‍‍01.31.2014 // ל׳ שבט תשע״ד

*השבוע התקיים כנס מודל האו"ם בגבעת רם. כבר מספר שנים מתקיים "משחק" דיפלומטיה ופוליטיקה בו משתתפים תלמידי תיכון מבתי ספר שונים ברחבי ירושלים. התלמידים מייצגים את המדינות החברות בארגון לאחר שחקרו ולמדו על אותה המדינה לאורך השנה. בכנס הם מקבלים החלטות בתחומים המעסיקים את הוועדות בניו יורק.

הכנס השנה התקיים לאורך שלושה ימים. ביום הראשון התכנסו נציגי כל בתי הספר במשרד החוץ לאירוע הפתיחה בנוכחות ראש העיר ומארגני הפרויקט. ביומיים הבאים התקיימו הישיבות בגבעת רם שם הנציגים עסקו בנושאים שונים – פירוק נשק, איכות הסביבה, זכויות אדם, סכסוכים טריטוריאליים וביטחון.

תלמידות פלך ייצגו את יוון וקולומביה. יישר כח לאפרת צ'רקה, עמית שמואליאן, יהב אלבק, מאיה אלברט, גאות סאלם, יעל גולדסטון וג'סיקה ברקלי. תודה רבה לסוזן סטריקובסקי על הכנת הבנות והנחייתן לקראת האירוע ועל הליווי לדיונים.

*ביום שני התקיים "חידון הלכה" בית ספרי. החידון היה בנושא מצוות עשה בהלכות שבת. התקיימו שתי מערכות – כיתתית ואישית. כל הכבוד לכיתה יא2 והנציגות של יב' שזכו בתחרות ולבנות משכבת יב' שלקחו חלק בניסוח השאלות ובדיקתן והובלת החידון. תודה לצוות מורות ההלכה נעה, יעל וחנה על ההכנה והארגון.

*ביום שלישי התקיים יום העיון בנושא עגונות ומסורבות גט. לפניכם קישורים לכתבות שהתפרסמו בעקבות האירוע. סיכום של שירה ברויאר בקובץ מצורף.

http://www.mishelach.co.il/%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%94-%D7%9C%D7%90-%D7%9E%D7%90%D7%A4%D7%A9%D7%A8%D7%AA-%D7%9C%D7%A0%D7%95-%D7%9C%D7%98%D7%A4%D7%9C-%D7%91%D7%A1%D7%A8%D7%91%D7%A0%D7%99-%D7%94%D7%92%D7%98/

ערוץ 7  http://www.inn.co.il/News/News.aspx/269731

*ביום שלישי בערב התקיימה פגישה של מועדון קריאה למורות ביה"ס  סביב הספר "חיים יקרים", ספרה האחרון של הסופרת זוכת פרס הנובל אליס מונרו. הפגישה התקיימה בביתה של סופי פפר.  תודה רבה לסופי על האירוח ולכל מי שהגיעה והעשירה את המפגש!

*ביום חמישי בערב התקיימה פגישה נוספת של השתלמות המורות. מיכל עיר-שי העבירה את החלק הראשון שעסק בייצוג האישה באמנות ואחריה המשיך יובל ריבלין בייצוג המתח בין גברים ונשים בז'אנר הקומדיה הרומנטית בקולנוע. תודה לשניהם על ההרצאות המעניינות.

בשבוע הבא בתיכון…

מפגשים – ט-י מעורבות חברתית.

יום רביעי, סיור של קבוצת העתודה ומגמת פיזיקה ביב' למשרדי גוגל.

יום חמישי ושישי קורס עזרה ראשונה לשכבת י'

מהנעשה בחטיבה

ביום חמישי הגיעה לשוחח עם בנות החטיבה נעמי גולדברג-רגב, אמא של הלל גולדברג מט'. נעמי, העובדת בארגון "פעמונים" סיפרה לבנות על הרעיון שבבסיס ארגון זה, על הקלות שבה משפחות מגיעות למצוקה כלכלית ועל הדרכים לצאת מהמצבים הקשים ולחזור לחיים כלכליים נכונים. נעמי דיברה על האחריות של החברה לחלשים ועל האחריות של האדם על דרכו. תודה רבה!

השבוע הותקנו בחטיבה שני מקרנים נוספים בכיתות מה שמאפשר למידה מגוונת ועדכנית יותר ובעיקר פחות נדידה בין החדרים והחלפת כיתות. תודה רבה לדברה ושמואל כהן, ההורים של אריאלה מכיתה ז', על תרומת המקרנים.

השבוע סיימה אודליה קניזו את תקופת מילוי המקום כמחנכת בכיתה ז'1, זה המקום להודות לה על מסירותה והשקעתה הרבה ולאחל לה הרבה הצלחה בהמשך.

כיתה ח2 ניצחה בטורניר הכדורסל של החטיבה, כל הכבוד! ובענייני חינוך גופני, נבחרת האתלטיקה מתאמנת במרץ לקראת התחרויות שיתקיימו בעוד שבועיים.

ובשבוע הבא –

תהילה אקריש חוזרת מחופשת הלידה לחנך את כיתה ז'1. הרבה ברכות עם שובה!

ביום רביעי בעז"ה כתות ח' יצאו לפעילות במוזיאון המדע.

שבת שלום וחודש טוב ומבורך!