‍‍11.18.2017 // כ״ט חשון תשע״ח

השבוע במפגשים המשכנו לעסוק בנושא השנתי, 70 שנה לישראל, ושמענו שיחה מפי תהילה ביגמן על מקומם של ערביי ישראל לאורך השנים. תהילה הסבירה לנו את הבדלי המעמדות הקיימים בתוך ערביי ישראל והציגה לנו את הזרמים השונים הקיימים בהם- החל מתמיכה בישראל והדגשת הישראליות ועד עוינות כלית והדגשת הפלשתיניות. תהילה דיברה גם על תפקידנו כרוב במדינה יהודית כלפי המיעוט הערבי. תודה לתהילה על שיחה חשובה ומחכימה.

ביום שלישי התקיימה הפגישה הראשונה של פרוייקט מודל האו"ם. בנות מכיתות ט', י', ויא' פגשו מדריכה מביה"ס לידה ולמדו כיצד לכתוב נאום תוך שימוש בניסוח הרשמי של האו"ם. התחלנו הכנות לקראת כנס מודל האו"ם שיתקיים בחודש פברואר.

במסגרת "דרך ההמשך", בנות י"ב השתתפו ביום רביעי בכנס של ארגון "אלומה" בתל אביב . בכנס זה, המיועד לבנות דתיות מכל הארץ, קבלו מידע והכירו שלל מסלולים ותפקידים בצה"ל האפשריים לבת הדתייה, וכן מסגרות מקדימות לגיוס – מדרשות ומכינות.
מספר הבנות הדתיות המתגייסות הולכת וגדלה מידי שנה וההיכל היה צפוף להתפקע. הבנות חוו עוצמה גדולה של "יחד" נשי – ציוני לאומי וגאווה גדולה לקראת שירות צבאי משמעותי .
בפלך אנחנו דוגלים בחשיבות שירות משמעותי והבנות בטוחות בדרכן ובקיאות בתהליכי המיונים. הבנות הוזמנו גם לכנס של השירות הלאומי שיתקיים בחודש הבא.

ביום רביעי יצאו בנות כיתות י לפעילות העשרה במדעים במעבדות בלמונטה.
הן התחלקו לשלושת תחומי הדעת, כך שכל בת עבדה בתחום אחר, בהתאם למקצוע הלימוד שלה:
בביולוגיה ערכו מעבדה בפיזיולוגיה – בנושא מערכות ההובלה והנשימה, ע"י צפייה באיברים העיקריים ומדידות של פרמטרים שונים הקשורים במערכות אלו. במעבדה ניתן דגש לנושא ההומאוסטאזיס ושמירתו במצבים פיזיולוגיים שונים.
בפיזיקה עסקו במעבדות מכניקה – נפילה חופשית, מישור משופע, תנועה מעגלית, שימור תנע ואנרגיה בהתנגשות.
בכימיה ערכו מעבדה בשיטות הפרדה מתקדמות המבוצעות בתעשייה – בניסוי הפיקו ליקופן וקרוטן, מגזר ועגבנייה באמצעות מיצוי, זיקקו יין לקבלת אלכוהול ובצעו כרומטוגרפיה על שכבה דקה (T.L.C).
תודה לרעות, רננה ובתיה על ליווי הפעילות.

ביום חמישי ציינו את חג הסיגד של העדה האתיופית בבוקר שכבות ט-י התקיימה שיחה עם רויטל וורקה על העדה האתיופית, חג הסיגד ומשמעויותיו. לאחר השיחה הצטרפה שכבת י' לתפילה חגיגית בטיילת ארמון הנציב.
בשבוע הבא בתיכון…

ביום ראשון (19.11) נקיים תפילה משותפת עם החטיבה לרגל ר"ח כסלו. התפילה תתחיל בשעה 8:00 ותסתיים בסביבות השעה 9:15.
לאחר התפילה וההפסקה, בשעה 9:50 יתקיים יום שיא במדעים לשכבות ט-י עם שיחה של גיל קרויזר.
ביום שני (20.11) בשעה 19:00 יתקיים המפגש הראשון של השתלמות המורים השנתית.
ביום שלישי (21.11) תתקיים תחרות מחוזית במירוצי שדה. בהצלחה למתחרות!!
ביום רביעי (22.11) תתחיל שכבת יא את העבודה על פרויקט תנך ואומנות
ביום חמישי (23.11) יסתיימו הלימודים לכל השכבות בתיכון בשעה 15:20 עקב שבת ארגון.
לאורך כל היום, שכבת יא תהיה בספריה הלאומית לעבודה על תנך ואומנות
בשעות הבוקר יתקיים שיעור חינוך פיננסי לשכבת ט'.

ביום שישי (24.11) לא יתקיימו לימודים עקב שבת ארגון. ביום ראשון (25.11) לא יתקיימו לימודים לשכבות ט-יא. שכבת יב תתחיל ללמוד בשעה 12:00.

תאריך אסיפת ההורים לתיכון ולחטיבה נקבע ליום שני, ביום שני, ט"ז כסלו, 4.12. האסיפה תחל בשעות אחר הצהריים. פרטים וקישור להרשמה יישלחו בימים הקרובים.

מהנעשה בחטיבה…

ביום שלישי השבוע ציינו את שבוע הזהירות בדרכים. לחטיבה הגיע השוטר אייל סמואל שהסביר לבנות כיצד יש לחצות את הכביש בבטחה ומה אסור ומסוכן ובנוסף ציין כמה כללים חשובים שעלינו לזכור בזמן הנסיעה ברכב כיושבות בו.

לכבוד חג הסיגד הגיעה אלינו בת שבע מולה שסיפרה לנו על עלייתה ארצה מאתיופיה. בתחילה צפינו בסרטון המציג את הפעולות החשאיות של המוסד למען עליית יהודי אתיופיה, עוד בטרם המבצעים המפורסמים ולאחר מכן שיתפה אותנו בת שבע בחוויותיה וזכרונותיה האישיים מהעלייה ומהקליטה בארץ, בנוסף היא הסבירה על חג הסיגד והציגה בפנינו כלי בית מסורתיים של הקהילה האתיופית. השיחה היתה מעניינת ומרגשת ופתחה עבורנו צוהר לעולם של הקהילה.

שבת שלום!