‍‍12.02.2014 // י׳ כסלו תשע״ה

Hanukkah conceptלכבוד ראש חודש כסלו קיימנו תפילה חגיגית במיוחד של כל בית הספר. תלמידות יב' ליוו את ה"הלל" בכלי נגינה ולימדו מנגינה חדשה לפרק התהלים "בצאת ישראל ממצרים". התפילה הייתה מרגשת ומרוממת ביותר. יישר כוח לתלמידות יב' על הובלת התפילה ועל החידוש המרענן. בסיום התפילה חיכו לכולן סופגניות חמות ומתוקות. חודש טוב!

 

השבוע במפגשים השכבות התחלקו לפעילות לפי שכבות:

תלמידות ט-י נפגשו עם קבוצות העבודה שלהן במעורבות החברתית. כיתות ט' חולקו לקבוצות לפי מקומות ההתנדבות ועברו סדנאות עם מורים מצוות בית הספר. כיתות י' יצאו לסיור בבית הכנסת ידידיה ולמדו על נגישות לבעלי מוגבלויות שונות הבאה לידי ביטוי במבנה בית הכנסת.

תודה לתהילה נחלון שהעבירה את הסיור לכיתות י' ולמורים תמר, אפרת, מתניה וליאת שהעבירו סדנאות לכיתות ט.

 

שכבות יא-יב שמעו הרצאה לציון היום השנתי למאבק באלימות כלפי נשים שהיה ביום שלישי 25/11.

לילי בן-עמי, פעילה בתחום זכויות נשים שוחחה עם הבנות על ההבדל שבין מין ומגדר והציגה את ההשפעה של התרבות הפופולרית על תפיסת האישה והחלוקה המגדרית. ההרצאה לוותה בתמונות וסרטים שהציגו את מורכבות הנושא. תודה ללילי על שיחה חשובה, מעניינת ומעוררת מחשבה.

 

מגמת ארץ ישראל יצאה לסיור נוסף לאזור מישור החוף.

 

ביום שלישי הגיעה לשכבת ט' נציגה מטעם נטל"י להעביר לתלמידות הרצאה על בריאות, תזונה ופעילות גופנית.

 

בשבוע הבא בתיכון:

ביום שני, מפגשים על החברה החרדית

רביעי, סמינר חברה חרדית ליא-יב בבית ספר

 

מהנעשה בחטיבה:

ביום ראשון התקיימה תפילת ראש חודש בתיכון. התפללנו, כל בנות ביה"ס בתפילה מלאת שמחה בליווי כלי נגינה בתפילת הלל, שמענו את קריאת התורה וכמובן – חגגנו את כניסתו של חודש כסליו באכילה של סופגניות…

 

השבוע התקיימו ביום שני שיחות בכיתות ח' מטעם חברת נטל"י בנושא פעילות גופנית ותזונה נכונה. שמחנו לראות שלבנות כבר יש ידע רב בנושאים אלה ורבות מהן מבינות את חשיבות הפעילות הגופנית ואכן עוסקות בכך.

 

השבוע הגיע החורף לארצנו, עירנו וגם לתוך בית ספרנו… אנחנו מתמודדות יפה עם נזילות וטפטופים ואף התמודדנו עם חתול שחיפש מחסה חם והחליט שבית ספרנו rain(למרות ההצפות) הוא המחסה האידיאלי. תודה לשלומית שבות שהחזירה את החתול למקומו הטבעי ולפייגי, משה ואוריה על העזרה בנושא חדירת המים לביה"ס.

 

 

ברכות שבת ארגון מוצלחת לבנות בני עקיבא בכל הסניפים!

 

מזל טוב לאורית קופמן לרגל אירוסיה!
שבת שלום!