לימודי ארץ ישראל

מגמת לימודי ארץ ישראל הינה מגמה אינטגרטיבית המשלבת תחומי עניין מגוונים במקצועות ידיעת הארץ (גיאולוגיה, גיאוגרפיה, ארכיאולוגיה, בוטניקה, זואולוגיה והיסטוריה) ומתמקד בלמידת הנושאים בשטח. במהלך השנתיים מסיירות התלמידות ולומדות שתי יחידות על ירושלים מראשיתה ועד איחודה במלחמת ששת הימים, ושתי יחידות איזוריות: מישור החוף, ההר המרכזי וצפון הארץ. הלימודים משולבים בסיורים יומיים ובקמפוס מרוכז של שלושה ימים. יחידת בגרות נוספת כוללת עבודת מחקר עצמאית. פעם בשנה התלמידות גם נדרשות להדריך סיור בשטח. מגמת א"י משותפת לי"א וי"ב יחד, והלימודים מתקיימים בין השאר בשעות לא שגרתיות ומאוחרות. 

למי מיועדת המגמה? לתלמידות שאוהבות ללמוד ולטייל, מסוגלות להתאמץ וללמוד גם בשעות לא שגרתיות ולצאת לסיורים תכופים על חשבון מקצועות אחרים. 

בסיום שתי שנות לימודים במגמה התלמידות יוצאות עם ידע רב. לצידו, התרומה המשמעותית ביותר היא אהבה לארץ ומרחביה וההכרה שככל שאנו לומדים יותר אנו מגלים כמה אנחנו יודעים מעט על הארץ הזו. חלק מהתלמידות ממשיכות לעסוק בהדרכה במסלול הירוק בצבא או בבתי ספר שדה בשירות לאומי. חלקן חוזרות לתחום גם אחרי השירות.