‍‍01.11.2019 // ה׳ שבט תשע״ט

תודה לאוריה שמלצר על כתיבת דבר התורה. אוריה הוא המנהל האדמיניסטרטיבי בפלך ומורה לגמרא.

 

ביום שני בבוקר התכנסנו לתפילה עם החטיבה לכבוד ראש חודש שבט

ביום שני בערב, כ-150 נשים – אמהות, בוגרות בית הספר ונשות צוות בפלך הגיעו לערב שכותרתו "שיח פתוח על לבוש של בנות". זהו נושא שמלווה אותנו, כנשות חינוך, באופן יום יומי. במפגש, זכינו לשוחח על הנושא במסגרת נשית, נעימה ופתוחה ולשמוע מגוון דעות ושיתופים ומחשבות על הנושא.

 

תניה רגב, דוקטורנטית בתכנית ללימודי מגדר באוניברסיטת בר אילן, בוגרת פלך שלימדה וחינכה בבית הספר פתחה את הערב בהרצאה על השיח בנושא צניעות ונשיות, סופי פפר ורחל צור, מנהלות בית הספר, דיברו על הנעשה ביום יום בפלך ולאחר מכן התחלקנו למעגלי שיח להזדמנות לדיון מעמיק ואישי יותר, בהנחיית צוות בית הספר.

 

את הדיונים החשובים מהערב נמשיך יחד עם הצוות ויחד עם התלמידות. תודה לכל מי שהגיעה לערב.

Keep Talking שכבת י

ביום שישי האחרון, ערכנו פגישה נוספת של אנגלית מדוברת לקבוצות האנגלית של שכבת י' יחד עם המורות שרה וזואי בנושא נסיעות ומסעדות. הבנות דברו במשך 3 שעות, הציגו ושחקו משחקים – הכל כמובן באנגלית! מחכות לפעם הבא…

 

ביום ה' יצאו בנות העתודה בחטיבה לסיור לימודי מרתק במוזיאון המדע, לסיום חוויתי של לימוד נושא האנרגיה. הבנות סיירו בתערוכה הממחישה המרות אנרגיה, למדו על הדרכים להעברת אנרגית חום, והכינו בסדנת בנייה משימות של המרות אנרגיה לפי דרישה ממוקדת. הבנות נהנו מאד, והתנהגו למופת. ממש ייצגו את פלך בכבוד מעורר התפעלות.מדעי המחשב במשרדי גוגל

 

תלמידות מדעי המחשב ט-י ביקרו במשרדי חברת גוגל  בתל אביב. הבנות נחשפו למוצרי גוגל השונים והשתתפו יפה בדיון על האתגרים שבבנית מנוע החיפוש המפורסם. שתי מתכנתות בחברה(האחת בוגרת פלך…) סיפרו על משמעות התפקיד ועל חווית היום יום שלהן. לבסוף סיירו הבנות במשרדים המיוחדים של גוגל(הידעתן שלכל קומה בחברה יש ריח מיוחד?) והתרשמו מסגנון העבודה במקום. היה מסחרר…

 

לכבוד מזג האוויר החורפי, מועצת התלמידות הפתיעה את תלמידות התיכון בפעילות חורפית והפוגה מהלימודים. ראינו סרט ואכלנו פופקורן ושתינו שוקו חם טעים ומפנק. תודה לבנות המועצה על הפעילות הכיפית והנעימה ושוברת השגרה.

 

ביום שלישי שכבת ט' סיימה את סדרת המפגשים בנושא חינוך פיננסי. הבנות למדו כיצד להתנהל נכון יותר עם הכסף, קיבלו טיפים ומידע חשוב לעתיד הכלכלי שלהן. תודה רבה לאלפרד, שהעביר את הסדנאות בצורה מעניינת ובהתנדבות!

 

בנות תנ"ך מוגבר בשכבת י"א פתחו את החלק השני של פרויקט "דורשות תנ"ך". בימים אלה הן מסיימות את כתיבת העבודה העיונית שלהן ויחלו בתהליך היצירתי. הבנות פגשו את המנחות שילוו אותן בתהליך ושמעו מהן על האפשרויות השונות העומדות בפניהן. הערב המסכם של יב בקיר הטיפוסהפרויקט יתקיים בראש חודש אדר א'. בהצלחה להן בסיום הכתיבה והמשך התהליך.

 

שכבת יב יצאו ביום חמישי לבוקר כיף שכבתי ולפעילות פעילה במיוחד. לאחר תפילה והדרכה קצרה, החלו הבנות לטפס על קיר הטיפוס של ירושלים. התלמידות התאמצו ונהנו!

 

השבוע בדבש למדנו עם הרבנית ד"ר חנה השקס מן המכון למנהיגות הלכתית במדרשת לינדנבאום וארגון רבני בית הלל שיעור מרתק בנושא: "מי רוצה להיות אשת חיל?".

 

כל הכבוד לבנות שעלו לשלב הגמר בתחרות האולפניאדה המתמטית!

כיתה י' – רוני אפרתי, רחל אלטלף, כיתה יא' – שירה בן שחר, נטע ורקר, כיתה יב' – זמרת קניאל, יעל אקרמן

שלב הגמר יתקיים ביום שלישי יד' באדר א' 19.2 בהצלחה!

מזל טוב לשירה אמסל על הולדת הבן

מזל טוב לחנה אהרון להולדת הבת

שתזכו לגדלם בשמחה, בריאות טובה ונחת!