‍‍02.15.2016 // ו׳ אדר א' תשע״ו

car* ביום שני יצאו בנות י"ב לפעילות בנושא חינוך לנהיגה בטוחה. התלמידות ביקרו בבי"ח הדסה עין כרם ופגשו את הרופאים והצוות הרפואי שמטפלים בנפגעי התאונות עם הגעתם לבית החולים. הבנות למדו כי באופן סטטיסטי, הפרופיל של הנוער הירושלמי הוא הפרופיל המסוכן ביותר מבין הנהגים בארץ (!). בנוסף, פגשו נפגע תאונת דרכים ששותק בחצי מגופו בעקבות תאונה ונמצא כבר 18 שנה בכיסא גלגלים. הוא שיתף אותן בסיפור התאונה והשיקום מעורר ההשראה.

הפעילות הייתה משמעותית וחשובה ואנחנו מקוות שהבנות לקחו את הדברים לתשומת לבן כנהגות וכהולכות רגל. תודה ללאה רוזנטל שליוותה את הבנות.
* השבוע ביום שלישי, במסגרת "מפגשים" הגיע יורם השוטר לשוחח עם כיתות ט' ו-י'. השוטר הוזמן בעקבות בקשת כיתה י 2 של המחנכת מורן לשמוע על המצב בימים אלה בירושלים, ועל פעילות השב"כ והמשטרה. יורם סיפר על ההשלכות של אירועים חשובים כגון סיפור רצח אבו חדיר ופרשת כפר דומא ועל פעילות המשטרה במקרים כאלה. כמו כן, חידד את הדרכים בהן התלמידות והאזרחים יוכלו לנהוג באירועים בטחוניים. תודה לבנות י 2 שהעלו את הנושא וליורם, השוטר. השכלנו והכרנו את המשטרה ואת פעלה.
ice cream* ביום חמישי נסעו בנות כיתות ט' לפעילות מדעית במעבדות בלמונטה בגבעת רם. נסיעה זו משלימה את סדרת הפעילויות בהן כל תלמידה חוותה ניסויים בכל שלושת תחומי הדעת:
כימיה, ביולוגיה ופיזיקה. בפיזיקה ערכו מעבדת היכרות באופטיקה ובלחץ אויר. בכימיה למדו על תהליכים כימים, דרכי זיהוי תגובה כימית, ולסיום ניסויים במצבי צבירה שכללו הכנת גלידה עם חנקן נוזלי. בביולוגיה עסקו במעבדות בפיזיולוגיה ובמיקרוביולוגיה.
* את השיעור הפותח בתוכנית דבש העבירה תהילה בלומן. השיעור עסק בלימוד סיפורו של הקבצן הגיבן ובהבנת הביטוי "מעט המחזיק את המרובה". כולן מוזמנות להצטרף אלינו..
50* לכבוד ר"ח אדר א', התקיים המפגש השלישי של בית מדרש לבוגרות אותו הנחתה שולי אייזקס. שולי, בוגרת פלך, שחינכה ולימדה בבית הספר שנים רבות הביאה לבית המדרש את סיפורו של ש"י עגנון "חכמת נשים". לאחר קריאת הסיפור וזיהוי המקורות התנכיים בתוך הטקסט גילינו את הרובד המהפכני שעולה מתוך ההפניות ועומד כמעט בסתירה גמורה לטקסט המקורי. השיעור היה מרתק וכל הנוכחות נהנו מהלימוד ומגילוי הרבדים הכנים בכתיבתו של עגנון ונשארו עם טעם של עוד. תודה לשולי על השותפות בבית המדרש. שמחנו לראות את הבוגרות והתלמידות שהגיעו.
המפגש הבא יתקיים בל' באדר א', 10.3.2016 . פרטים נוספים בקרוב, מוזמנים להצטרף בשמחה.
בשבוע הבא בתיכון…
ביום ראשון יוצאות תלמידות ערבית בכיתה י' לגדנ"ע מזרחנים לארבעה ימים.
שכבת י"א מקיימת יום מיוחד בנושא החברה החרדית.
ביום שני ייערך תרגיל בטיחות ארצי של ירידה למקלטים.
ביום שלישי, תלמידות ט' ישתתפו בתחרויות אתלטיקה לחטיבות הביניים
ב"מפגשים" תערך פעילות בנושא "חזון בית הספר" לכבוד שנת היובל.
יום חמישי בערב יתקיים יום הוקרה למורים ולעובדי פלך שעבדו בבית הספר לאורך יובל שנים. המפגש יתקיים בבית מזי"א בשעה 19.00 . כל אנשי הצוות של בית הספר בעבר ובהווה מוזמנים!! נא לאשר הגעה במזכירות.
מהנעשה בחטיבה
radish* ביום שלישי יצאה כיתה ח' 1 לפעילות התנדבותית מקורית בניצוחה של וועדת החודש. כל בת הביאה עימה מעט בצלים, צנוניות וכד', והלכנו לשתול גינת ירק קטנה במרכז הקהילתי של השכונה, הסמוך לבית הספר. השמש האירה לנו פנים (אם כי האדמה הייתה בוצית למדי). היה מרענן, כיף, מלמד ומלא בסיפוק. יישר כוח לבנות ועדת החודש: רוני, זיו, נעם וטליה. תודה רבה לפייגי וציון שתמכו בפרויקט מאחורי הקלעים (וגם בקדמת הבמה).
* בכינוס של יום חמישי נפרדנו מבנות המועצה של ח': עפרי, שקד, יעל ואליה, והודינו להן על פעילותן במהלך השנה האחרונה. קידמנו בברכה את הבנות החדשות שנבחרו לתפקיד: שיראל, טלי, שירה ותהילה. ברכות הצלחה בתפקידכן.
* בכינוס גם התחלנו את הפעילות לקראת חידון ההלכה היומית, כל בנות בית הספר התחלקו לעשר קבוצות וכל קבוצה המציאה שם לעצמה. מעתה ועד החידון עצמו יהיו שלבים ומשימות כגון מבחן על ההלכות, חידה יומית ועוד. בהצלחה לוועדת החידון ולחפצי המובילה אותן.
* לשמחתנו בית הספר נבחר להשתתף בפרויקט התנסויות מרכזיות של מוזיאון המדע, בנושא האוויר סביבנו.
בתכנית זו תפגשנה התלמידות עם נציגי מוזיאון המדע שלוש פעמים: פעמיים בבית הספר, ופעם במוזיאון. ביום חמישי נערכה פגישה ראשונה עם המדריכים בבית הספר. הבנות למדו על לחץ אויר, חוו ניסויים שונים בהם בדקו השפעת טמפרטורה על לחץ אויר, התעמקו בנושא הרוח, ולסיום הטיסו להנאתן טיסנים. תודה רבה למורה בתיה על ארגון הפרוייקט.
* במסגרת מערך דימוי גוף ונשיות בשיעורי חינוך נפגשו בנות כיתה ח' ביום חמישי עם דפנה פלר לסדנא בנושא נשיות ומיניות. דפנה שוחחה עם הבנות על המעגליות הקיימת בגוף האישה וכיצד היא באה לידי ביטוי בהיבטים שונים. היא הדגישה בדבריה את החשיבות של היכרות עם הגוף והקשבה אליו ולמה שהוא מספר לנו וזאת בכדי להיות לנערות ולנשים בריאות ועצמתיות יותר. בנוסף התמקדה דפנה בהסבר על המחזור החודשי, ובהשפעות ההורמונליות שיש לו על הגוף. לבסוף היא הקדישה כמה מילים לדיבור על יחסים אינטימיים. הסדנא היתה
משמעותית ומלמדת והבנות גילו בה עניין רב. תודה רבה לדפנה שידעה (כתמיד) לגעת בנושאים חשובים אלו בפתיחות, ברגישות ובתבונה.
בשבוע הבא נחתום את הנושא בערב אמהות ובנות.
מזל טוב לגלית ולכל משפחת ינובסקי להולדת הנכדה
מזל טוב לעדה אחימן לנישואי הבן
שבת שלום!