הלומדת באופן מואץ עם המורה שרי, ערכה פעילות לשאר הבנות בה שיתפו את הבנות בדילמות בחיי ביה"כ על בסיס שו"תים. תודה רבה למורה שרי ולבנות קבוצתה על ההשקעה וההפעלה היפה! תודה רבה לצוות תושב"ע שרי ישי, רננה לייבזון-גוטרייך ומתניה מאלי על ארגון היום.

 

ובשבוע הבא בעזרת ה'…:
ביום ראשון נתפלל תפילת ראש חודש בחטיבה, המשך הלימודים כרגיל.
ביום שני ניפגש בשעה שמונה בתיכון ולאחר תפילת ראש חודש משותפת עם התיכון נסתובב בהפיכה של בנות י"ב שהופכות את ביה"ס למקום אחר לחלוטין…
ביום שלישי יוצאות כמה בנות לתחרות באתלטיקה בגבעת וושינגטון, ברכות הצלחה לנציגותינו!!!
ביום רביעי נקיים יום מתמטיקה בין השעות 8.00-12.00 בחטיבה בהובלת צוות מתמטיקה.
ביום חמישי תצא בעז"ה שכבת ח' לסיור של"ח במצדה. הסיור משתלב עם לימודי ההיסטוריה על הכיבוש הרומי ושלטון הורדוס ביהודה.

 

מזל טוב לשירה ויסברג להולדת הבן אורי אברהם
מזל טוב לרב בני ונועה לאו על הולדת הנכד בן בכור למשה ולאלומה. (לבית מוניקנדם)

 

שבת שלום ומבורך!