אמנות

ייחודה של תכנית הלימודים במגמת אמנות היא בכך שהיא משלבת מרכיב מעשי הכולל סדנה יצירתית לצד לימוד עיוני המרחיב את הדעת ומפתח מיומנויות ביקורתיות של חשיבה וצפייה. לימוד האמנות אינו כרונולוגי אלא מתרכז בסוגיות תרבותיות, חברתיות ופילוסופיות הקשורות לאמנות המודרנית, הפוסט-מודרנית והעכשווית.

תכנית הלימודים תקנה לתלמידות כלים ומיומנות להבין את שפת היסוד בתחומי הציור, הפיסול, האדריכלות, הצילום, והמדיה הדיגיטלית באמצעות צפייה, התבוננות ביצירות אמנות, קריאה והתנסות עצמית בסדנה. התלמידות תלמדנה על האמנות כתהליך תקשורת של העברת מסרים, אופני הצפנה ופענוח. תכנית הלימודים עוסקת בסוגיות כמו ביקורת חברתית, יחסי אמן מקום, זהות ותרבות. במסגרת הלימודים התלמידות יעמיקו בהיכרות עם תקופת הרנסנס וילמדו פרקים בתיאוריה ותולדות האמנות יחד עם עבודה ויצירה בסדנה. 

הסדנה באמנות היא מרחב למידה המאפשר לתלמידות לבטא מחשבות, רעיונות ועמדות באמצעים אמנותיים ביניהם, רישום, הדפס, ציור בצבע, פיסול, צילום ווידאו ארט. התלמידות תכרנה את מרכיבי המדיה השונים ותתנסנה בהן באפן חוויתי. הסדנה תעסוק בתהליכים של יצירה, פיתוח הדמיון והחשיבה החזותית.

במסגרת לימודי האמנות יוצאות תלמידות המגמה לסיורים במוזיאונים, גלריות, סדנאות מחוץ לבית הספר ופוגשות אמנים פעילים בתחומים מגוונים.

בסיום הלימודים במגמה, בסוף כיתה י"ב, כל תלמידה מציגה פרויקט גמר שהוא יצירה אישית המשקפת ומסכמת את התנסותה בסדנה. במסגרתו, התלמידה תביא לידי ביטוי חשיבה חזותית, רעיון, נושא ומסר באמצעים חזותיים, מדיה, חומר וטכניקה הכל ע"פ בחירה אישית של התלמידה. הגשת הפרויקט כוללת הגשת נייר עמדה ותיק עבודות מסכם של העבודות שנעשו במהלך הסדנה. בנוסף,התלמידות ייבחנו במבחן עיוני מסכם. הכולל גם מרכיב מעשי-יצירתי של מחווה לאמן ופרויקט אוצרות.