‍‍08.14.2019 // י״ג אב תשע״ט

תודה רבה לרחל צור על כתיבת דבר התורה

 

במסגרת שיעורי חינוך של שכבת י”ב שעוסקים בהכנה לחיים:

בשבוע שעבר שמענו את פרופ’ מני קוסלובסקי, פרופ’ לפסיכולוגיה, ששפך מעט אור על חשיבות הלימודים האקדמיים, על אופן הקבלה למסלולים שונים ועל הכרת עצמי בשביל לבחור מסלול נכון עבורי. ההרצאה היתה עשירה בנתונים, מצחיקה ואפשרה לבחון לעומק סוגיה חשובה מאוד, תודה רבה!

השבוע שמענו את ניל כהן, אבא של אביה כהן מכיתה י’, שהסביר על התנהלות כלכלית נכונה. ניל הציג בפני תלמידות יב נתונים חשובים כמו תלוש השכר, זכויות העובדים, חישוב הוצאות, תשומת לב לעמלות ועוד. עיקר ההרצאה היה חשיבות התכנון הכלכלי הנבון והמעבר מהתנהלות אימפולסיבית רגעית לתכנון לטווח קצר וארוך. תודה רבה לניל על הרצאה חשובה ומעשירה! תודה למחנכות השכבה, יערה ואפרת, על הבאת מומחים מתחומים שונים כהכנה לקראת היציאה ל”חיים האמיתיים” שמחוץ לבית הספר.

 

ביום ראשון הציגה שכבת י”א לשכבות ז-י את יצירותיהן בפרויקט “דורשות תנ”ך”. תלמידות ז-ח הסתובבו בתערוכה ושמעו מפי התלמידות הסברים על עבודותיהן האמנותיות. לאחר מכן, הצטרפו כיתות ט-י והתכנסנו כולנו באודיטוריום לראות את היצירות בתחומי המחול והמוזיקה. דרך הצגת העבודות בתחומים השונים נחשפו התלמידות הצעירות לפרויקט ולאיכויותיו השונות: למידה מתוך בחירה, העמקה, ביטוי אמנותי, פרשנות חדשנית ועוד. תודה וכל הכבוד לבנות שכבת יא.

 

ביום ראשון הגיע אילן פרץ, אבא של רוני פרץ מכיתה ז’1 להרצות בפני הכיתה בנושא “מוגנות ברשת” לכבוד שבוע המוגנות ברשת שצויין בשבוע שעבר ולכבוד סיכום הנושא “פלאפונים – אחריות ומוגנות” שהתקיים בשיעורי חינוך בכיתה. אילן חשף אותנו למידע חשוב ושימושי. תודה רבה!

 

ביום שני במפגשים ארחנו את ד”ר רוני בר לב, חוקר דת ותרבות, לשיחה על החסידות כמהפכה בעולם היהודי. רוני שפך אור על ההתפתחות של החסידות בהקשר ההסטורי, האספקטים החדשניים שלה והמאפיינים שגרמו לה להפוך לתנועה המשמעותית שהיא כיום. תודה רבה לרוני על שיחה מרתקת!

 

ביום שני מועצת התלמידות של החטיבה ארגנו יום חורף לכלל החטיבה.

את הבוקר פתחנו בארוחת בוקר חטיבתית, היה טעים ומפנק במיוחד.

לאחר מכן כל שכבה השתתפה בפעילות משחקית של “הכל הולך” -משחקי תחרות טריוויה, פנטומימה,  ריקודים , ציורים, הצגות ומורל הייתה אוירה שמחה, מצחיקה וממש מגבשת.

בסיום היום הכינו הבנות מנדלות וחיברו לו מגנט וחילקו את המגנטים אחת לשנייה כקישוט ללוקר. בנות המועצה קינחו את היום בצ’ופר טעים לכל החטיבה.

כל הכבוד לבנות המועצה- שירה בינג,הלליה אזולאי,מאור הדר ואור דמביץ משכבה ח’ שהרימו יום מקסים, מאורגן, מגבש וכייפי במיוחד.

ביום שלישי קבוצת דוברות האנגלית של שכבת י’ ארחו נציג של הקונסוליה האמריקאית שהראה להן דרכים טובות למצוא מידע אקדמי על נושאים שונים. המפגש היה לקראת עבודת מחקר שהן עובדות עליה בימים אלה והפרויקט לבגרות באנגלית בהמשך. למדנו המון ואפילו הנציג נהנה… תודה רבה לנציג הקונסוליה ולאיטה, המורה לאנגלית של הקבוצה, שארגנה את המפגש.

 

ביום שלישי יצאו בנות מגמת ערבית מכיתות י”א וי”ב למפגש עם שתי נשים מהמגזר הערבי: גברת אמירה חאיין גרייב (מנהלת בית ספר, נוצריה, חיפאית) וד”ר חנין מג’אדלה (עובדת סוציאלית, מוסלמית מבאקה אלע’רביה). שתי הנשים שיתפו את התלמידות בתחושותיהן ובאתגרים העומדים בפניהן כנשים ערביות במדינת ישראל. במפגש עסקנו בשאלות של זהות, היחס למדינת ישראל, סטיגמות, ובעיקר בשאלה האם ניתן לצאת ממעגל הפחד והשנאה ההדדיים בין המגזרים.

 

במפגש ניתנה לבנות הזדמנות לשאול שאלות ולהביע רגשות, וגם לשמוע כיצד נראית המציאות מנקודת המבט של ה’צד השני’, כך שהתקיים שיח פתוח על החברה הערבית, ועל המתח הקיים בין החברה הערבית ליהודית.

 

תודה לבנות שהתעניינו, הקשו, שאלו ושיתפו ברגשות ובמחשבות בכנות וברגישות. תודה למורות ערבית, אורלי זמרן ויעל מרגליות על ארגון המפגש.

 

ותודה ל’מכון מנדל למנהיגות חינוכית’ על האירוח הנעים!

 

ביום שלישי יצאה שכבה ח’ לסיור בהרודיון במסגרת שיעורי היסטוריה. נחשפנו לשרידי הארמון של הורדוס, נכנסנו לבתי המרחץ שלו וכן פקדנו את שרידי קברו המפואר.

בנוסף שמענו על השימוש שנעשה במקום בתקופת המרד הגדול ובמרד בר כוכבא. החיבור בין הלימוד בכיתה לשטח היה משמעותי ומלמד. תודה רבה ליורם ומאיר שהדריכו אותנו ולתמי ועדי שליוו את הסיור.

 

Keep talking - לימודי אנגלית2ביום שלישי היה לכיתות אנגלית בכתה י’ עוד ארוע של סדרת “Keep Talking”. הפעם המיקוד היה בנושא קניות. התלמידות התחלקו לקבוצות וכל קבוצה צפתה בסרטון באנגלית במגוון נושאים הקשורים לקניות: בגדים יד שניה, איך מזג האוויר משפיע על הרגלי הקניות שלנו, השתלטות רובוטים על תפקידי מכירות, וההשפעה של קניות באינטרנט על הסביבה. אחר כך התלמידות הציגו את מה שהן למדו לשאר הקבוצות. לבסוף, היתה לתלמידות הזדמנות “לעשות קניות” באנגלית בדוכני “מכירות” שהקימו בבית הספר. חלק מהתלמידות היו המוכרות וחלק הקונות. הן קיימו שיחות ודימו סיטואציות של קניות. כולן מאד נהנו! תודה רבה לזואי טל, שולי שיינפלד, עירית רבינוביץ ושרה קורנלוט ריבץ על הארוע המוצלח.

 

 

 

ביום רביעי יצאו כיתה ט2 לסיור לימודי בספריה הלאומית כחלק מתכנית “אני ירושלמית” שפועלת בכיתה. במהלך הביקור למדו תלמידות הכיתה על הספריה הלאומית וחקרו תכנים שונים בנושא מוזיקה, מפות ועוד. תודה רבה לציפי סגל, מחנכת כיתה ט2, על תיאום הסיור.

 

 

לכבוד סיום לימוד הלכות צדקה במסגרת “הלכה יומית”, העבירה המורה בתיה יעקובסון ביום חמישי סדנא לשכבת ז’ בנושא ניהול פיננסי. בתיה מתנדבת מזה שנים בארגון “פעמונים” העוזר למשפחות לנהל נכון את כלכלת ביתם על מנת לצאת ממשברים פיננסיים. בתיה סיפרה לנו על הארגון והבנות התנסו בניהול פיננסי הנוגע לגילן.

תודה רבה לבתיה – היה מרתק וחשוב.

השבוע בדבש ארחנו את הרב ד״ר יצחק בן דוד, רב קהילה בצור הדסה ומלמד בישיבה לנשים בראש צורים, ושמענו מפיו שיעור מעורר מחשבה בנושא: ״קיימו וקיבלו היהודים״ – על קבלת תורה, יצירה ומחוייבות דתית.

 

ברכות ליורם אלמכיאס על הספר החדש שכתב “ופנינו חברונה”! – https://carmelph.co.il/book/heading-to-hebron/

ערב השקה יתקיים ביום חמישי ל’ אדר א’ 7.3 בשעה 19:00 ביד בן צבי.

 

ביום חמישי תתקיים ההפקה השנתית של מגמת יידיש. ההצגה השנה היא “די מגילה” של איציק מנגר, ויהיה מושקע ומצחיק כרגיל. מצורפת ההזמנה.

שבת שלום!

 

ארכיון