‍‍02.22.2016 // י״ג אדר א' תשע״ו

* ביום ראשון, קיימה שכבת י"א יום מיוחד שעסק בחברה החרדית. יום זה שילב שני נושאים שעוסקת בהם השכבה: החברה הישראלית וזהות דתית. הבוקר נפתח בהרצאה של יערה שתיארה את השינויים שחלו בחברה החרדית מאז ימי החת"ם סופר ועד לימינו. לאחר מכן, נסעו בנות השכבה למרכז העיר, שם התפזרו הבנות לסיור עצמאי ברחובות גאולה ומאה שערים. במהלך השוטטות התבקשו הבנות לצלם שתי תמונות, משהו אחד שהפריע להן ומשהו שהן היו רוצות לאמץ לחייהן. היום הסתיים בביקור במרכז "תמך" – מרכז יזמות לנשים חרדיות – שם שמעו הבנות על מטרת המרכז ופעילותו, נפגשו עם נשים חרדיות שסיפרו על תפיסת עולמן ואורח חייהן. תודה רבה למחנכות על היום המיוחד.

 
* בנות כיתה י' שלומדות ערבית יצאו לסמינר "גדנ"ע מזרחנים" לארבעה ימים בגבעת חביבה. שם עברו חוויות לימודיות וחברתיות וכן מסלול לימודי מיוחד במסגרת חצי צבאית. ההדרכה נעשית על ידי מדריכים חיילים מחיל המודיעין והנושאים הם: עולם הערבים והאסלאם, מורשת חיל המודיעין, סיפורי ריגול ומבצעים צבאיים שהתבססו על מודיעין, הערבית הספרותית והמדוברת, מנהגים, שירים, פתגמים, הקוראן, ועוד ועוד. הבנות מספרות על שיעורים מאד מענינים ועל חוויה לימודית מיוחדת והנאה רבה, למרות הדרישות הגבוהות של משמעת כנהוג במסגרות צבאיות. בסמינר יש מפגש בין תלמידים ותלמידות מכל הארץ (מבתי ספר דתיים בלבד), דבר שמוסיף הנאה והעשרה מהמפגש המגוון מבחינת ההרכב האנושי של קבוצות הלימוד
המעורבות בין בתי הספר.

 
1* ביום שלישי התקיימו תחרויות האתלטיקה הקלה המחוזיות לחטיבות הביניים בגבעת רם. נציגות שכבת ט' זכו במקום שלישי קבוצתי! כל הכבוד לכל המשתתפות ולרוני שזכתה בקפיצה לגובה במקום הראשון ושברה שיא של כל הזמנים בתוצאה של 5.11 מ'!!! המשיכו כך!

 
* ביום שלישי ערכנו פעילות בכיתות לקראת יום החזון בית ספרי שיתקיים בקרוב. המחנכות שוחחו עם הבנות על הערכים עליהם מושתת בית הספר והעלו דיונים ורעיונות כיצד יראה פלך בעתיד. הבנות התבקשו לתפוס בצילום את ערכי בית הספר על מורכבותם. התוצאות המרשימות יעובדו בהמשך בכיתות.

דבש
* את השיעור הפותח בתוכנית דבש העבירה אלומה. השיעור עסק במדרשים ששואלים את השאלה מי זוכה לחכמה מאת ה' ובתשובות השונות והדילמות המוסריות שכל אחד מהם מעלה.

 
*ערב ההוקרה לצוות פלך לדורותיו התקיים ביום חמישי. למפגש המרגש הגיעו קרוב למאתיים מורים וותיקים וצעירים. במהלך הערב הוענק מגן הוקרה למנהלות בית הספר בעבר ובהווה – למייסדת פלך פנינה רוזנבליט, שהקימה יחד עם בעלה, הרב שלום רוזנבליט ז"ל את בית הספר בשנת 1966, וכן לפרופ' אליס שלוי, לשירה ברויאר ולמיכאל הוכשטיין יו"ר הועד המנהל של פלך. תודה לתמר גנאור ולכל צוות חגיגות היובל שהביאו להצלחת הערב הנפלא!

2

 

 

 

בשבוע הבא בתיכון…
ביום ראשון, ערב מגמות להורי שכבת ט' וי'
ב"מפגשים" – "פלך כבית יוצר עם נשות הלכה בוגרות בית הספר"
ביום חמישי, שכבת י' יוצאת לסיור בדרום תל אביב

 
מהנעשה בחטיבה
* ביום שני בערב התקיים ערב אמהות ובנות לשכבת ח'. הערב נפתח בדברי עדי, חפצי ורחל והמשיך בשיחה של טל על הקשר בין האמהות והבנות, חשיבותו הרבה והאתגרים בתקופת גיל ההתבגרות. את החלק הראשון של הערב סיימנו במשחק זוגות בת ואם שיצר שיח נעים ומקרב בין בנות הזוג. לאחר ארוחה טעימה מהמאכלים שהביאו כולן התפצלנו לסדנאות
של יוגה, תיאטרון, אמנות ודרמה, וגם שם המשכנו לדון בקשר בת ואם בדרך חוויתית ושונה. תודה רבה לטל היועצת ולחפצי ועדי המחנכות, וכן למעבירות הסדנאות לימור ויסברט אמא של אורי, יפית בן זמרה, מעין בבאי, מיכל פינסקי ותמר גנאור.

 
* ביום שלישי יצאו נציגות נבחרת החטיבה לתחרות אתלטיקה בגבעת רם. הן התחרו בקפיצה לגובה, קפיצה לרוחק, הדיפת כדור ברזל, וריצות של 088 מטר, 08 מטר ומירוץ שליחים. הבנות התכוננו לתחרות והתאמנו הרבה, נתנו את כל כולן והגיעו להשגים יפים.  אמנם, הבנות לא זכו במדליה, אך הן היו גאות בחברותיהן משכבת ט' ושמחו עמן על זכייתן במקום
שלישי בדירוג הקבוצתי. רוני  מכיתה ט' שברה שיא בקפיצה לגובה של 5.11 מטר גאווה גדולה לבית ספרנו. שנזכה לעוד הרבה תחרויות מאתגרות ומהנות! תודה רבה לעדינה כליל החורש, המורות לחנ"ג שאימנה את הבנות לקראת התחרות וליותה אותן לאורך כל הדרך ולשירה אמסל שעזרה באימון הקבוצה.

 
* ביום רביעי יצאו כתות ז' למוזיאון המדע למפגש שני במסגרת פרויקט ההתנסויות מרכזיות בנושא האויר סביבנו. הבנות למדו על הרכב האויר, לחץ אויר, שינויי לחץ אויר בשינוי טמפרטורה. הן עבדו עם קרח יבש וחנקן נוזלי, וניפחו בלון בפעמון ואקום חשמלי. הפגישה הייתה חוויתית ומוצלחת מאד. תודה רבה למורי מדעים שליוו את הבנות ולבתיה שמארגנת את כל הפעילויות החוויתיות הללו עבור הבנות.

 
* ביום ה' יצאו בנות רבות משכבת ח' לטיול בני עקיבא לביריה, ולכן בנות השכבה יצאו ליום של סיור והתנדבות בירושלים. היום נפתח בסיור במוזיאון אסירי המחתרות, שם למדו
הבנות על חיי היומיום בכלא ושמעו סיפורים על דמויות מפורסמות כמו ר' אריה לוין, אבי האסירים ומשה ברזני ומאיר פיינשטיין מעולי הגרדום. בתום הסיור במוזיאון עצרנו לפיקניק מושקע בארגון הבנות (אפילו היו פנקייקס לקינוח…) ואת היום המשכנו בהתנדבות בחסדי נעמי במיון מצרכי מזון למשפחות נזקקות. הבנות עבדו ביעילות ובחריצות. תודה רבה לעדינה כליל החורש שארגנה יום זה וליוותה אותו וכן תודה לעדי על הליווי.

 
שבת שלום!