‍‍03.18.2014 // ט״ז אדר ב' תשע״ד

* ערב מגמות לתלמידות שכבת י' ולהוריהן התקיים ביום ראשון. בערב הוצגו המגמות השונות העומדות לבחירת התלמידות. כדי לקבוע אילו מגמות תיפתחנה בשנה הבאה יש להחזיר את טופסי הבחירה עד למחרת הטיול השנתי ביום רביעי הבא.

 

* ב"מפגשים" שמעו בנות יא' את הרצאתו של ד"ר קלמן נוטריוס על 800 שנות יהודי פולין, וביום חמישי, תענית אסתר, יצאו הבנות לסיור ביד ושם. בכך פתחנו את ההכנה לקראת המסע לפולין.

 

* חגיגות הפורים בפלך נפתחו בחגיגת תחפושות ביום רביעי בבוקר והגיעו אל שיאן בפסטיפלך המסורתי בהנחיית שכבת יב'. בנות השכבות השקיעו בריקודים שהכינו, ובנות יב' הגדילו לעשות בקטעי הקישור ובמסכת ריקודים מפוארת! יישר כח לכולן, ותודה לבנות יב' על כל הפרויקטים שהוציאו אל הפועל לכבוד פורים – עשיתן עבודה מצוינת – כל הכבוד!!!

 
* שמחת פורים: ביום שישי יצאו בנות ט' י' לבית הספר לחינוך מיוחד "תדהר" כדי לשמח את ילדי בית הספר בשוק פורים שמח ועליז! בנות יא' יצאו לשמח את דיירי "בית ראובן", ו"עידן הזהב". כל הכבוד לכל הבנות על הנתינה מתוך שמחה!

 
* יוזמה חברתית בפלך: נעמה בן אליהו רוני יעקבי ומעין גורלין הקימו קרן לעזרת עמותות צדקה. בקרן שיצרו הן מוכרות חולצות ומהכסף שהן מרוויחות מהחולצות הן מחלקות כסף לעמותות לפי בחירתן. הרווח הראשון שלהן ילך לטובת מפעל הקואופרטיב של תלמידי הרטמן המוכרים פרות וירקות במחירים מוזלים לנזקקים. הרווחים של החודש הבא ילכו לעמותות המטפלות בניצולי שואה. כל הכבוד לכל המעורבים בעשיית הטוב!

 

* ברכות: לנעמה לוי ולתזמורת הישראלית לכלי נשיפה על זכייתם במקום הראשון בתחרות בין לאומית לכלי נשיפה שהתקיימה בניו יורק באולם קרנגי! כל הכבוד ליעל ולשותפיה לנגינה, ותודה על התרומה לשמחה לישראל ולפלך!!

פורים

אמהות, תלמידות וחברות
כולן מוזמנות
לקריאת מגילה של נשים לנשים בשושן פורים
בשעה 9:00 בבוקר בפלך.

ובשבוע הבא

* סיור ציונות לתלמידות יב' ביום חמישי.
* ביום שישי מרתון ירושלים – לא יתקיימו לימודים
מצורפת הזמנה להצגת מטלות הביצוע באזרחות בנושא "קשישים".

הורים שימו לב: אסיפות הורים נדחו ליום שני כט' באדר ב' (31.3)

 

מהנעשה בחטיבה

 

*ביום ראשון יצאו בנות כיתות ז' לטיול צפונה בעקבות אליהו הנביא, עליו אנו לומדות עכשיו בשיעורי נביא. הנסיעות היו ארוכות, אך הן זיכו אותנו בחוויות מיוחדות: צפינו מכתף שאול שעל הגלבוע אל עבר הנוף עוצר הנשימה של הרי הגלעד ועמק יזרעאל – אזורי ההתרחשות של סיפורים רבים בתנ"ך כמו גם של היסטוריה ציונית בת זמננו. למרגלות ארמון אחאב שבעין יזרעאל צפינו בהמחזה של הבנות את סיפור כרם נבות, והספקנו אפילו לשכשך רגליים במעין רגע לפני שהחל הגשם. את דרכנו אל הכרמל עשינו כבר בתוך גשמי הברכה, ובכרמל עצמו חווינו כמו בני דורו של אליהו את השמחה (ואת הבוץ) של הגשם שירד אחרי בצורת ארוכה. שנזכה להמשיך ולטייל עם התנ"ך ביד.
ישר כח למורות המלמדות נביא אודליה קניזו ואפרת גל על הארגון ועל חיבור התוכן התנכ"י לאתרי הארץ ונופיה, ולמאיר  ויורם על ההדרכה.

 

*במהלך השבוע הגיעו הבנות בכל יום בסגנון אחר – מחופשות לחיות, בסגנון "פעם", מאופרות ועוד. הן שמרו בעוז על התקנון ופעם ביום באמצע שיעור כלשהו (לפי החלטת פייגי) כל ביה"ס רקד את ריקוד ה"מקרנה" בצהלה ושמחה.

 

*ביום שישי נערכה מסיבת הפורים של החטיבה. התפעלנו מכל התחפושות המקוריות, המושקעות והיפות, ובנות ח' הצחיקו את כולנו במערכונים שהכינו. שיחקנו, צחקנו ואכלנו , ונפרדנו לשלום עד לאחר החג.
תודה לבנות מועצת התלמידות על הכנת משלוחי המנות לעובדי התחזוקה בביה"ס ולכל התלמידות שהביאו את המוצרים.
כל הכבוד לבנות "מצוינות עיתונות" בהנחיית שירה קדרי על הכנת העיתון החטיבתי הפורימי!

 
מזל טוב לדבורה שפירא להולדת הנכדה!

 

שבת שלום ומבורך!