‍‍03.03.2017 // ה׳ אדר ב' תשע״ז

 

ערב שבת קודש, פרשת תרומה

 

משנכנס אדר…

 

*ביום ראשון התקיימה תפילת ראש חודש מוזיקלית בהובלת בנות י'. תודה לבנות על קישוט האודיטוריום ועל הנגינה המקסימה שהכניסה את חודש אדר בשמחה.

 

הפיכה תשעז פסנתר*ביום שני, א' אדר התקיימה תפילת ראש חודש יחד עם החטיבה ולאחריה השמינית הכתירה את "רבנית פורים" באירוע מרשים ומצחיק. הרבנית, רוני פורסטנברג, הציגה בפני בית הספר את התקנון לחודש אדר ולאחר מכן נכנסנו לבית ספר "הפוך" שכולו מוזיקה.

פסנתר כנף לבן הוצב בכניסה ופינות בית הספר השונות הוקדשו לסגנונות מוזיקליים שונים – מוזיקה קלאסית, מחזות זמר, שירי ילדים ועוד. בהמשך הבוקר התקיימה הרקדה לבנות התיכון. כל הכבוד לבנות י"ב על בוקר משמח ועל הפיכה מושקעת ויצירתית! תמונות נוספות מההפיכה ניתן לראות באתר בית הספר.

 

*בעקבות בקשות של רבות מהתלמידות ללמוד הלכות העוסקות בצניעות ובלבוש, בשבוע שעבר התקיים לימוד ושיח עם חנה גודינגר (דרייפוס) ושלומית שבות. נושא הצניעות והלבוש עלה מספר פעמים השנה על רקע אכיפת כללי התלבושת בבית הספר ובנות הוזמנו להגיע וללמוד יחד את הנושא מהפן ההלכתי שלו. חנה ושלומית למדו עם התלמידות הלכות הנוגעות לנושא, דנו בצדדים השונים שעולים מהם ודיברו על המחויבות שלנו כבית ספר וכחברה לעניין הצניעות.

תודה רבה לחנה ושלומית על הקדשת הזמן לנושא משמעותי זה שמלווה את כולנו.

 

*מפגשים  לכבוד יום גוש קטיף שצוין השבוע במערכת החינוך, הגיעה ד"ר ענת רוט לשוחח עם הבנות. ד"ר רוט הציגה את עבודת הדוקטורט שלה על אודות אופי המאבק בגוש קטיף, דיברה על זה שהיה מאבק לא אלים בעל הנהגה מתונה וחשפה בפני הבנות מידע חדש ומעניין בנושא. תודה רבה על השיחה המחדשת.

 

מונופול לשון*כחלק מההערכה החלופית בלשון בכיתה י' הבנות הציגו משחקים שהכינו בנושא הגזרות בלשון. הבנות השקיעו ויצרו משחקים יפים ומשעשעים. כאן המקום להודות לשופטות- תמר גנאור, יעל מרגלית, יעל תנעמי וימימה חובב ולחן סבתו על הובלת המהלך והפעילות

 

*בנות ט הלומדות 4 5 יחל' במתמטיקה, שמעו ביום ראשון הרצאה מפי שי קווס מחברת אינטל. המרצה דיבר על המוטיבציה ללימודי מתמטיקה ברמה מוגברת, על העתיד שכבר כאן – טכנולוגיות מאוד מתקדמות כמו מכוניות אוטונומיות, משקפיים חכמים, ננו-טכנולוגיה ועוד ועוד.

ההרצאה הייתה מאד מוצלחת, הבנות מאוד התעניינו, הסתקרנו ושאלו שאלות רבות. תודה לבתיה יעקבסון על היוזמה!

 

*שכבת י' ממשיכה לעבוד על הפרויקטים החברתיים שלהן והשבוע יצאו שמונה בנות לטיול משותף עם תלמידי בית רחל שטראוס. יום לפני הטיול, ביקרו הבנות בבית רחל שטראוס והכינו את הדרכות הטיול יחד עם התלמידים שם, כך שבטיול עצמו ההדרכות היו משותפות. בהמשך השנה יתקיים טיול נוסף במתכונת זהה. כל הכבוד לתלמידות שכבת י' על פרויקט מקסים!! תודה גדולה למורן ותמר על הכנת התלמידות, לבנות המשקעיניות מכתה י' וליורם על הובלת הטיול והתהליך.

 

*ביום שלישי שעבר יצאו כתות ט' לסיור חמישי בסדרת סיורי השל"ח וידיעת הארץ. כחלק מלימוד יחידת השפלה יצאנו לשפלת יהודה. את היום פתחנו בגבעת התורמוסים היא תל שוכה- שם צפינו על שדה המערכה שבין פלישתים וישראל בעמק האלה 'בין שוכה ובין עזקה' ולמדנו על קרב דוד וגולית. פריחת הכלניות, הרקפות והתורמוסים המרהיבה הקשתה עלינו לעזוב את המקום…

 

משם המשכנו לחורבת מידרס-יישוב יהודי מתקופת התלמוד עם שרידים של בית כנסת, מערת קבורה, מערות פעמון ומחילת מיסתור מתקופת מרד בר ככבא. הזחילה במערות הייתה חווייתית, הנוף משגע והפריחה מרהיבה. תודה לליאת על הליווי ולמאיר ויורם על ההדרכה.

 

*תלמידות שכבה ט התנדבו השבוע ביום רביעי לקראת פורים:

ט1 הלכו לארוז חבילות מזון יחד עם תלמידי "תדהר", בי"ס לחינוך מיוחד וט2 צעדה לשכונת אבו טור לבית הספר "בן יהודה" לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים, שם קשטו עם התלמידים את בית הספר שלהם ורקדו וחגגו את חודש אדר במסדרונות. תודה לליאת ולנפת על תפעול ההתנדבות.

ביום חמישי כל השכבה נשארה ללילה לבן וישנה בבי"ס! הבנות הכינו פעילות, ראו סרט והלילה כולו היה מהנה וכיפי. כל הכבוד לוועדות השכבתיות ולמחנכות, נפת וליאת!

 

ההפקה ביידיש – עכשיו ביוטיוב לכל מי שלא הספיקו להגיע ומי שרוצה לראות שוב – הנה הקישורית!

 

מהנעשה בחטיבה:

 

*ביום ראשון יצאה שכבת ח' למוזיאון ישראל להדרכה בנושא 'שערים' העוסקת בזהות היהודית שלנו. בסיור צפו הבנות בחפצים שונים המאפיינים את חייו של האדם היהודי לאורך השנים סביב מעל השנה, ביקרו בבתי כנסת שונים שהגיעו מארצות שונות, ראו את הדמיון והשוני ביניהם ואף שוחחו על חיינו כיום בהקשרים אלה. הסיור היה מאד מעניין ובנות סיפרו כי הדברים נגעו בהם.

תודה רבה לעדינה ואודליה שליוו את הסיור.

 

*ביום שני, ראש חודש אדר, התפללו בנות החטיבה באולם הספורט עם כלל בית הספר והובילו את התפילה והקריאה בתורה. בתום התפילה התקיים טקס הכתרת רבנית פורים של התיכון ומיד לאחריו נכנסו כל הבנות למבנה התיכון שהפך את פניו בן לילה לעולם המוזיקה. פירוט בנושא ניתן לקרוא בדיווח של התיכון אך חשוב לומר כי הבנות נפעמו מהרעיונות הנהדרים, המקוריות והביצוע. בתום הסיור הלכו בנות שכבת ז' לביה"ס אפרתה כדי לשמוח ולרקוד עם ילדי בית הספר, וגם לאפר אותם ולהכניסם לאווירת חודש אדר. תודה רבה לציפי, מירי תמר ושני על הליווי.

 

*ביום שלישי הפעילה מועצת התלמידות את "יום פיית השיניים", כולנו הגענו בפיג'מות, בנות המועצה הסתובבו כפיות, ואף חילקו מטבעות שוקולד – כיאה לפיות שיניים….

*ביום רביעי התקיימה בחסות מועצת התלמידות תחרות "מאסטרשף" בין חמש כיתות ז' וח'. כל כיתה הביאה מצרכים והכינה תבשילים המאפיינים ארץ מסויימת. חבר השופטות קיבל רשימת קריטריונים הכוללים שיתוף פעולה, הקפדה על ניקיון, מקוריות, טעם ועוד. כל הכיתות עבדו נהדר, המנות היו מעוצבות מקסים, המקוריות שלטה בכל והטעם היה נהדר. היה מאד קשה להכריע ולהחליט איזו כיתה תזכה באיזה מקום ובאיזה קריטריון. בסופו של דבר זכתה כל כיתה בקריטריון המגיע לה, ובסיכום הסופי זכוו בנות ז'2 ובנות ח'1 במקום הראשון. כל הכבוד לבנות המועצה על הארגון ולכל בנות החטיבה שהתנהלו נהדר בכל מישור.

 

ליצן*ביום חמישי בבוקר, בעוד בנות עבודות החקר של  ז' היו במפגש נוסף בספריה הלאומית ובנות העתודה של ז' היו בשיעור מיוחד במעבדת התיכון, התקיימה שיחה עם תמר גנאור עם בנות ח' לקראת פורים. תמר שוחחה עם הבנות על ליצנים, והציגה בפני הבנות ליצנים שונים מתקופות שונות ודיברה על הדימוי והייצוג שלהם. השיחה נסבה על הייצוג החיצוני של הליצן לעומת מה שהוא בעצם חווה בתוכו, ומתוך כך עלתה המורכבות של דמותו. תמר הדגימה את הדברים דרך ליצנים המתוארים כבר מימי הביניים דרך ליצני החצר, ליצני קומדיה דל ארטה, וליצנים ביצירות אמנים מודרניים ועכשויים. הבנות השתתפו, היו מעורבות והבינו את המורכבות בנושא, נהנו והחכימו. תודה רבה לתמר גנאור על השיחה המעניינת.

 

*במהלך יום חמישי התקיימו גם שיעורי תלמידות במקום שיעורי מורות במסגרת ה"נהפוך-הוא" של חודש אדר, והיום נחתם בכינוס בית ספרי של יום חמישי בהובלת התלמידות. בנות המועצה גילמו את דמויות הצוות של ביה"ס והעבירו כינוס יפה ומושקע, עם מצגת,  דבר תורה ועוד… עתידכן מובטח!

 

מזל טוב לתפארת עגיב להולדת הבן!

מזל טוב לגולדי בוקוב להולדת הנכד!

 

 

שבת שלום!