‍‍03.14.2017 // ט״ז אדר ב' תשע״ז

 

ערב שבת קודש, פרשת זכור

 

השבוע שמעו בנות מגמת פיזיקה הרצאה מרתקת על המפץ הגדול והיווצרות היקום מפי פרופ' צבי פירן מהאוניברסיטה העברית. פרופ' פירן דיבר על תאוריות עכשוויות של היווצרות היקום וגם על שאלות פתוחות שעליהם מנסים המדענים בסרן לענות. מהו החומר האפל? איך התנהג החומר ברגעים הראשונים של המפץ הגדול? היה מעניין ופותח חשיבה.

 

מפגשים השבוע הוקדש לשיחה עם חנה גודינגר (דרייפוס) בנושא תענית אסתר. חנה למדה יחד עם התלמידות מקורות הקשורות לתענית לסיבות שאנו צמים. תודה לחנה ולתלמידות על הלימוד המעשיר.

 

ביום רביעי בבוקר שכבות ט-יא קיימו פעילות חגיגית בכיתות עם תחרות תחפושות ולאחר מכן כולן נסעו לרמת רחל לצפות בפסטיפלך!  שכבת י"ב הפיקה פסטי מצחיק ומושקע שניתן לראות שהשקיעו בו זמן ומחשבה וליהוק מצוין של דמויות בבית הספר… במהלך הפסטי כל שכבה (וגם המחנכות!) הציגו סרטונים שמשקפים את הווי השכבה ובית הספר באופן יצירתי ומשעשע. כל הכבוד לכל השחקניות, הרקדניות והצוות מאחורי הקלעים! תודה לעירית טל על כל העזרה וליווי הבנות עד לפסטי. תודה גדולה למחנכות יערה ואפרת על התמיכה של השכבה לאורך כל חודש אדר. פורים שמח ומבדח לכולנו 🙂

 

ביום חמישי הגיעה הדסה יעקובוס לבית הספר ונפגשה עם בנות י"א י"ב, וסיפרה להן על ההצגה שלה "צלצלי בענבלי הפרידה" שעוסקת באובדן ביתה ענבל. באמצעות עיבוד אמנותי ייחודי, ההצגה מביאה את ענבל לבמה, חיה ותוססת. הבנות היו קשובות והביעו עניין וקיבלו הזמנה אישית מהיוצרת לבוא לצפות בה ללא תשלום. ההצגה מועלית כבר שבע שנים בחאן. פרטים נוספים על ההצגה אפשר לראות באתר של "תיאטרון בחצר" http://www.teatronbahatzer.com/tsaltzeli

 

ביום שישי, יום שמחת פורים, שכבות ט-י יצאו להתנדבויות. שכבת ט' יצרה שוק פורים לתלמידי בית הספר "תדהר" ושכבת י' נסעה לרמת אשכול ללוות תלמידים בבית ספר "יד המורה" לחינוך מיוחד בתהלוכה פורימית בשכונה ושוק פורים. שכבת י"א הלכה לשמח את דיירי "בית ראובן" ובית תשושי נפש ברח' ציפורה בשכונה. יישר כוח לתלמידות על ההשקעה ותודה למחנכות ולמתניה, שלומית ורחל על הליווי של התלמידות למקומות ההתנדבות.

 

בשבוע הבא בתיכון…

 

ביום שלישי פעילות מיוחדת לכבוד "יום הפאי" (14.3) . בנות העתודה בט' יחד עם בנות 5 יח"ל מ"מ בשכבה י'

תיסענה לבר אילן לכנס בנושא ננוטכנולוגיה.

שאר בנות שכבה ט יגיעו כרגיל 7.30 להתפלל וללמוד אנגלית בבוקר.

ולאחר מכן יסעו להקרנה מיוחדת של הסרט "מאחורי המספרים" בליווי הרצאה של ימימה חובב על התקופה בה מתרחש הסרט

עוד על הסרט אפשר לקרוא כאן: www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4916692,00.html

 

7.30-15.30 יא-יב פיזיקה נוסעים למעבדות בלמונטה במסגרת ההכנה למשלחת לסרן

 

ביום רביעי נפתח את שבוע החינוך הגופני ויתקיים טורניר כדורסל בין השכבות בין השעות 13:00-14:00.

ביום שני שלאחר מכן יתקיים משחק כדורסל מורות נגד תלמידות – מורות שמעוניינות לשחק יכולות לפנות לשירה או למורן.

 

יום חמישי, הרצאה של מגמת פיזיקה ד"ר שקמה ברסלר

 

יום שישי, מרתון ירושלים – אין לימודים בתיכון. בהצלחה לקבוצת הריצה ולשאר הבנות שרצות במרתון!!!

 

 

מהנעשה בחטיבה…

ביום ששי שעבר יצאו בנות אמירים בכיתה ח' מביתן, שלא כהרגלן בימי שישי, כדי לפגוש מקום מיוחד בירושלים. נסענו לקיבוץ העירוני "ראשית" שבשכונת עיר גנים, ונפגשנו שם עם אסתר הרפז בת הקיבוץ ועם אביה יואש אשר היה ממייסדיו. אסתר סיפרה לנו על האידאולוגיה שהניעה את הקמת הקיבוץ, על פעולותיהם בשנים הראשונות והתמודדותם עם קשיים שונים, ועל הדרכים בהן הקיבוץ ממשיך לפעול גם שנים לאחר הקמתו. סיירנו בין הבניינים בהם גרים אנשי הקיבוץ וחבריהם ולמדנו על הדרכים בהן חוללו שינויים בשכונה מתוך השתלבות בשגרת החיים בה. המפגש היה מעניין מאוד ופתח לכולנו כיווני מחשבה חדשים. תודה מקרב לב לאסתר, בוגרת בית הספר, ולאביה. תודה רבה לאפרת גל, מורת אמירים, שארגנה והובילה את הסיור.

 

ביום ראשון בחסות ובהנחיית מועצת התלמידות, קיבלה כל כיתה נושא מסדרת "דיסני" שלפיו קישטה את הכיתה. הבנות עשו דברים נהדרים וכל כיתה לבשה תחפושת של דמויות חביבות ומשמחות מהסרטים המוכרים. הכיתה שזכתה, כיתה ז'3 ולפיכך נקבע כי כל ביה"ס יראה את הסרט שלה ("הקול בראש"). ביום שני אכן התכנסו הבנות לצפות בסרט אך מטעמים טכניים ראו סרט אחר ("שלגייה 2")… מסתבר שלא ממש משנה איזה סרט של דיסני רואים – כולן נהנות מאד. תודה למועצה שאירגנה את הקישוט, את הסרט ואת הפופקורן….

 

במהלך ערב יום ראשון נשארו בנות המועצה וקישטו מרחבים שלמים בביה"ס כך שביה"ס המשיך והתחפש. המזכירות הפכה לחדר של סינדרלה לפני ואחרי הפיכתה מליכלוכית לבת מלוכה ונעל הזכוכית שלה (עשויית הסלוטייפ) הוצגה לראווה, חדר התלמידות קפא בעולמה של פרוזן וכך הלאה… ישר כח לבנות המועצה שהשקיעו מזמנן ועשו עבודה מקסימה ולאבא של הדר ברוכי שהתנדב ולשמור על הבנות במשך הערב.

 

ביום ג' יצאו חלק מבנות שכבת ח' לבירייה מטעם תנועת "בני עקיבא" ובנות השכבה קיימו יום התנדבות ביד אליעזר, שם ארזו חבילות מזון למשפחות נזקקות. הבנות זכו לתשבחות רבות מצד האחראים במקום על רצינותן ויעילותן. לאחר מכן המשיכו הבנות לסיור בירושלים באזור התחנה המרכזית, ביקרו באנדרטה לזכר החיילים הבריטים שלחמו בא"י ולאחר מכן הלכו לאנדרטה לזכר חיילי מחתרות ולוחמים בחטיבת הראל שנפלו בקרבות על ירושלים. סיום הסיור התקיים מול מנורת הכנסת. הסיור היה מעניין מאד וגילה לבנות הרבה דברים חדשים. תודה רבה ליורם על ההדרכה ולעדי ואודליה על הליווי.

 

כחלק מסדרת מפגשים ושיעורי חינוך העוסקים בנשיות ובהתבגרות, נפגשו השבוע בנות כיתות ח' עם דפנה פלר, עובדת סוציאלית בהכשרתה ומנחה נשים ונערות למיניות בריאה ולמודעות לגוף. דפנה דיברה אתנו על שלל נושאים הקשורים להתבגרות, לשינויים גופניים ועוד. השיחה היתה פתוחה, עניינית ורגישה ונתנה לכולנו כלים חשובים מאוד להתמודדות. הבנות השתתפו בקשב רב, בשאלות ובשיתוף. דפנה מלווה את בית הספר, צוות ותלמידות, מזה כמה שנים, ומהווה חלק ממערך החינוך שלנו בנושאים אלה. תודה לדפנה מקרב לב על השיחה אשר היתה כתמיד מלמדת, מדויקת ומחזקת.

 

ביום ד', כמידי שנה, קיימנו יום משותף עם ילדי הגן הצמוד לחטיבה. במפגש זה תלמידות שכבת ח' הכינו פעילות יצירתית עם הילדים, הכינו רעשנים, צבעו דפי צביעה פורימיים ואיפרו את הילדים לכבוד פורים. הבנות והילדים נהנו מאד אלה מאלה.

תודה רבה לורדית ואסתר הגננות המארחות אותנו בגנים וכן תודה לאפרת ואודליה על הליווי.

 

מזל טוב גדול לפייגי וציון להולדת הבת!

שתזכו לגדלה בבריאות, שמחה ונחת!

 

שבת שלום ופורים שמח!